A-A+

نحوه رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس

۱۴۰۰/۰۲/۱۸ وردپرس بدون دیدگاه

نحوه رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس

در این پست، ما نحوه رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. ما همچنین در مورد علت ایجاد آن و چگونگی جلوگیری از آن در آینده بحث خواهیم کرد.

خطای ۴۰۱ از گیج کننده ترین خطاهای وردپرس است که می تواند شما را در وب سایت وردپرس شما قفل کند.

ارور ۴۰۱ چندین نام دارد از جمله خطای ۴۰۱ و خطای ۴۰۱ غیر مجاز. این خطاها گاهی اوقات با پیام "دسترسی به دلیل اعتبار نامعتبر رد می شود (Access is denied due to invalid credentials)" یا "مجوز لازم است (Authorization required)" همراه است.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

چه عواملی باعث بروز خطای ۴۰۱ در وردپرس می شود؟

خطای ۴۰۱ در وردپرس به دلیل احراز هویت نامناسب هنگام برقراری ارتباط با سرور میزبان وردپرس ایجاد می شود.

به عنوان مثال ، اگر از پوشه مدیر وردپرس خود با رمز عبور محافظت کرده اید، عدم وارد کردن رمز عبور صفحه خطای ۴۰۱ را در صفحه ورود و مدیریت وردپرس نشان می دهد.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

با این حال ، در برخی موارد حتی بدون افزودن حفاظت از رمز عبور خاص به وب سایت خود ، ممکن است این خطا را مشاهده کنید.

به عنوان مثال ، افزونه های امنیتی وردپرس می توانند در هنگام حمله بی رحمانه ، منطقه مدیر شما را قفل کنند.

یکی دیگر از دلایل عمده این خطا اقدامات امنیتی است که توسط شرکت های میزبان برای محافظت از وب سایت وردپرس شما انجام می شود. این اقدامات امنیتی هنگامی که به صفحات ورود به وردپرس شما بیش از حد دسترسی پیدا می کند ، این خطا را نشان می دهند.

بیشتر ، خطای ۴۰۱ در صفحات مدیریت و ورود وردپرس ظاهر می شود. با این حال ، در برخی موارد ، ممکن است در همه صفحات وب سایت شما نشان داده شود.

باید دقیقا علت ایجاد خطا را عیب یابی کنید و سپس آن را برطرف کنید.

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به راه حل های مختلف بیاندازیم تا سریع خطای ۴۰۱ را در وردپرس برطرف کنیم.

نحوه رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس:

۱. محافظت از گذرواژه را به طور موقت در مدیر وردپرس حذف کنید

اگر از پوشه مدیر وردپرس خود با رمز عبور محافظت کرده اید ، این می تواند راه حل مورد نیاز شما باشد.

ممکن است رمزعبور دایرکتوری خود را فراموش کرده باشید ، یا ممکن است پیکربندی سرور شما تغییر کرده باشد.

به صفحه کنترل میزبانی وردپرس خود بروید و نماد حریم خصوصی دایرکتوری یا رمزهای محافظت شده با رمز عبور را پیدا کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

پس از باز کردن ، همه پرونده ها و پوشه ها را در حساب میزبانی خود مشاهده خواهید کرد. به فهرست wp-admin خود بروید و با کلیک روی نام آن را انتخاب کنید.

اکنون کنترل پنل تنظیمات محافظت از رمز عبور خود را نشان می دهد. به سادگی علامت کادر کنار گزینه 'Password protection this Directory' را بردارید و بر روی دکمه Save کلیک کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

پس از آن ، بر روی دکمه Go Back کلیک کرده و به پایین صفحه بروید. از اینجا باید نام کاربری را که برای ورود به فهرست محافظت شده با گذرواژه خود استفاده کردید ، حذف کنید.

شما با موفقیت محافظت از رمز عبور را برای فهرست مدیر وردپرس خود غیرفعال کرده اید. اکنون می توانید سعی کنید وارد سایت وردپرس خود شوید.

اگر همه چیز به طور عادی کار می کند ، پس می توانید پیش بروید و با ایجاد یک کاربر و رمز عبور جدید ، محافظت از رمز عبور را برای منطقه مدیر وردپرس خود فعال کنید.

۲. برای حل خطای ۴۰۱ در وردپرس حافظه پنهان Firewall را پاک کنید

اگر از سرویس فایروال وردپرس مبتنی بر cloud مانند Sucuri یا Cloudflare استفاده می کنید ، در صورت عدم برقراری ارتباط فایروال با وب سایت شما ، ممکن است خطای ۴۰۱ ایجاد شود.

پاک کردن حافظه پنهان در فایروال Sucuri

اگر از Sucuri استفاده می کنید ، پس به داشبورد Sucuri خود وارد شوید و از صفحه "Performance" دیدن کنید. از اینجا باید به برگه "Clear Cache" بروید و سپس روی دکمه "Clear cache" کلیک کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

پاک کردن حافظه پنهان در Cloudflare

اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، باید وارد داشبورد Cloudflare شوید و به بخش "Caching" بروید. برای پاک کردن همه حافظه پنهان ، از اینجا باید روی دکمه "Purge everything" کلیک کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

پس از پاک کردن حافظه پنهان دیوار آتش ، پیش بروید و حافظه نهانگاه مرورگر یا حافظه نهان وردپرس را نیز پاک کنید.

۳. غیرفعال کردن تمام افزونه های وردپرس

یک افزونه وردپرس با عملکرد نامناسب یا بد تنظیم شده نیز می تواند خطای ۴۰۱ را تحریک کند. شما باید بطور موقت تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید تا بفهمید این خطا توسط یکی از آنها ایجاد شده است یا خیر.

با مراجعه به صفحه افزونه ها می توانید افزونه های وردپرس را از داخل ناحیه مدیر غیرفعال کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

با این حال ، اگر نمی توانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید ، برای غیرفعال کردن تمام افزونه های وردپرس باید از FTP استفاده کنید.

به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال به پوشه / wp-content / بروید و نام پوشه plugins را به plugins.deactivated تغییر دهید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

تغییر نام پوشه افزونه ها ، تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال می کند.

اکنون می توانید از قسمت سرپرست وب سایت وردپرس خود بازدید کرده و سعی کنید وارد سیستم شوید. اگر همه چیز خوب کار می کند ، این بدان معنی است که یکی از افزونه ها باعث بروز این مشکل شده است.

اکنون باید به سرویس گیرنده FTP برگردید و یک بار دیگر نام پوشه پلاگین را فقط به plugins تغییر دهید.

بعد ، به قسمت مدیریت وردپرس برگردید و به صفحه افزونه ها بروید. اکنون می توانید هر پلاگین را یکجا فعال کنید تا اینکه دوباره خطای ۴۰۱ را مشاهده کنید.

این به شما کمک می کند افزونه ایجاد کننده مشکل را پیدا کنید. وقتی پلاگین را پیدا کردید ، می توانید با پشتیبانی افزونه تماس بگیرید یا یک پلاگین جایگزین پیدا کنید.

۴. به یک قالب پیش فرض وردپرس بروید

گاهی اوقات ممکن است عملکردی درون قالب وردپرس شما باعث خطای ۴۰۱ در وب سایت شما شود. برای اطلاع از این موضوع ، باید به طور موقت به یک قالب پیش فرض وردپرس بروید.

تم های پیش فرض توسط تیم وردپرس ساخته می شوند و با نصب پیش فرض وردپرس ارسال می شوند. این قالب ها شامل Twenty Nineteen, Twenty Seventeen, Twenty Sixteen و موارد دیگر است.

ابتدا به صفحه «نمایش» بروید. اکنون اگر قالب پیش فرض وردپرس را نصب کرده اید ، می توانید پیش بروید و آن را فعال کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

اگر یک تم پیش فرض روی سایت خود نصب نکرده اید ، باید آن را نصب و فعال کنید.
پس از تغییر قالب، می توانید وب سایت خود را امتحان کنید. اگر اکنون همه چیز خوب کار می کند ، این بدان معنی است که قالب شما باعث خطای ۴۰۱ شده است.

می توانید این مسئله را به توسعه دهنده قالب گزارش دهید ، آنها ممکن است به شما کمک کنند آن را برطرف کنید.در غیر این صورت ، می توانید قالب وردپرس خود را برای همیشه تغییر دهید.

۵. رمز عبور وردپرس را بازنشانی کنید

شرکت های میزبان وردپرس در صورت تلاش مکرر برای وارد کردن گذرواژه ، شرکتهای میزبان وردپرس می توانند دسترسی به صفحات ورود به سیستم wp-admin و ورود را مسدود کنند.

در این صورت دسترسی شما به طور موقت مسدود می شود و می توانید بعد از چند دقیقه امتحان کنید.

با این حال ، بهتر است به جای حدس زدن رمز ورود خود ، رمزعبور فراموش شده وردپرس را بازیابی کنید.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

وردپرس به شما ایمیلی با پیوند برای تغییر رمز ورود ارسال می کند. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که گاهی اوقات ممکن است وردپرس در ارسال ایمیل ناموفق باشد.

اگر ایمیل دریافت نکردید ، نگران نباشید. همچنین می توانید رمز وردپرس را با استفاده از phpMyAdmin تنظیم مجدد کنید.
۶. با ارائه دهنده میزبانی وردپرس تماس بگیرید

بسیاری از شرکت های میزبان وردپرس به طور خودکار فعالیت مشکوک را در وب سایت وردپرس شناسایی کرده و دسترسی را برای جلوگیری از حملات مسدود می کنند.

این اقدامات احتیاطی امنیتی گاهی فقط بر روی قسمت مدیریت وردپرس تأثیر می گذارد و ممکن است صفحه ورود به سیستم شما برای مدتی غیرقابل دسترسی باشد.

نحوه رفع خطای 401 در وردپرس

با این حال ، اگر به حالت عادی برنگشت ، یا خطای ۴۰۱ را در تمام صفحات سایت خود مشاهده کردید ، لازم است بلافاصله با ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود تماس بگیرید.

پرسنل آنها قادر به بررسی گزارش های دسترسی و خطاها برای رفع مشکل برای شما خواهند بود.

امیدواریم یکی از این راه حل ها به شما کمک کند تا خطای ۴۰۱ را در وردپرس برطرف کنید.

نحوه رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس

توجه: برای رفع تمام مشکلات وب سایت های وردپرسی خود از جمله سایت های هک شده، کندی سرعت، سئو و بهینه سازی و ... می توانید با کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت پشتیبان وردپرس ایرانی تماس بگیرید.

دیدگاه شما