افزودن جدول های سفارشی در ووکامرس

افزودن جدول های سفارشی در ووکامرس

افزودن جدول های سفارشی در ووکامرس

افزودن جدول های سفارشی در ووکامرس شاید یکی از نفس‌گیر ترین کارها باشد چرا که علاوه بر اینکه باید از کار کرد درست کد یا افزونه مورد نظر اطمینان داشته باشید، همچنین باید از مشکلات احتمالی همچون از دست رفتن سفارشات یا مشتریان، که ممکن است پیش بیاد نیز جلوگیری کنید.

هر بار که یک مشتری سفارشی را در فروشگاه ووکامرس ارسال می‌کند، ده‌ها داده سفارش و ورودی را به جدول پایگاه داده پست متا وردپرس اضافه می‌کند، که مشکل بزرگی برای فروشگاه‌هایی ایجاد می‌کند که حجم عظیمی از سفارش‌ها را انجام می‌دهند و در نهایت منجر به کاهش عملکرد می‌شود.

از این رو، ووکامرس در طول سال‌ها درخواست‌های متعددی از استفاده کنندگان این فروشگاه ساز برای حل این مشکل و ایجاد جداول جداگانه و سفارشی برای هر قسمت ووکامرس دریافت کرده است، بدون اینکه سایت و افزونه‌های موجود تحت تأثیر قرار گیرد.

و در نهایت، ووکامرس اکنون روی پیاده سازی جداول سفارش سفارشی کار می‌کند تا مشکلات موجود را حل کند و از ثبات بیشتر فروشگاه اطمینان حاصل کند.

در این مقاله، جداول سفارشی ووکامرس را به شما معرفی می‌کنیم، جداول جدید اضافه شده به ساختار، و اینکه چگونه می‌توانند برای فروشگاه ووکامرس شما مفید باشند.

قبل از افزودن جدول های سفارشی در ووکامرس

همانطور که سایت‌های فروشگاهی رشد می‌کنند، آنها باید داده‌ها و اطلاعات مشتریان بیشتری را در پایگاه داده خود ذخیره کنند، که در زمان شروع ووکامرس یک مشکل بزرگ بود. و در ابتدا، ووکامرس هرگز قرار نبود چنین حجم وسیعی از داده‌ها را ذخیره یا مدیریت کند.

وقتی ووکامرس نسخه جدیدی از ووکامرس 3.0 را معرفی کرد و توسعه دهندگان را تشویق به استفاده از اشیاء CRUD کرد، همه چیز تغییر کرد.
CRUD مخفف Create Retrieve Update and Delete است – عملیات رایج پایگاه داده برای داده‌ها. این امکان‌های زیادی را برای توسعه‌دهندگان باز کرد – از جمله جدا کردن داده‌ها و پیاده‌سازی آن و ارائه بر روی دسترسی مستقیم به پایگاه داده.

به احتمال زیاد همچنان از ساختارهای جدول پایگاه داده wp_post و wp_postmeta برای ذخیره داده‌های مختلف از جمله سفارشات، کوپن‌ها و محصولات استفاده می‌کنید. با این حال، مشکل زمانی شروع می‌شود که زمان آن می‌رسد که صدها سفارش مشتری در روز دریافت می‌کنید.

هر سفارش داده شده جدول ()update_post_meta را فراخوانی می‌کند، که به این معنی است که هر بار عملیات‌های جداگانه برای درج داده‌های بدون راه حل برای درج انبوه برای پست متا ایجاد می‌شود. اینجاست که ایده جداول سفارشی مطرح می‌شود.

می‌توانید داده‌ها را از postmeta به جداول سفارشی منتقل کنید، که به طور قابل توجهی تعداد کل درخواست های درج سفارش را 80٪ کاهش می‌دهد – بنابراین این کار، حجم سفارش را به حداقل می‌رساند.

بیایید در مورد ویژگی‌ها و موارد جدید در جداول سفارشی ووکامرس بیشتر بیاموزیم.

جداول سفارشی ووکامرس چه چیز جدیدی دارد؟

جداول سفارشی راه حلی است که ساختار پایگاه داده را قابل درک می‌کند – که به طور خاص برای نیازهای سایت فروشگاهی طراحی شده است. از طرح ووکامرس CRUD برای ذخیره داده‌های سفارشی در یک جدول واحد استفاده می‌کند – بهینه سازی شده برای جستجوهای ووکامرس با حداقل تأثیر بر عملکرد فروشگاه.

ایجاد جداول سفارشی به هسته ووکامرس این سه ویژگی ضروری را برای سایت‌های فروشگاهی بهبود می‌بخشد.

 1. مقیاس پذیری

همانطور که قبلاً بحث شد، افزایش تعداد مشتریان و سفارش‌های مشتری، بار روی پایگاه داده فروشگاه شما را افزایش می‌دهد. رسیدگی به درخواست‌های سفارش مشتری و ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت را ناکارآمد می‌کند. علاوه بر این، مدیریت یک پایگاه داده با هزاران ردیف یک مشکل جدی ایجاد کرد.

با جداول سفارشی ووکامرس، جداول اختصاصی برای داده‌هایی مانند سفارش‌ها و آدرس‌های سفارش،  فهرست‌های اختصاصی، عملیات خواندن / نوشتن کمتر و جدول‌های شلوغ کمتری دریافت می‌کنید. این ویژگی به فروشگاه‌ها در هر شکل و اندازه‌ای امکان می‌دهد تا کسب‌وکار خود را به حداکثر پتانسیل خود – بدون دخالت متخصص، افزایش دهند.

 1. قابلیت اطمینان

جدول سفارشی ووکامرس پیاده سازی و بازیابی پشتیبان گیری داده‌های هدفمند را آسان تر می کند. دیگر لازم نیست نگران از دست دادن سفارشات، شماره موجودی یا اطلاعات مشتری با پشتیبان گیری قابل اعتماد در جداول سفارشی باشید.

علاوه بر این، اجرای قفل‌های خواندن / نوشتن را نیز تسهیل می‌کند. همچنین در صورتی که بخواهید WP را بازیابی کنید، ووکامرس دست نخورده باقی خواهد ماند.

 1. سادگی

دیگر لازم نیست برای یافتن داده‌های اساسی و ورودی‌های ووکامرس از یک پایگاه داده بزرگ عبور کنید.

در عوض، می‌توانید به راحتی جداول جداگانه و ورودی‌های آسان را، مستقل از پست‌های WP، برای یافتن داده‌ها یا درک ساختار جدول مرور کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد به راحتی افزونه‌های جدید را توسعه دهید، طرح‌هایی را برای فروشگاه‌ها و محصولات پیاده سازی کنید و ووکامرس را با ظرافت بیشتری تغییر دهید.

سازگاری به عقب

در طول عرضه، ووکامرس قصد دارد جداول سفارشی ووکامرس را به‌جای به‌روزرسانی پیش‌فرض، به‌عنوان یک ویژگی Opt-in ارائه دهد.

این سازگاری عقب مانده به وب‌سایت‌های فروشگاهی موجود زمان کافی می‌دهد تا با ووکامرس کار کنند، ساختار پایگاه داده جدید را اتخاذ کنند و فروشگاه‌های خود را با ویژگی جدید سازگار کند.

بنابراین، قبل از اینکه توسعه دهندگان شما بتوانند از ساختار جدول بهره کامل ببرند، زمان کافی برای کار در مورد این ویژگی به آنها داده می شود. ووکامرس همچنین قصد دارد راهنمای ارتقاء منظم را برای پشتیبانی از پذیرش جداول سفارش سفارشی منتشر کند.

الزامات برای جداول سفارشی ووکامرس

در اینجا شرایط اساسی برای استفاده از جداول سفارشی ووکامرس وجود دارد:

 • شما باید ووکامرس 3.5.1 یا نسخه جدیدتر داشته باشید.
 • اگر می‌خواهید داده‌های سفارش موجود خود را منتقل کنید،  باید توانایی اجرای دستورات WP-CLI را در محیط ووکامرس خود نیز داشته باشید.

این دستور در انتقال داده‌های سفارش از متای پست به جداول سفارش جدید بسیار مهم است.

ساختار جدول عمومی جداول سفارشی ووکامرس

اکنون که دیدیم چگونه جداول سفارشی می‌توانند برای فروشگاه تجارت الکترونیک شما مفید باشند، بیایید به ساختار جدول و تفاوت‌های ساختار جدید نگاه کنیم.

در اینجا جداول جدیدی هستند که می توانید در ساختار جدول کلی برای سفارشات مشاهده کنید.

 • جداول هسته: همانطور که از نام آن پیداست، جداول اصلی ویژگی های سفارش تعریف شده هسته ووکامرس را ذخیره می کنند. این ویژگی‌ها شامل بیشتر فیلدهای جدول متا و فیلدهای جدول پست می‌شود.

ووکامرس این گروه از جداول را هدف اصلی پروژه جداول سفارشی می‌داند و هدف آن انتقال داده‌ها به جداول اصلی است.

 • جدول متا: جدول متا به عنوان یک ذخیره برای هر مقدار یکباره مربوط به سفارش عمل می‌کند. همچنین می‌توانید از این جدول به‌عنوان مکان بازگشتی برای انتقال ابرداده‌ها استفاده کنید، که بخشی از مدل سفارش اصلی نیست.
 • جداول افزونه اضافی: در حال حاضر، راه حل استانداردی برای ذخیره داده ها و اطلاعات افزونه وجود ندارد و چندین افزونه در نهایت داده‌ها را در جداول پست ذخیره می کنند. ساختار جدید جدول سفارش راه حلی را برای افزونه‌های ووکامرس ارائه می‌دهد که نیاز به ذخیره داده‌های مکرر آنها برای هر سفارش و ارسال دارد.

در حالی که این یک الزام اجباری نیست – اگر فروشگاه شما از چندین افزونه برای اطمینان از عملکرد مطمئن فروشگاه و زمان کار در اوج ترافیک استفاده می‌کند، راه حل عالی است. ووکامرس همچنین قصد دارد ابزارها و راهنماهای مفیدی بسازد تا ساخت و انتقال داده ها به این جداول را آسان کند.

در اینجا ساختار جدول پیشنهادی برای داده‌های سفارش آمده است:

افزودن جدول های سفارشی در ووکامرس

در اینجا لیستی از جداول جدید که بخشی از فراداده‌ها و جداول اصلی با اهداف آنها هستند، آورده شده است:

 • wp_wc_ Orders: این جدول بیشتر فیلدهای اصلی فعلی و کلیدهای مهم متا را در خود جای داده است.
 • wp_wc_ Order_adcom: این جدول آدرس‌های مربوط به سفارش‌ها از جمله آدرس‌های ارسال و صورت حساب را ذخیره می‌کند.
  ووکامرس از این جدول برای ذخیره پرچم‌ها و فیلدهایی که از آنها برای حفظ ساختار نظم داخلی استفاده می‌کنند، استفاده خواهد کرد.
 • wp_wc_ Order_meta: این جدول عملکردی مشابه جدول wp_postmeta خواهد داشت؛ با این حال، امکان ذخیره داده‌های مربوط به دستورها را نیز فراهم می‌کند.
 • wp_wc_ Order_notes، wp_wc_ Order_notes_meta: قبلا، wp_comments و wp_commentmeta یادداشت‌های سفارش را ذخیره می‌کردند.
بنابراین، ووکامرس وب سایت‌های فروشگاهی را که از پلاگین‌های زیادی استفاده می‌کنند و حجم عظیمی از داده‌ها را در جدول فوق ذخیره می‌کنند، تشویق به استفاده از این به روزرسانی و استفاده از جداول سفارشی اختصاصی می‌کند.

علاوه بر این، همچنین توسعه دهندگان را تشویق می کند که از wp_wc_orders_meta برای مقادیر رایج مربوط به سفارش استفاده نکنند، زیرا راه حل پشتیبان بهتری برای ذخیره داده‌های برنامه افزودنی است که هنوز منتقل نشده‌اند.

سوالات متداول: جداول سفارشی ووکامرس

در اینجا به برخی از سوالات متداول در مورد جداول سفارشی ووکامرس پاسخ می‌دهیم.

ویژگی جداول سفارشی چه زمانی منتشر می‌شود؟

هدف تیم توسعه ووکامرس تکمیل و انتشار پیاده‌سازی ویژگی اولیه تا سه ماهه سوم 2022 است. در حال حاضر، این تیم پروژه را در GitHub دنبال می‌کند.

ساختار جدول چگونه خواهد بود؟

در اینجا طراحی ساختار جدول پیشنهادی برای داده‌های سفارش توسط تیم ووکامرس است.

آیا به ساختارهای ایمیل بیشتری نیز کمک می‌کند؟

بله، با افزایش طول فیلد ایمیل از 100 به 320 – می‌توانید اکثر ساختارهای ایمیل را در خود جای دهید.

آیا می‌توانم فیلدهایی را که قبلاً نمی توانستم ذخیره کنم؟

بله، این ویژگی همچنین فیلدهایی را که نیاز به محاسبه دارند و قبلاً ذخیره نشده‌اند، حذف می‌کند، مانند product_tax_amount و product_total_amount.

نتیجه

جداول سفارشی ووکامرس نقش مهمی در مقیاس فروشگاه‌های بزرگ دارند و حل مهم‌ترین مشکل عملکرد یعنی حجم بالای سفارش‌ها خواهد داشت.

همکاران ما در پشتیبانی وردپرس ایرانی شما را از آخرین اتفاقات و بروزرسانی‌های که ووکامرس در آینده خواهد داد مطلع خواهند کرد و درصورت بروز هرگونه مشکلی در کنار شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *