A-A+

بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL

بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL

در این پست، ما به بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL می پردازیم تا به شما کمک کنیم به طور کامل با این مفهوم آشنا شوید و بتوانید به راحتی لینک های یکتا وردپرس خود را سفارشی کنید.

آیا تا به حال فکر کرده اید که مناسب ترین ساختار پیوند SEO در وردپرس چیست؟ کاربران  اغلب این سوال را از ما می پرسند. این بدان دلیل است که در گذشته ، ساختار پیش فرض URL وردپرس به هیچ وجه مناسب SEO نبود. اما اکنون این تغییر کرده است.

بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL

URL Friendly SEO چیست؟

قبل از اینکه خیلی به عمق لینک های وردپرس بپردازیم ، مهم است که تعریف کنیم URL مناسب برای SEO را تعریف کنیم.

URL های دوستانه SEO حاوی کلمات کلیدی هستند که مقاله را توضیح می دهند و به راحتی توسط انسان و موتور جستجو قابل خواندن هستند. آنها همچنین شانس شما را برای داشتن رتبه بالاتر در موتورهای جستجو بهبود می بخشند.

نمونه ای از URL مناسب با SEO:

https://www.wpir.ir/how-to-install-wordpress/

اکنون ممکن است این سوال در ذهن تان شکل بگیرد که یک URL دوستانه بدون SEO به چه صورت است؟

https://www.wpir.ir/?p=10467

به طور پیش فرض ، وردپرس اکنون از نام پست در URL استفاده می کند که مناسب ترین ساختار URL برای SEO است.

پس چرا افراد مبتدی هنوز بهترین ساختار پیوند ثابت را از ما می خواهند؟

دلیلش این است که در گذشته ، وردپرس از URL های زیبایی که به عنوان پیوندهای همیشگی شناخته می شوند استفاده نمی کرد. پیش فرض مثال غیر دوستانه SEO بود که در بالا به اشتراک گذاشتیم.

این در وردپرس 4.2 تغییر کرده است. اگر اخیراً وردپرس را نصب کرده اید ، URL های سایت شما با SEO مناسب هستند.

به راحتی می توانید تنظیمات پیوند ثابت را در قسمت مدیریت وردپرس خود تأیید کنید.

صفحه تنظیمات پیوندهای یکتا:

در وردپرس به پیوندها Permalinks (مخفف permanent links)  و به معنای پیوندهای یکتا گفته می شود.در وردپرس معمولا اصطلاح پیوند یکتا و ساختار URL به جای یکدیگر استفاده می شوند.

اولین کاری که باید انجام دهید بازدید از صفحه تنظیمات Permalinks در منطقه مدیر وردپرس است.

به سادگی روی پیوند تنظیمات در فهرست مدیریت کلیک کنید و سپس روی Permalinks کلیک کنید. با این کار به صفحه ای شبیه این می روید:

بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL

همانطور که می بینید تعداد زیادی انتخاب در دسترس است:

 • ساده
  https://www.wpir.ir/?p=10467
 • روز و نام
  https://www.wpir.ir/2016/01/22/sample-post/
 • ماه و نام
  https://www.wpir.ir/2016/01/sample-post/
 • عددی
  https://www.wpir.ir/archives/123
 • نام پست
  https://www.wpir.ir/sample-post/
 • ساختار سفارشی
  ساختار URL خود را با استفاده از برچسب های موجود انتخاب کنید.

اکنون به بررسی هر یک از این گزینه هامی پردازیم و اینکه چقدر برای کاربران و سئو سایت مفید هستند.

اولین گزینه که ساده نامیده می شود ، ساختار URL پیش فرض وردپرس است. این یک گزینه SEO دوستانه نیست.

گزینه روز و نام تا حدی سئو است زیرا نام پست را در خود دارد. با این حال ، با وجود تاریخ ، URL بسیار طولانی می شود. اما مهمتر اینکه بعد از مدتی محتوای شما قدیمی به نظر می رسد ، حتی اگر مرتباً آن را به روز کنید. به طور مشابه ، گزینه ماه و نام نیز خطر ملاقات قرار دارد.

با این حال اگر شما یک ناشر اخبار هستید ، می خواهید تاریخ ها را در URL خود داشته باشید تا آخرین وضعیت را نشان دهید و تجربه کاربر را بهبود ببخشید.

به نظر ما ، این دو ساختار فقط برای سایت های خبری خوب هستند. سایت های تجاری که امیدوارند محتوای همیشه سبز ایجاد کنند باید از آن اجتناب کنند.

گزینه نام پست مناسب ترین سئو است زیرا کوتاه و زیبا است.

اگر نشریه بزرگتری را اجرا می کنید ، می توانید از یک ساختار سفارشی استفاده کنید که همچنین می تواند برای SEO مناسب باشد.

در وب سایت های بزرگ که حاوی هزارن مقاله یا محصول است، عموما از یک ساختار سفارشی استفاده می کنند و یک نام دسته به همراه نام پست در URL اضافه می کنند.

برای استفاده از ساختار URL سفارشی ، باید برچسب های خاصی را در جعبه ساختار سفارشی اضافه کنید. به عنوان مثال ، ساختار دلخواه برخی زا سایت ها به شکل زیر است:

/%category%/%postname%/

توجه داشته باشید که چگونه هر برچسب بین علائم درصد بسته بندی می شود. همچنین به اسلایس های انتهایی / قبل ، بعد و بین برچسب ها توجه کنید.

ایجاد ساختار URL سفارشی با برچسب های موجود

برای بهترین نتیجه ، استفاده از گزینه هایی را که در بالا ذکر کردیم توصیه می کنیم. شما می توانید ساختار URL را که در بالا ( استفاده از دسته و نام پست) پیشنهاد دادیم را کپی کنید یا نام پست را به عنوان ساختار URL خود انتخاب کنید.

با این حال ، تعداد زیادی ترکیب دیگر وجود دارد که می توانید با استفاده از برچسب ها ایجاد کنید. در اینجا لیستی از برچسب ها وجود دارد که می توانید برای ایجاد ساختار URL سفارشی خود استفاده کنید:

 • %year% – سال ارسال ، چهار رقم ، به عنوان مثال 2016.
 • %monthnum% – ماه سال ، به عنوان مثال 05
 • %day% – روز ماه ، به عنوان مثال 28
 • %hour% – ساعت روز ، به عنوان مثال 15
 • %minute% –دقیقه از ساعت ، به عنوان مثال 43
 • %second% – ثانیه از دقیقه ، به عنوان مثال 33
 • %postname% –قرارگیری عنوان پست در نامک در صفحه ویرایش پست یا صفحه. به عنوان مثال ، اگر عنوان پست شما This Is A Great Post است! این می تواند یک پست عالی در URL باشد.
 • %post_id% – شماره شناسه هر پست ، به عنوان مثال 423
 • %category% – قرارگیری عنوان دسته یک پست  در صفحه جدید / ویرایش دسته. زیر مجموعه های تو در تو به عنوان فهرست های تو در تو در URI ظاهر می شوند..
 • %author% –نام نویسنده.

فراموش نکنید که پس از انتخاب ساختار پیوند ثابت ، بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

به محض فشار دادن دکمه ذخیره تغییرات ، وردپرس به طور خودکار پرونده htaccess . سایت شما را به روز می کند و سایت شما بلافاصله شروع به استفاده از ساختار جدید URL می کند.

هشدار: یادداشت مهم برای سایتهای تاسیس شده

اگر سایت شما بیش از 6 ماه است که کار نمی کند ، لطفاً ساختار پیوند ثابت خود را تغییر ندهید.

با تغییر ساختار پیوند ثابت خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی موجود در سئو سایت خود را تهدید می کنید.

اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا بتواند هدایت های مناسب را راه اندازی کند. همچنان تعداد اشتراکات اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.

فقط یک استثنا در این قانون وجود دارد. اگر سایت شما از URL های ساده استفاده می کند ، مهم نیست که چقدر قدیمی است ، شما باید ساختار URL را برای سئو بهتر به روز کنید. بله ، شما هنوز تعداد سهام اجتماعی خود را از دست خواهید داد ، اما مزایای آن بیش از این است.

بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL

امیدواریم این پست به شما کمک کند تا با بررسی کامل ساختار SEO Friendly URL در وردپرس به خوبی آشنا شوید و بتوانید یک ساختار URL دوستانه سئو برای سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پشتیبان وردپرس ایرانی هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده سایت دسترسی داشته باشید.

دیدگاه شما