افزودن متاباکس در مدیریت ووکامرس

افزودن متاباکس در مدیریت ووکامرس

افزودن متاباکس در مدیریت ووکامرس

افزودن متاباکس در مدیریت ووکامرس – اگر یک سایت وردپرسی و در عین حال فروشگاهی داشته باشید، حتما اسم ووکامرس به گوش‌تان خورده یا در حال حاضر دارید از آن استفاده می‌کنید و اگر هنوز در حال راه اندازی سایت فروشگاهی هستید و در مورد ووکامرس اطلاعات کافی ندارید بد نیست با یک توضیح ساده با مفهوم ووکامرس آشنا شوید.

ووکامرس چیست؟

می‌توان ووکامرس را یک افزونه فروشگاه ساز برای وب سایت وردپرسی دانست. این افزونه بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس نصب شده و یک قسمت به نام فروشگاه را به وب سایت اضافه می‌کند. پس از آن شما می‌توانید به‌راحتی با استفاده از این پلاگین محصولات و یا خدمات خود را در وب سایت قرار دهید و آنها را به فروش برسانید.

افزودن متاباکس در مدیریت ووکامرس

برخی اوقات در ووکامرس نیاز دارید که از متاباکس سفارشی مورد نظر خود استفاده کنید تا بتوانید برخی ابزارهایی که نیاز دارید، در هر صفحه سفارش قابل دسترس‌تان باشد.

برای افزودن متاباکس به ووکامرس خود راه هایی فراوان هست ولی همیشه گروهی هستند که قصد دارند از کد استفاده کنند و از افزونه استفاده کمتری داشته باشند.

حال باید بدانیم متاباکس چیست؟

متاباکس چیست

به زبان ساده Metabox در وردپرس برای دریافت و یا نمایش اطلاعات است. قابل تنظیم با توجه به نیازها و دارای ویژگی‌هایی نظیر کشیدن و رها کردن و باز و بسته شدن می‌باشند. نمونه‌های مختلفی از آنها را در قسمت ایجاد یک نوشته می‌توانید مشاهده کنید. دلایل استفاده از متاباکس بسته به نیاز متفاوت است. اما برای ایجاد ویژگی‌های جدید در وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال اگر می‌خواهید فیلدهای مختلفی را در تمام نوشته‌هایی که منتشر می‌کنید به نمایش بگذارید .

افزودن متاباکس سفارشی در ووکامرس می تواند طبق خواسته شما باشد و برای کد مربوطه را باید در فایل فانکشن قالب قرار دهید برای افزودن متاباکس در ووکامرس باید فایل فانکشن یا functions.php را باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید.

افزودن متاباکس در مدیریت ووکامرس

همکاران ما در پشتیبانی وردپرس ایرانی با آشنایی کاملی که در این حوزه دارند می‌توانند یاری رسان شما در پیشرفت حوزه کاری شما باشند، کافیست از قسمت ارتباط با ما درخواست خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *