A-A+

۱۱ روش برای افزایش سرعت سایت وردپرس

۱۴۰۰/۰۱/۱۳ وردپرس بدون دیدگاه

۱۱ روش برای افزایش سرعت سایت وردپرس

نحوه سرعت بخشیدن به وردپرس مطمئنا بحث داغ این روزها است. خوشبختانه تکنیک های بی شماری وجود دارد که می توانید برای انجام کار به کار بگیرید. بنابراین ، هدف ما در اینجا ذکر هر ترفندی است که می دانیم می تواند سایت وردپرس شما را بسیار سریعتر کند.

در این پست شما را با ۱۱ روش برای افزایش سرعت سایت وردپرس آشنا می کنیم. شما می توانید با پیاده سازی این نکات روندی مثبت و کاربردی در جهت افزایش سرعت سایت خود را تجربه کنید.

چرا باید سرعت وردپرس را افزایش دهید؟

دلایل زیادی وجود دارد که زنگ هشدار را به صدا در می آورد ، حتی برخی از آنها ممکن است نگرانی عمده ای برای شما ایجاد کنند:

۱- موتورهای جستجو (مانند گوگل) وب سایتهایی را بارگذاری می کنند که بار بارگذاری بالاتری نسبت به وب سایت های کم سرعت دارند. بنابراین ، اگر می خواهید موقعیت خود را در SERP بهبود ببخشید ، بهبود سرعت باید یکی از اولویت های شما باشد.
۲- مطالعات نشان داده است که سرعت بارگذاری سایت بیش از ۲ ثانیه معمولاً منجر به برگشت ۴۷٪ بازدیدکنندگان از وب سایت می شود. بنابراین ، برای اینکه حدود نیمی از بازدید کنندگان خود را علاقه مند کنید ، باید سرعت وردپرس خود را افزایش دهید.
۳- خریداران آنلاین بی تاب ترین افراد هستند؛ آنها انتظار دارند صفحه در عرض یک ثانیه بارگیری شود. بنابراین ، اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیکی را در وردپرس اداره می کنید ، بهتر است خود را آماده کنید تا پیشرفت های عمده ای انجام دهید تا تجارت شما سودآورتر باشد.

چگونه زمان بارگیری وب سایت خود را آزمایش کنیم؟

اول از همه ، شما باید زمان بارگذاری فعلی وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. به خاطر داشته باشید که این سرعت ممکن است از صفحه ای به صفحه دیگر متفاوت باشد ، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • اندازه آن صفحه خاص ،
  • چند درخواست ایجاد می کند ،
  • چه حافظه پنهان شده باشد یا نه ،
  • و در آخر اینکه چه نوع محتوایی (استاتیک یا پویا) میزبانی می کند.

صفحه اصلی یک وب سایت معمولاً به عنوان معیاری برای آزمایش زمان بارگیری استفاده می شود. برای بررسی سرعت یک وب سایت ، از سه ابزار زیر به طور گسترده در سراسر وب استفاده می شود:

  • WebPageTest.org
  • Tools.Pingdom.com
  • PageSpeed Insights (این واقعا زمان بارگیری صفحه را گزارش نمی کند ، اما عناصری را که می توانید برای سرعت بخشیدن به وردپرس تغییر دهید برجسته می کند)

اکنون ، وقت آن است که صحبت در مورد موضوع اصلی این پست را شروع کنیم! در اینجا ۱۱ روش برای افزایش سرعت وردپرس آورده شده است:
۱. یک ارائه دهنده میزبانی وب خوب انتخاب کنید

مهمترین عاملی که در سرعت یک وب سایت تأثیرگذار است میزبانی وب سایت وردپرس شماست. ممکن است ایده خوبی به نظر برسد که وب سایت جدید خود را در یک ارائه دهنده میزبانی مشترک که پهنای باند ، فضا ، ایمیل ، دامنه و موارد دیگر "نامحدود" را ارائه می دهد ، میزبانی کنید. با این حال ، نکته ای که ما معمولا از این پیشنهاد غافل می شویم این است که محیط های میزبانی اشتراکی نمی توانند زمان بارگیری مناسبی را در ساعات پرترافیک ارائه دهند و اکثر آنها در هر ماه مشخص ۹۹ درصد آپدیت را ارائه نمی دهند.

میزبانی مشترک معمولا عملکرد ضعیف تری را به شما ارائه می دهد زیرا شما فضای یکسانی از سرور را با تعداد بیشماری از وب سایت ها به اشتراک می گذارید و نمی توان گفت که دیگران از چه منابعی استفاده می کنند. بعلاوه ، شما دقیقا نمی دانید که سرورها به چه میزان بهینه شده اند.

۲. از قالب و فریمورک های سبک وردپرس استفاده کنید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

تم های وردپرس با بسیاری از عناصر پویا ، اسلایدر ها ، ابزارک ها ، آیکون های اجتماعی و بسیاری از عناصر  دیگر بسیار چشم نواز هستند. اما این را بخاطر بسپارید: اگر آنها عناصر زیادی داشته باشند و اندازه صفحه بالاتری داشته باشند ، قطعا باعث آسیب وب سرور شما می شود.

بهترین گزینه در اینجا استفاده از تم های سبک است. یک راه حل این است که به سراغ یکی از تم های پیش فرض وردپرس بروید. مورد دیگر این است که چیزی مانند Neve را که ساخته شده توسط همان افراد پشت CodeinWP است را آزمایش کنید.

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

متناوبا ، برای یک وب سایت غنی از ویژگی ، می توانید موضوعی را انتخاب کنید که از چارچوب خوبی مانند Bootstrap یا Foundation استفاده کند.

۳. اندازه های تصویر را کاهش دهید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

تصاویر مهمترین عامل افزایش اندازه یک صفحه وب هستند. ترفند این است که اندازه تصاویر را کاهش دهید بدون اینکه کیفیت را تحت تأثیر قرار دهید.

اگر با استفاده از برنامه افزودنی Chrome PageSpeed Insights یا فتوشاپ یا هر ابزار دیگری تصاویر را به صورت دستی بهینه سازی کنید ، مراحل کار طولانی خواهد شد. خوشبختانه افزونه هایی برای تقریباً همه چیزهایی که فکر می کنید وجود دارد ، از جمله بهینه سازی تصویر. موارد قابل ذکر عبارتند از:

استفاده از هر یک از افزونه های فوق الذکر در سایت وردپرس شما، به شدت اندازه تصویر را کاهش می دهد ، بنابراین سرعت وب سایت شما را بهبود می بخشد.

۴- پرونده های JS و CSS را کم کنید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

اگر وب سایت خود را از طریق ابزار Google PageSpeed Insights اجرا کنید ، احتمالاً در مورد به حداقل رساندن اندازه پرونده های CSS و JS به شما اطلاع داده می شود. معنی این امر این است که با کاهش تعداد تماس های CSS و JS و اندازه آن پرونده ها ، می توانید سرعت بارگذاری سایت را بهبود ببخشید.

افزونه هایی وجود دارند که به شما در دستیابی به این هدف کمک می کنند. مشهورترین مورد افزونه Autoptimize است که می تواند در بهینه سازی CSS ، JS و حتی HTML وب سایت وردپرس شما کمک کند.

۵- از مکانیزم های پیشرفته کش با پلاگین caching استفاده کنید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

افزونه های ذخیره سازی وردپرس (به عنوان مثال W3 Total Cache) مدت زیادی است که وجود دارند و باعث می شوند کارهای پیچیده افزودن قوانین ذخیره به عناصر وب سایت شما آسان تر شوند. ترکیب چنین افزونه هایی با مکانیزم های پیشرفته حافظه پنهان مانند Varnish می تواند به شما در سرعت بارگذاری وب سایت شما کمک کرده و در نهایت سرعت وردپرس را به میزان قابل توجهی تسریع کند.

۶. از CDN استفاده کنید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند به مکان های مختلفی در جهان تعلق دارند و نیازی به گفتن نیست که اگر بازدیدکنندگان از مکان میزبانی سایت شما واقع شوند ، سرعت بارگذاری سایت متفاوت خواهد بود. CDN بسیاری (شبکه های تحویل محتوا) وجود دارد که به حداقل رساندن سرعت بارگذاری سایت برای بازدیدکنندگان از کشورهای مختلف کمک می کند. CDN یک نسخه از وب سایت شما را در مراکز داده مختلفی که در مکان های مختلف واقع شده اند نگهداری می کند. عملکرد اصلی CDN ارائه صفحه وب به بازدید کننده از نزدیکترین مکان ممکن است. Cloudflare و MaxCDN از محبوب ترین سرویس های CDN هستند.

۷. فشرده سازی GZIP را فعال کنید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

فشرده سازی فایل ها در رایانه محلی می تواند فضای دیسک زیادی را ذخیره کند. به همین ترتیب ، برای وب ، می توانیم از فشرده سازی GZIP استفاده کنیم. این مانور به طور چشمگیری باعث کاهش پهنای باند و مدت زمان دسترسی به وب سایت شما می شود. GZIP فایلهای مختلف را فشرده می کند تا هر زمان که بازدید کننده ای می خواهد به وب سایت شما دسترسی پیدا کند ، مرورگر آنها ابتدا باید وب سایت را از حالت فشرده خارج کند. این فرآیند میزان پهنای باند را تا حد قابل توجهی پایین می آورد.

می توانید از افزونه ای مانند PageSpeed Ninja که فشرده سازی GZIP را امکان پذیر می کند استفاده کنید یا کدهای زیر را در پرونده htaccess. خود اضافه کنید.

AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

8. پاکسازی پایگاه داده وردپرس

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

حذف داده های ناخواسته از پایگاه داده ، اندازه آن را به حداقل می رساند و همچنین به کاهش اندازه پشتیبان شما کمک می کند. همچنین لازم است نظرات هرزنامه ، کاربران جعلی ، پیش نویس های قدیمی محتوای خود و شاید حتی پلاگین های ناخواسته و همچنین قالب ها را حذف کنید. همه اینها از حجم پایگاه داده ها و پرونده های وب شما کاسته می شود و در نتیجه سرعت وردپرس  شما را تسریع می کند.
۹. پلاگین ها را غیرفعال یا حذف کنید

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

نگه داشتن افزونه های ناخواسته در وب سایت های وردپرس شما مقدار زیادی ناخواسته را به پرونده های وب شما اضافه می کند. علاوه بر این ، این امر همچنین باعث افزایش اندازه پشتیبان گیری شما شده و در هنگام تولید پرونده های پشتیبان ، مقدار زیادی از بار را بر روی منابع سرور شما وارد می کند. بهتر است از پلاگین هایی که استفاده نمی کنید خلاص شوید و همچنین به دنبال روش های جایگزین برای استفاده از خدمات شخص ثالث برای خودکار یا برنامه ریزی کارها (مانند اشتراک آخرین پست های خود در رسانه های اجتماعی) باشید.

IFTTT یا Zapier دو سرویس وب هستند که به صورت خودکار چنین کارهایی کمک می کنند و از بار وب سایت و منابع سرور شما می کاهند.
۱۰. اسکریپت های خارجی را به حداقل برسانید

استفاده از اسکریپت های خارجی در صفحات وب شما حجم زیادی از داده را به کل زمان بارگیری شما اضافه می کند. بنابراین ، بهتر است از اسکریپت های کم تعداد ، فقط شامل موارد ضروری مانند ابزار ردیابی (مانند Google Analytics) یا سیستم های اظهار نظر (مانند Disqus) استفاده شود.
۱۱. پینگ بک و پیگیری را غیرفعال کنید

Pingbacks و trackbacks دو م coreلفه اصلی وردپرس هستند که هر زمان وبلاگ یا صفحه شما پیوندی دریافت می کند ، به شما هشدار می دهند. ممکن است مفید به نظر برسد ، اما شما همچنین مواردی مانند Google Webmaster Tools و سایر سرویس ها را برای بررسی پیوندهای وب سایت خود دارید.

روشن نگه داشتن پینگ بک و پیگیری نیز می تواند فشار نامطلوبی بر روی منابع سرور شما وارد کند. این به این دلیل است که هر کسی که بخواهد با سایت شما پیوند برقرار کند ، از وردپرس درخواست های رفت و برگشت ایجاد می کند. همچنین هنگام هدف قرار دادن یک وب سایت با حملات DDoS به طور گسترده ای از این قابلیت سو استفاده می شود.

می توانید همه موارد را در بخش WP-Admin → Settings → Discussion خاموش کنید. فقط "Allow link notifications from other blogs (بازپرداخت ها و پیگیری ها)" را از حالت انتخاب خارج کنید. این به شما کمک می کند تا وردپرس را بیشتر سرعت دهید.

11 روش برای افزایش سرعت عملکرد وردپرس

۱۱ روش برای افزایش سرعت سایت وردپرس

بزرگترین مزیت کاهش زمان بارگیری وب سایت شما این است که به بهبود تجربه بازدید کنندگان شما کمک زیادی می کند. این که آیا آنها از دستگاه های تلفن همراه یا رایانه های شخصی استفاده می کنند ، پرونده یکسان باقی مانده است. بعلاوه ، این امر همچنین باعث بهبود رتبه شما در SERP ها خواهد شد. به هر حال ، کاهش پهنای باند میزبانی وب و سرعت بارگیری سریعتر سایت در سمت مشتری ، فقط در کوتاه مدت و هم در دراز مدت به درد شما می خورد.

در این پست شما را با ۱۱ روش برای افزایش سرعت سایت وردپرس آشنا کردیم. امیدواریم حتما اقدام به پیاده سازی مطالب گفته شده بکنید و روندی مثبت و کاربردی در جهت افزایش سرعت سایت خود را آغاز کنید.

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی  پرسشی دارید یا در مورد وب سایت وردپرس خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبان وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

 

دیدگاه شما