A-A+

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

?How to Customize Media Upload Directory in WordPress

با وجود پیشرفت در مدیر رسانه وردپرس ، یک چیز تغییر نکرده است: نحوه ذخیره رسانه های وردپرس (به عنوان مثال پرونده ها ، تصاویر ، فیلم ها و فایلهای دیداری) در سرور.

در حال حاضر ، وردپرس پرونده ها را در پوشه های مبتنی بر تاریخ سازماندهی می کند ، مگر اینکه از تنظیمات> رسانه خود را انتخاب کنیم ، در این صورت ، همه پرونده های رسانه ای بارگذاری شده در زیر پوشه ها دسته بندی نمی شوند. تاکنون وردپرس گزینه های زیادی برای شخصی سازی این منطقه خاص ارائه نکرده است.

اگر با این موضوع راحت نیستید و می خواهید ساختار مسیر ذخیره این پرونده ها را سفارشی کنید ، به عنوان مثال ذخیره آن در پوشه ای با نامی که با پیوند همیشگی پست مطابقت داشته باشد یا تغییر نام "uploads"  به چیز دیگری ، این سریعترین نکته است.

با کمک چند افزونه ، هم اکنون می توانیم وب سایت خود را شخصی تر کرده و با ساختار فایل های سفارشی ، سازماندهی آن را آسان کنیم.

تغییر پوشه پیش فرض "uploads"

وردپرس ، به طور پیش فرض ، پرونده های بارگذاری شده را در پوشه wp-content / uploads ذخیره می کند. وردپرس به ما امکان می دهد مقصد پوشه بارگذاری را سفارشی کنیم. یک دلیل خوب برای تغییر این پیش فرض این است که وب سایت شما کمتر WordPress-y به نظر برسد.

به جای wp-content / uploads ، بیایید پرونده ها را در پوشه ای به نام پرونده بارگذاری کنیم. ابتدا باید files را ایجاد کنیم.

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

اکنون به وردپرس بگوییم که پرونده های ما را در آن پوشه بارگذاری کند. پرونده وردپرس wp-config.php را باز کنید و سپس کد زیر را بعد از ;require_once(ABSPATH.'wp-settings.php') اضافه کنید.

همانطور که در زیر نشان داده شده است ، پرونده های بارگذاری شده جدید باید در پوشه "files" ذخیره شوند.

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

این توانایی در واقع از طریق صفحه تنظیمات> ویرایش رسانه در نسخه 3.0 موجود بود. وردپرس این کار را با عملکرد فوق در نسخه 3.5 جایگزین کرد.

اگر بیش از حد می ترسید که هنگام ویرایش wp-config.php مشکل پیدا کنید ، می توانید این پلاگین را به نام

Upload Url and Path Enabler توسط Gregory Viguier نصب کنید ، که این گزینه را به صفحه Setting> Media بازگردانید. توجه داشته باشید که اگرچه این افزونه بیش از 3 سال است که به روز نشده است ، این افزونه همچنان در آخرین نسخه وردپرس به خوبی کار می کند زیرا تغییرات زیادی در این زمینه در وردپرس وجود ندارد.

همانطور که در زیر نشان داده شده است ، 2 قسمت ورودی پیدا خواهید کرد:

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

اگر بخواهید پرونده های خود را از طریق یک زیر دامنه تحویل دهید ، این 2 گزینه جدید مفید خواهد بود. با فرض اینکه شما یک دامنه فرعی ایجاد کرده اید (از صفحه کنترل میزبانی خود) ، اکنون باید یک پوشه جدید وجود داشته باشد که به زیر دامنه لینک می شود. نام پوشه را در قسمت "Store uploads in this folder" و زیر دامنه را در قسمت "Full URL path to files" تنظیم کنید.

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

پرونده شما اکنون باید از طریق زیر دامنه تحویل داده شود.

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

توجه داشته باشید که اگر زیر دامنه را به عنوان مثال بالا انتخاب کنید ، ممکن است لازم باشد DNS را برای زیر دامنه به آدرس IP سایت خود نشان دهید.

نحوه سفارشی سازی مسیر بارگذاری رسانه در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پشتیبان وردپرس ایرانی هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده سایت دسترسی داشته باشید.

دیدگاه شما