A-A+

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ وردپرس بدون دیدگاه

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

آیا با نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس آشنا هستید؟

گاهی اوقات، ممکن است بخواهید یک خط یا پاراگراف را بزرگتر کنید یا ممکن است بخواهید اندازه قلم کل محتوای صفحه خود را افزایش دهید.

در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی اندازه فونت را در وردپرس تغییر دهید. شما نه تنها نحوه تغییر اندازه قلم را در پست های وردپرس خود یاد خواهید گرفت ، بلکه همچنین نحوه انجام آن را در وب سایت خود یاد خواهید گرفت.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

روش ۱: استفاده از عناوین پاراگراف

برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهند بمانند یا وب سایت شما را ترک می کنند ، بازدیدکنندگان شما فقط چند ثانیه طول می کشد. این به شما فرصت بسیار کمی می دهد تا آنها را متقاعد کنید که در وب سایت شما بمانند.

استفاده از عنوان در محتوای خود راهی عالی برای جلب توجه کاربر است.

آنها به شما امکان می دهند پست ها و صفحات خود را به بخشهایی با استفاده از عناوین مختلف تقسیم کنید (که اغلب به آنها "زیر عنوان" می گویند)

عنوان ها برای سئو نیز عالی هستند. موتورهای جستجو عناوین مناسب وزن بیشتری نسبت به متن پاراگراف طبیعی دارند.

نحوه اضافه کردن عنوان در ویرایشگر بلوک پیش فرض وردپرس

با اضافه کردن بلوک "Heading" می توانید عنوان را به پست ها یا صفحات خود اضافه کنید. می توانید آن را جستجو کرده یا در بخش "Common Blocks" در ویرایشگر بلوک وردپرس پیدا کنید.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

این بلوک به عنوان ۲ پیش فرض قرار می گیرد. به طور معمول ، منطقی است که برای عنوان های زیر عنوان خود را حفظ کنید. اگر می خواهید این مورد را تغییر دهید ، می توانید بر روی کشویی 'H2' کلیک کنید تا اندازه دیگری را انتخاب کنید.

متناوباً ، می توانید این مورد را در تنظیمات بلوک در سمت راست صفحه تغییر دهید. همچنین می توانید در اینجا رنگ عنوان را تغییر دهید.

چگونه می توان عنوان را در ویرایشگر Classic قدیمی اضافه کرد

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک قدیمی در وردپرس استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از کشویی «پاراگراف» عناوین را اضافه کنید.

فقط متنی را که می خواهید به عنوان تبدیل شود ، برجسته کنید ، روی کشویی «پاراگراف» کلیک کنید و اندازه عنوان خود را انتخاب کنید.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

اندازه ها و رنگ های سبک های مختلف عنوان توسط صفحه سبک قالب شما (style.css) کنترل می شوند.

اگر از یک طرح زمینه برتر وردپرس استفاده می کنید ، ممکن است گزینه تغییر این تنظیمات را در بخش Appearance »Customize داشته باشید.

استفاده از عنوان های فرعی در مقاله های شما باعث می شود خوانندگان راحت آنچه را که به آنها می گویید دنبال کنند. در عین حال ، باعث می شود پست های وردپرس شما SEO دوستانه ای باشد.
روش ۲: تغییر اندازه متن در Block Editor

اگر می خواهید یک پاراگراف یا حتی کل پست خود را با قلم بزرگتری داشته باشید ، چه می کنید؟ با استفاده از ویرایشگر پیش فرض بلوک وردپرس می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

کافیست روی هر بلوک پاراگراف کلیک کنید ، سپس اندازه قلم را در زیر "تنظیمات متن" در سمت راست انتخاب کنید.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

می توانید از کشویی انتخاب کنید ، که کوچک ، عادی ، متوسط ، بزرگ و خیلی بزرگ را پوشش می دهد. اگر نظر خود را تغییر دادید ، فقط روی دکمه "بازنشانی" کلیک کنید تا پاراگراف خود را به متن پیش فرض بازگردانید.

همچنین گزینه "سفارشی" وجود دارد که در آن می توانید اندازه پیکسل مورد نظر خود را تایپ کنید. اگر می خواهید ، می توانید یک Drop Cap بزرگ نیز تنظیم کنید که در ابتدای پاراگراف شما ظاهر شود.

این گزینه ها در ویرایشگر کلاسیک قدیمی برای وردپرس موجود نیست. اگر می خواهید از آنها استفاده کنید ، پس به ساخت سوییچ فکر کنید. آموزش ما در مورد نحوه استفاده از ویرایشگر جدید بلوک وردپرس به شما کمک خواهد کرد.

اگر مصمم هستید که از ویرایشگر کلاسیک پیروی کنید ، این گزینه بعدی برای شما مناسب است.

روش ۳: تغییر اندازه قلم با استفاده از پلاگین پیشرفته TinyMCE

TinyMCE Advanced یک افزونه وردپرس است که به شما امکان کنترل بیشتر اندازه قلم و قالب بندی متن و همچنین طیف وسیعی از ویژگی های دیگر را می دهد.

این به ویژه در ویرایشگر کلاسیک قدیمی بسیار مفید است ، اما با ویرایشگر بلوک نیز کار می کند. این یک بلوک جدید به نام "Classic Paragraph" اضافه می کند که دارای تمام کنترل های TinyMCE است.

برای استفاده از آن ، ابتدا باید پلاگین TinyMCE Advanced را نصب و فعال کنید.

برای پیکربندی تنظیمات ویرایشگر ، به تنظیمات »TinyMCE Advanced بروید. اینجاست که می توانید دکمه هایی را که می خواهید در نوار ابزار TinyMCE Advanced استفاده کنید تنظیم کنید.

اگر از آن با ویرایشگر Classic استفاده می کنید ، باید ببینید که در TinyMCE کشویی «اندازه قلم» به صورت پیش فرض در ردیف دوم آیکون ها فعال است.

در صورت تمایل می توانید آن را به اولین ردیف بکشید.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

اگر از ویرایشگر بلوک استفاده می کنید ، باید صفحه را به پایین اسکرول کرده و با کشیدن و رها کردن کشویی اندازه های قلم را به نوار ابزار اضافه کنید:

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

اطمینان حاصل کنید که روی "ذخیره تغییرات" در پایین صفحه کلیک کنید.

برای دیدن دکمه در عمل ، یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

در ویرایشگر بلوک ، اکنون گزینه افزودن بلوک "Classic Paragraph" را خواهید داشت. این کنترل های پیشرفته TinyMCE را دارد ، مانند این:

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

در ویرایشگر کلاسیک ، نوارابزارهای TinyMCE Advanced با کشویی اندازه قلم را مشاهده خواهید کرد:

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

از کشویی می توانید هر اندازه قلم را انتخاب کنید.

توجه: این گزینه به اندازه ویرایشگر بلوک وردپرس به شما نمی دهد و نمی توانید در اندازه قلم خود تایپ کنید.
روش ۴: تغییر اندازه قلم سایت با استفاده از CSS

اگر هر بار که یک پست را ویرایش می کنید اندازه قلم را تغییر می دهید ، ممکن است بخواهید با تغییر دائمی آن در طرح زمینه ، کار را آسان کنید.

خبر خوب این است که شما می توانید اندازه پاراگراف پیش فرض را در کل سایت خود تغییر دهید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از Theme Customizer در بخش Appearance »Customize است.

برخی از تم های وردپرس ممکن است گزینه ای برای تغییر اندازه قلم برای شما داشته باشند. اگر می توانید این گزینه را پیدا کنید ، می توانید بدون نوشتن کد CSS از آن استفاده کنید.

با این حال ، اگر طرح زمینه شما از آن ویژگی برخوردار نیست ، بنابراین می توانید CSS سفارشی را برای افزودن قوانین اندازه قلم خود اضافه کنید.

به سادگی بر روی گزینه ‘Additional CSS’ در تنظیم کننده تم کلیک کنید. اینجاست که می توانید تمام کد های CSS سفارشی خود را ذخیره کنید.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

اکنون در جعبه متن اضافی CSS ، به سادگی کد CSS خود را اضافه کنید. در این مثال ، ما در حال تغییر اندازه قلم به "۱۶px" هستیم ، شما می توانید اندازه قلم دیگری را انتخاب کنید.

p { 
font-size:16px; 
}

بلافاصله تغییرات را در پیش نمایش در سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر از اندازه قلم راضی هستید ، روی دکمه "انتشار" در بالای صفحه خود کلیک کنید تا زنده شود.

توجه: CSS سفارشی شما فقط در موضوعی که استفاده می کنید اعمال می شود. اگر بعدا تصمیم گرفتید به طرح زمینه WordPress دیگری بروید ، باید آن را دوباره در Customizer کپی و پیست کنید.

کد فوق فقط مربوط به متن پاراگراف است. اگر می خواهید اندازه قلم همه زیر عنوان های h2 را تغییر دهید ، چه می کنید؟

به سادگی کد بالا را تغییر دهید تا عنصر h2 را در موضوع خود مانند این هدف قرار دهید:

h2 { 
font-size:32px; 
}

همین کار را می توانید با سایر عناوین با تغییر h2 به h3 ، h4 یا h5 نیز انجام دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس را بخوبی یاد بگیرید.

نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

توجه: برای رفع تمام مشکلات وب سایت های وردپرسی خود از جمله سایت های هک شده، کندی سرعت، سئو و بهینه سازی و ... می توانید با کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت پشتیبان وردپرس ایرانی تماس بگیرید.

دیدگاه شما