A-A+

۱۲ نشانه هک شدن سایت وردپرس

۱۲ نشانه هک شدن سایت وردپرس

معمولا از ما سوال می شود که  علائم هک شدن سایت وردپرس چیست؟ برخی از نشانه های رایج وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند متوجه شوید سایت وردپرس شما هک شده است یا ممکن است به خطر بیفتد.

در این پست، ما ۱۲ نشانه مشترک برای هک شدن سایت وردپرس را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس۱. افت ناگهانی در ترافیک وب سایت

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

اگر به گزارش های Google Analytics خود نگاه کنید و کاهش ناگهانی بازدید را مشاهده کنید ، این می تواند نشانه هک شدن سایت وردپرس شما باشد.

بسیاری از بدافزارها و تروجان ها در آنجا وجود دارند که بازدیدکنندگان وب سایت شما را ربوده و به وب سایت های ناخواسته هدایت می کنند. برخی از آنها به سیستم کاربران وارد شده هدایت نمی شوند که به آنها امکان می دهد برای مدتی مورد توجه قرار نگیرند.

دلیل دیگر کاهش ناگهانی ترافیک ، ابزار مرور ایمن Google است که ممکن است هشدارهای مربوط به وب سایت شما را به کاربران نشان دهد.
هر هفته ، Google حدود ۲۰،۰۰۰ وب سایت را برای بدافزار و حدود ۵۰،۰۰۰ وب سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه قرار می دهد. به همین دلیل است که هر وبلاگ نویس و صاحب مشاغل باید به امنیت وردپرس خود توجه جدی نشان دهند.

برای دیدن گزارش ایمنی خود می توانید وب سایت خود را با استفاده ازGoogle’s safe browsing tool بررسی کنید.

۲. پیوندهای بد اضافه شده به وب سایت شما

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

یکی از علائم رایج در میان سایت های وردپرس هک شده ، تزریق داده است. هکرها یک درب پشتی در سایت وردپرس شما ایجاد می کنند که به آنها امکان می دهد پرونده ها و پایگاه داده وردپرس شما را اصلاح کنند.

برخی از این هک ها لینک هایی را به وب سایت های ناخواسته اضافه می کنند. معمولاً این پیوندها به پاورقی وب سایت شما اضافه می شوند ، اما در هر کجا واقعاً می توانند باشند. حذف پیوندها تضمینی برای بازگشت آنها نیست.

شما باید درب پشتی مورد استفاده برای تزریق این داده ها را به وب سایت خود پیدا و اصلاح کنید.

۳. صفحه اصلی سایت شما آسیب دیده است

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

این احتمالاً واضح ترین است زیرا در صفحه اصلی وب سایت شما به وضوح قابل مشاهده است. اکثر تلاش های هک کردن ، صفحه اصلی سایت شما را مخدوش نمی کند ، زیرا آنها می خواهند تا زمانی که ممکن است مورد توجه قرار نگیرند.

با این حال ، ممکن است برخی از هکرها وب سایت شما را تغییر داده و اعلام کنند که هک شده است. چنین هکرهایی معمولاً پیام اصلی خود را جایگزین صفحه اصلی شما می کنند. حتی ممکن است برخی از هکرها اقدام به اخاذی از صاحبان سایت کنند.

۴. شما قادر به ورود به وردپرس نیستید

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

اگر قادر به ورود به سایت وردپرس خود نیستید ، این احتمال وجود دارد که هکرها حساب مدیر شما را از وردپرس پاک کرده باشند.

از آنجا که حساب وجود ندارد ، نمی توانید رمز ورود خود را از صفحه ورود به سیستم تنظیم کنید. روش های دیگری برای افزودن حساب مدیر با استفاده از phpMyAdmin یا از طریق FTP وجود دارد. با این حال ، سایت شما ناامن خواهد ماند تا زمانی که بفهمید یک هکر چگونه وارد وب سایت شما شده است.

۵. حساب های کاربری مشکوک در وردپرس

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

اگر سایت شما برای ثبت نام کاربر باز است و شما از هیچ گونه حفاظت از ثبت نام هرزنامه استفاده نمی کنید، باید بدانید که حساب های کاربری هرزنامه فقط هرزنامه مشترکی است که می توانید به سادگی حذف کنید.

با این حال ، اگر به خاطر ندارید که اجازه ثبت نام کاربر را داده اید و متوجه حساب های کاربری جدید در وردپرس شده اید ، احتمالاً سایت شما هک شده است.

معمولا حساب مشکوک نقش کاربر سرپرست را دارد و در برخی موارد ممکن است نتوانید آن را از قسمت سرپرست وردپرس خود حذف کنید.

۶. پرونده ها و اسکریپت های ناشناخته در سرور شما

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

اگر از پلاگین اسکنر سایت مانند Sucuri استفاده می کنید ، وقتی فایل یا اسکریپتی ناشناخته را در سرور شما پیدا کند ، به شما هشدار می دهد.

شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. رایج ترین مکانی که در آن فایل ها و اسکریپت های مخرب را پیدا خواهید کرد پوشه / wp-content / است.

معمولاً این پرونده ها مانند پرونده های وردپرس نامگذاری می شوند تا در دید ساده پنهان شوند. حذف فوری این پرونده ها تضمینی برای بازگشت این پرونده ها نخواهد بود. شما باید امنیت وب سایت خود را به ویژه ساختار پرونده و دایرکتوری را بررسی کنید.

۷. وب سایت شما اغلب کند یا بی پاسخ است

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

همه وب سایت های موجود در اینترنت می توانند قربانی حملات انکار سرویس به صورت تصادفی شوند. در این حملات از چندین کامپیوتر و سرور هک شده از سراسر جهان با استفاده از ip های جعلی استفاده می شود. گاهی اوقات آنها فقط درخواستهای زیادی را به سرور شما ارسال می کنند ، بار دیگر آنها به طور فعال در تلاشند تا به وب سایت شما نفوذ کنند.

هرگونه فعالیت وب سایت شما را کند ، بی پاسخ و غیرقابل دسترس می کند. باید گزارش

های مربوط به سرور خود را بررسی کنید تا ببینید کدام ip درخواست های زیادی را ارائه می دهد و آنها را مسدود کنید.

همچنین ممکن است سایت وردپرس شما کند باشد و هک نشود. در این صورت ، برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس ، باید سریعا اقدام کنید. برای افزایش سرعت می توانید با کارشناسان ما در سایت wpir تماس بگیرید.

۸. فعالیت غیرمعمول در گزارش های سرور

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

گزارش های سرور پرونده های متنی ساده ای هستند که در وب سرور شما ذخیره می شوند. این پرونده ها تمام خطاهای رخ داده در سرور و همچنین ترافیک اینترنتی شما را ثبت می کنند.

از طریق داشبورد cPanel حساب میزبانی وردپرس خود می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

این گزارش های سرور می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که سایت وردپرس شما مورد حمله قرار می گیرد. آنها همچنین شامل تمام آدرس های ip برای دسترسی به وب سایت شما هستند که به شما امکان می دهد آدرس های ip مشکوک را مسدود کنید.

۹. عدم ارسال یا دریافت ایمیل های وردپرس

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

سرورهای هک شده معمولاً برای هرزنامه استفاده می شوند. اکثر شرکت های میزبان وردپرس با میزبانی شما حساب ایمیل رایگان ارائه می دهند. بسیاری از دارندگان سایت های وردپرس از سرورهای نامه میزبان خود برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده می کنند.

اگر قادر به ارسال یا دریافت ایمیل های وردپرس نیستید ، احتمال هک شدن سرور ایمیل شما برای ارسال ایمیل های هرزنامه وجود دارد.

۱۰. وظایف مشکوک برنامه ریزی شده

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

سرورهای وب به کاربران امکان می دهند cron jobs را تنظیم کنند. اینها وظایف برنامه ریزی شده ای هستند که می توانید به سرور خود اضافه کنید. وردپرس خود از cron برای تنظیم کارهای برنامه ریزی شده مانند انتشار پست های برنامه ریزی شده ، حذف نظرات قدیمی از سطل زباله و غیره استفاده می کند.

یک هکر می تواند بدون استفاده از cron برای اجرای کارهای برنامه ریزی شده در سرور شما سوء استفاده کند.

۱۱. نتایج جستجوی ربوده شده

اگر نتایج جستجو از وب سایت شما عنوان یا متای توضیحات نادرستی را نشان می دهد ، این نشانه هک شدن سایت وردپرس شما است.

با مراجعه به سایت وردپرس خود ، عنوان و توضیحات صحیح را مشاهده خواهید کرد. هکر مجددا از یک درب پشتی برای تزریق کد مخرب استفاده کرده است که داده های سایت شما را به گونه ای اصلاح می کند که فقط برای موتورهای جستجو قابل مشاهده باشد.
۱۲. پنجره های بازشو یا پاپ تحت تبلیغات در وب سایت شما

12 نشانه هک شدن سایت وردپرس

این نوع هک ها سعی دارند با ربودن بازدید وب سایت شما و نمایش تبلیغات هرزنامه خود برای وب سایت های غیرقانونی ، درآمد کسب کنند. این پنجره های بازشو برای بازدیدکنندگان ورود به سیستم یا بازدیدکنندگان که مستقیماً به یک وب سایت دسترسی دارند ، ظاهر نمی شوند.

آنها فقط در نظر کاربرانی هستند که از موتورهای جستجو بازدید می کنند زیر تبلیغات در پنجره جدید باز شود و توسط کاربران قابل توجه نباشد.

۱۲. امنیت و رفع سایت هک شده وردپرس شما

تمیز کردن یک سایت هک شده وردپرس می تواند بسیار دردناک و دشوار باشد. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می کنیم اجازه دهید متخصصان و افراد با تجربه، وب سایت شما را تمیز کنند.

۱۲ نشانه هک شدن سایت وردپرس

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا علائم هک شدن سایت وردپرس خود را جستجو کنید.

توجه: برای رفع تمام مشکلات وب سایت های وردپرسی خود از جمله سایت های هک شده، کندی سرعت، سئو و بهینه سازی و ... می توانید با کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت پشتیبان وردپرس ایرانی تماس بگیرید.

دیدگاه شما