A-A+

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

Create smart search for WooCommerce products

آیا می خواهید جستجوی محصول را در فروشگاه ووکامرس خود بهبود بخشید؟

WooCommerce ویژگی جستجوی داخلی دارد اما در یافتن محصولات مهارت چندانی ندارد. جایگزینی آن با جستجوی دقیق و سریعتر ، تجربه کاربر را بهبود می بخشد و فروش بیشتری را به همراه دارد.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه قادر به افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس باشید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

چرا یک جستجوی محصول هوشمند WooCommerce به فروشگاه خود اضافه کنید؟

WooCommerce به طور پیش فرض دارای یک ویژگی جستجوی محصول داخلی است ، اما موارد زیادی را برای دلخواه باقی می گذارد.

به دنبال موارد منطبق در مشخصات محصول ، بررسی ، زمینه های سفارشی یا توضیحات نیست. همچنین بسیار کند است و تجربه کاربری خوبی ارائه نمی دهد.

این بدان معناست که کاربران قادر به یافتن کالاهای موردنظر خود نخواهند بود و فروش بالقوه خود را از دست خواهید داد.

خوشبختانه ، پلاگین های عالی جستجوی محصول WooCommerce وجود دارد که می توانید برای رفع آن استفاده کنید. به شما این امکان را می دهد که نتایج جستجوی محصول مفیدتری را نشان دهید ، سریعتر آن را بیاورید و فروش بیشتری از محصول داشته باشید.

روش های افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس:

روش ۱. جستجوی بهتر محصولات ووکامرس  با استفاده از افزونه Ajax Search

این روش برای بیشتر صاحبان فروشگاه آسان تر و توصیه می شود.برای این آموزش ، ما از نسخه حرفه ای Ajax Search برای WooCommerce استفاده می کنیم ، که بهترین پلاگین جستجوی محصول WooCommerce در بازار است.

به دنبال کلمات کلیدی جستجو شده در تمام زمینه های محصولات شما از جمله زمینه های سفارشی است. این پلاگین همچنین می تواند نتایج را بدون بارگیری مجدد صفحه نمایش دهد و بسیار سریعتر از جستجوی پیش فرض WooCommerce است.

نسخه رایگان این پلاگین نیز موجود است ، اما از همه ویژگی های قدرتمند برخوردار نیست.ابتدا باید افزونه Ajax Search for WooCommerce را نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی ، باید بر روی منوی "Ajax Search for WooCommerce" در نوار کناری مدیریت وردپرس کلیک کنید تا کلید مجوز خود را وارد کنید. می توانید این اطلاعات را در حساب خود در وب سایت افزونه پیدا کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

پس از آن، می توانید برای پیکربندی تنظیمات پلاگین به صفحه WooCommerce »Ajax Search Bar مراجعه کنید. برای شروع کار کافیست به برگه «Search bar» بروید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

از اینجا می توانید ظاهر کادر جستجوی خود را انتخاب کنید. شما می توانید دکمه را نشان داده و پنهان کنید ، برچسب دکمه جستجو را تغییر دهید و متن مکان یاب را جایگزین کنید.

به محض شروع تایپ کاربران ، این افزونه شروع به واکشی و نمایش نتایج محصول می کند. می توانید تعداد محصولات نمایش داده شده و نحوه نمایش نتایج فوری را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

کافی است به برگه «Autocomplete» بروید و گزینه های موجود را مرور کنید. اگر مطمئن نیستید ، پس می توانید آنها را همانطور که هست رها کنید. تنظیمات پیش فرض برای اکثر فروشگاه های آنلاین مفید است.

بعد ، باید به صفحه پیکربندی جستجو بروید. از اینجا می توانید به پلاگین بگویید که هنگام جستجوی یک مسابقه باید به کدام مناطق نگاه کند.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

در صورت تمایل می توانید همه گزینه ها را بررسی کنید. همچنین می توانید زمینه های سفارشی را انتخاب کنید که ممکن است بخواهید در جستجو گنجانده شوند.

سرانجام ، این افزونه همچنین شامل موارد فازی است. این محصولات در اصل شامل محصولاتی هستند که ممکن است نزدیک به آنچه کاربران به دنبال آن هستند اما مطابقت دقیق ندارند. ما برای دستیابی به نتایج مفیدتر و مفیدتر توصیه می کنیم این تنظیم را در حالت عادی نگه دارید.

سرانجام ، فراموش نکنید که برای ذخیره تمام تنظیمات خود بر روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.

نمایش جستجوی محصول WooCommerce در وب سایت شما

Ajax Search برای ووکامرس به شما سه روش اضافه کردن جعبه جستجوی محصول به فروشگاه ووکامرس خود را می دهد:

  • می توانید آن را به منوی پیمایش فروشگاه خود اضافه کنید.
  • با استفاده از ابزارک آن را در سایدبار نمایش دهید.
  • با استفاده از شورت کد آن را به صورت دستی به یک صفحه فروشگاه اضافه کنید.

۱- افزودن جستجوی محصول WooCommerce به منوی پیمایش

به احتمال زیاد کاربران در نزدیکی منوی بالای ناوبری شما به دنبال گزینه جستجو می گردند. این افزونه قرار دادن جستجوی محصول را در آنجا آسان می کند.

کافیست به صفحه نمایش -> فهرست بروید. مطمئن شوید که منوی پیمایش فعلی شما انتخاب شده است و سپس "نوار جستجوی AJAX" را به فهرست پیمایش خود اضافه کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود ، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اکنون می توانید برای دیدن جستجوی محصول اضافه شده به منوی پیمایش سایت خود به فروشگاه خود مراجعه کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

۲- افزودن جستجوی محصول WooCommerce به ابزارک Sidebar

نوار کناری نیز مکانی محبوب برای نمایش گزینه جستجوی محصول است.

به سادگی به صفحه نمایش »ابزارک بروید و ابزارک AJAX search bar را به ساید بار خود اضافه کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

به صورت اختیاری ، می توانید از تنظیمات ویجت یک عنوان ارائه دهید و یک طرح برای قسمت جستجوی خود انتخاب کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات ابزارک خود بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید.

اکنون می توانید به فروشگاه خود مراجعه کرده و کادر جستجو را در نوار کناری خود مشاهده کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

۳- افزودن جستجوی محصول WooCommerce با استفاده از کد کوتاه

اگر از صفحه فرود سفارشی برای صفحه فروشگاه یا کاتالوگ محصول خود استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید جستجوی محصول را در آن صفحه یا پست خاص نمایش دهید.

این افزونه دارای یک کد کوتاه است که به شما امکان می دهد به راحتی این کار را انجام دهید. به سادگی پست یا صفحه ای را که می خواهید کادر جستجو در آن نمایش داده شود ویرایش کنید.

در صفحه ویرایش ، بر روی دکمه add new block (+) کلیک کنید و سپس بلوک کد کوتاه را وارد کنید. در داخل بلوک کد کوتاه ، می توانید کد کوتاه زیر را وارد کنید: [wcas-search-form] 

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

انتشار ، ذخیره یا به روزرسانی پست / صفحه خود را فراموش نکنید.

اکنون می توانید از آن صفحه یا پست خاص دیدن کنید تا کادر جستجوی صفحه نمایش داده شده در آنجا را مشاهده کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

روش ۲. ایجاد جستجوی دقیق WooCommerce با استفاده از افزونه SearchWP

این روش برای دارندگان فروشگاه هایی است که محتوای زیادی غیر مرتبط با محصولات نیز دارند و آنها می خواهند برای همه مطالب خود تجربه جستجوی بهتری ایجاد کنند.

SearchWP بهترین افزونه جستجوی وردپرس در بازار است و دارای یک افزونه WooCommerce نیز است که به شما در بهبود جستجوی محصول WooCommerce نیز کمک می کند.

مزیت SearchWP این است که پست های وبلاگ و صفحه های فرود شما را نیز نمایه می کند.

عیب این است که ویژگی جستجوی فوری آنها تصاویر کوچک محصولات را در نتایج نشان نمی دهد. به عنوان یک مالک فروشگاه ، شما می خواهید یک تجربه جستجوی بصری بیشتری داشته باشید تا مشتریان خود را فوراً درگیر خود کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه SearchWP است. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

توجه: برای دسترسی به ادغام WooCommerce حداقل به برنامه PRO نیاز دارید.

پس از فعال سازی ، باید وارد صفحه تنظیمات »SearchWP شوید و برای وارد کردن کلید مجوز ، به برگه مجوز بروید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

در مرحله بعدی ، باید پسوند WooCommerce Integration را نصب و فعال کنید. می توانید آن را از قسمت حساب خود در وب سایت SearchWP بارگیری کرده و مانند سایر افزونه های وردپرس نصب کنید.

اکنون آماده راه اندازی موتور جستجوی سفارشی SearchWP خود هستید.

کافی است به صفحه تنظیمات »SearchWP بروید و روی دکمه" Sources & Settings "کلیک کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

 

با این کار یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن باید مطمئن شوید که کادر کنار محصولات علامت گذاری شده است.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

بعد ، روی دکمه "تمام" کلیک کنید تا پنجره بازشو بسته شود و به بخش "محصولات" بروید.

به طور پیش فرض ، این پلاگین به عنوان محصول ، محتوا (توضیحات) ، اسلاگ و گزیده ای (توضیح کوتاه) برای موارد منطبق نگاه می کند. با کلیک روی دکمه "افزودن / حذف ویژگی ها" می توانید آن را تمدید کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

با این کار یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن می توانید بررسی کنید تا شامل بررسی ها باشد یا زمینه های سفارشی و طبقه بندی ها را انتخاب کنید. ما در طبقه بندی ها رنگ و اندازه را در زمینه های سفارشی و دسته های محصول و برچسب های محصول اضافه کرده ایم.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

اکنون می توانید پیش بروید و برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه "Save Engines" کلیک کنید. سپس شروع به بازسازی فهرست جستجوی شما در پس زمینه می کند.

SearchWP به طور خودکار به دنبال فرم های جستجوی WooCommerce یا WordPress شما است و آنها را جایگزین می کند. طرح زمینه WooCommerce شما ممکن است از قبل گزینه ای برای نمایش گزینه جستجو داشته باشد.

می توانید برای آزمایش ویژگی جستجو به وب سایت خود بروید. متوجه خواهید شد که سرعت آن کندتر است و برای نمایش نتایج جستجو ، صفحه را بارگیری می کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

با بارگیری برنامه افزودنی جستجوی زنده از وب سایت SearchWP می توانید این رفتار را تغییر دهید. پس از بارگیری ، می توانید آن را مانند سایر افزونه های وردپرس نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی ، می توانید به سادگی به صفحه Appearance »Widgets بروید و ابزارک« SearchWP Live Search »را به نوار کناری خود اضافه کنید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات ابزارک خود، روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

پس از آن ، می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و جستجوی هوشمند WooCommerce خود را در عمل مشاهده کنید. مشاهده خواهید کرد که SearchWP محصولات را در نتایج جستجوی زنده اما بدون تصاویر کوچک محصول نمایش می دهد.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

بهترین افزونه جستجوی محصول WooCommerce کدام یک است؟

Ajax Search برای WooCommerce و SearchWP هر دو در یافتن محصولاتی که جستجوی پیش فرض WooCommerce شما قادر به نشان دادن آنها نیست ، مهارت دارند.

با این حال ، جستجوی Ajax برای WooCommerce سریعتر است و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد. ویژگی جستجوی سریعتر در فروشگاه تجارت الکترونیک در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.

همچنین استفاده از آن ساده تر است و برای جستجوی بهتر محصول در سایت خود نیازی به نصب چندین افزونه ندارید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد یاد بگیرید چگونه به راحتی یک جستجوی هوشمند محصول WooCommerce را برای فروشگاه آنلاین خود انجام دهید.

افزودن جستجوی هوشمند محصولات در ووکامرس

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی پرسشی دارید یا در مورد وب سایت وردپرسی خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبان وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

دیدگاه شما