A-A+

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

 ?How to Fix Your Connection is Not Private

آیا در وب سایت وردپرس خود خطای "اتصال شما خصوصی نیست" را مشاهده می کنید؟

در این پست ، به شما نشان خواهیم داد که نحوه رفع خطای Connection is Not Private در وب سایت چگونه است. ما همچنین در مورد چرایی بروز این خطا و چگونگی جلوگیری از آن در آینده صحبت خواهیم کرد.

خطای Your Connection is Not Private چیست؟

خطای "اتصال شما خصوصی نیست" فقط مربوط به سایتهایی است که از طریق HTTPS کار می کنند (یا باید از طریق HTTPS اجرا شوند). هنگام بازدید از یک وب سایت ، مرورگر شما درخواستی را به سرور محل میزبانی سایت ارسال می کند. سپس مرورگر باید گواهی نصب شده در سایت را تأیید کند تا مطابق با استانداردهای حریم خصوصی فعلی باشد.

اگر مرورگر متوجه شود گواهی معتبر نیست ، به طور خودکار سعی می کند از دسترسی شما به سایت جلوگیری کند. این ویژگی برای محافظت از کاربر در مرورگرهای وب تعبیه شده است. اگر گواهینامه به درستی تنظیم نشده باشد ، این بدان معناست که داده ها نمی توانند به درستی رمزگذاری شوند و بنابراین سایت برای بازدید از آن ایمن نیست.

انواع مختلف پیام اتصال شما خطای خصوصی نیست در مرورگرها:

بسته به اینکه از کدام مرورگر وب استفاده می کنید ، سیستم عامل و حتی پیکربندی گواهی در سرورها ، تغییرات مختلفی در مورد این خطا وجود دارد. و در حالی که بعضی از این خطاها گاهی اوقات مقداری کمی متفاوت هستند ، اما بسیاری از اوقات مراحل عیب یابی یکسان هستند.

۱- گوگل کروم

در Google Chrome اگر در تأیید اعتبار گواهی مشکلی وجود داشته باشد ، خطا به عنوان "Your Connection is Not Private" نشان داده می شود .

نحوه رفع خطای Connection is Not Private ممکن است مهاجمان در تلاش باشند اطلاعات شما را از domain.com (مثلا گذرواژه ، پیام یا کارت اعتباری) بدزدند.

این نیز با یک پیام کد خطا همراه است که به شما کمک می کند تا مسئله دقیق را مشخص کنید. در زیر فقط چند رایج ترین کد خطا وجود دارد که ممکن است در Google Chrome مشاهده کنید:

 • ERR_CERT_SYMANTEC_LEGACY
 • NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID
 • NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID (این مورد زمانی اتفاق می افتد که گواهی با دامنه مطابقت نداشته باشد)
 • NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM
 • NTE::ERR_CERTIFICATE_TRANSPARENCY_REQUIRED
 • NET::ERR_CERT_DATE_INVALID
 • SSL certificate error
 • ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH

2- موزیلا فایرفاکس

در Mozilla Firefox پیام خطا کمی متفاوت است ، و به جای "اتصال شما خصوصی نیست" خواهید دید "اتصال شما ایمن نیست" (همانطور که در زیر مشاهده می شود).

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

صاحب domain.com وب سایت خود را به صورت نامناسب پیکربندی کرده است. برای محافظت از سرقت اطلاعات شما ، Firefox به این وب سایت متصل نشده است.

درست مانند Chrome ، با یک پیام کد خطا همراه است که به شما کمک می کند تا مشکل را مشخص کنید. در زیر فقط چند رایج ترین کد خطا وجود دارد که ممکن است در Mozilla Firefox مشاهده کنید:

 • MOZILLA_PKIX_ERROR_ADDITIONAL_POLICY_CONSTRAINT_FAILED
 • SEC_ERROR_EXPIRED_ISSUER_CERTIFICATE
 • SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE
 • SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER
 • MOZILLA_PKIX_ERROR_MITM_DETECTED
 • ERROR_SELF_SIGNED_CERT
 • SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN

3- مایکروسافت اج

در Microsoft Edge نیز خطای "اتصال شما خصوصی نیست" را مشاهده خواهید کرد.

ممکن است مهاجمان در تلاش باشند اطلاعات شما را از domain.com (مثلاً گذرواژه ، پیام یا کارت اعتباری) بدزدند.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

اینها همچنین با یک پیام کد خطا همراه است. در زیر فقط چند رایج ترین کد خطا آورده شده است:

 • NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID (این مورد زمانی اتفاق می افتد که گواهی با دامنه مطابقت نداشته باشد)
 • Error Code: 0
 • DLG_FLAGS_INVALID_CA
 • DLG_FLAGS_SEC_CERT_CN_INVALID

4- سافاری

در Safari خطای "اتصال شما خصوصی نیست" را مشاهده خواهید کرد.

این وب سایت برای سرقت اطلاعات شخصی یا مالی شما ممکن است "domain.com" را جعل کند. باید به صفحه قبلی برگردید.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

نحوه رفع خطای Connection is Not Private :

این خطاها معمولا از دو چیز سرچشمه می گیرند: اولین مورد مربوط به مشتری است (مرورگر ، رایانه ، سیستم عامل شما) و دوم این که یک مشکل واقعی در مورد گواهی در وب سایت وجود دارد (منقضی شده ، دامنه اشتباه ، مورد اعتماد نیست سازمان).

در زیر مراحلی است که می توانید برای رفع خطای "اتصال شما خصوصی نیست" انجام دهید. همچنین می توانید این مراحل را امتحان کنید حتی زمانی که خطا در وب سایت های دیگر نیز وجود دارد.

۱. بارگیری مجدد صفحه را امتحان کنید

این ممکن است برای بعضی ها کمی واضح به نظر برسد ، اما یکی از ساده ترین و اولین چیزهایی که باید هنگام مواجهه با خطای "اتصال شما خصوصی نیست" را امتحان کنید این است که به راحتی مرورگر خود را ببندید و دوباره باز کنید و دوباره صفحه را بارگیری کنید. ممکن است مالک وب سایت در حال صدور مجدد گواهی SSL خود باشد و یا چیزی در مرورگر شما از بین رفته باشد.

۲. با چندین مرورگر بررسی کنید

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

اگر فقط آن را با یک مرورگر در همان دستگاه بررسی می کنید ، سعی کنید با استفاده از هر برنامه مرورگر دیگر به وب سایت مراجعه کنید.

این مرحله احتمال محدود شدن مسئله به یک مرورگر خاص را از بین می برد. اگر اینگونه باشد ، با نصب مجدد آن مرورگر مشکل برطرف می شود.

در غیر این صورت ، می توانید مراحل بعدی را در این راهنما امتحان کنید.

۳. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و کوکی ها

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

شاید این را به عنوان اولین توصیه برای بسیاری از موضوعات مرتبط با اینترنت و وب سایت شنیده باشید. در این مورد نیز درست است. مرورگر شما ممکن است پرونده هایی را از نسخه قدیمی وب سایت شما بارگیری کند که ممکن است باعث ایجاد این مشکل شود.

پس از پاک کردن حافظه پنهان ، دوباره به وب سایت مراجعه کنید تا ببینید آیا مشکل برطرف شده است. اگر اینگونه نبود ، به خواندن ادامه دهید.

۴. ساعت رایانه خود را بررسی کنید

به طور معمول ، رایانه شما تنظیمات تاریخ و زمان خود را به طور خودکار همگام سازی می کند. با این حال ، اگر رایانه شما تنظیمات تاریخ / زمان نادرستی دارد ، این ممکن است باعث شود که مرورگر شما فکر کند گواهی SSL یک وب سایت نامعتبر است.

همگام سازی تاریخ / زمان در رایانه های ویندوز:

اگر از رایانه Windows استفاده می کنید ، کافیست روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و "Adjust Date and Time settings" را انتخاب کنید.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

این بخش تاریخ و زمان را در برنامه تنظیمات Windows باز می کند. مطمئن شوید که تاریخ و زمان رایانه شما درست است و گزینه "‘Set time automatically" علامت خورده است.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

همگام سازی تاریخ / زمان در رایانه های Mac:

اگر از رایانه Mac استفاده می کنید ، برنامه «تنظیمات» را باز کرده و روی نماد «تاریخ و زمان» کلیک کنید.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

در مرحله بعدی ، به برگه Date & Time بروید و مطمئن شوید که گزینه کنار گزینه "Set Date and Time automatically" (علامت گذاری خودکار ساعت) انتخاب شده است. اگر علامت گذاری نشده است ، بر روی نماد قفل در گوشه پایین سمت چپ پنجره کلیک کنید تا این گزینه فعال شود.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

۵. VPN و Antivirus را به طور موقت غیرفعال کنید

گاهی اوقات VPN ها و نرم افزار Antivirus می توانند تنظیمات شبکه شما را از بین ببرند ، از جمله مسدود کردن برخی از گواهینامه ها یا اتصالات SSL. اگر در حال اجرا هستید ، سعی کنید موقتاً آنها را غیرفعال کنید (آنها را ببندید) یا ویژگی "SSL Scan" آنها را خاموش کنید تا ببینید آیا خطای "اتصال شما خصوصی نیست"  را برطرف می کند.

۶. تاریخ انقضا گواهی SSL خود را بررسی کنید

یکی دیگر از دلایل عمده این خطا گواهی های SSL منقضی شده است. این گواهینامه ها برای یک دوره خاص صادر می شوند و وقتی به پایان آن دوره می رسند منقضی می شوند.

با کلیک بر روی نماد قفل در کنار وب سایت خود و انتخاب گزینه گواهی ، می توانید تاریخ انقضا گواهی خود را بررسی کنید.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

این جزئیات گواهی SSL شما را نشان می دهد. شما می توانید تاریخ انقضا گواهی را به راحتی در پنجره مشاهده کنید.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

اکثر ثبت کنندگان دامنه و ارائه دهندگان گواهینامه SSL به طور خودکار هنگام نیاز به تمدید گواهی SSL به شما اطلاع می دهند.

اگر از یک گواهینامه SSL رایگان استفاده می کنید ، اکثر شرکت های میزبان وردپرس اسکریپت هایی دارند که پس از انقضا به طور خودکار آنها را تمدید می کنند.

با این حال ، ممکن است این مکانیسم ها از کار بیفتند و گواهی SSL شما منقضی شود. نگران نباشید ، شما می توانید به راحتی با جایگزینی گواهی SSL خود آن را برطرف کنید.

دستورالعمل های انجام شده بسته به ارائه دهنده گواهینامه و شرکت میزبان شما ممکن است متفاوت باشد. در واقع ، بسیاری از شرکت های میزبان در صورت درخواست آن را برای شما به روز می کنند.

۷. سرور SSL خود را تست کنید

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

اگر خودتان به طور دستی گواهی SSL خود را تنظیم کرده اید، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که همه تنظیمات پیکربندی به درستی کار می کنند.

برای انجام این کار می توانید تست سرور SSL را اجرا کنید. این تست به شما امکان می دهد تنظیمات SSL کامل وب سایت خود را بررسی کنید.

این شامل پروتکل TLS ، آزمایش متقابل مرورگر و بررسی های تنظیم شده SSL / HTTP است. اسکنر همچنین اطلاعات دقیق در مورد هر آزمون را به شما ارائه می دهد.

۸. نام دامنه گواهی را بررسی کنید

می توانید گواهی SSL خود را تنظیم کنید تا برای تغییرات مختلف نام دامنه کار کند. به عنوان مثال ، URL های www و غیر www.

اگر گواهینامه شما فقط برای یک نوع از تغییر نام دامنه شما تنظیم شده باشد و با استفاده از تغییر دیگری به وب سایت دسترسی پیدا کنید ، این امر منجر به خطای "اتصال شما خصوصی نیست" می شود.برای مثال Google Chrome کد خطا را به عنوان SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN نشان می دهد.

اگر اخیراً وب سایت خود را به یک نام دامنه یا سرور جدید منتقل کرده اید ، این خطا نیز ممکن است ظاهر شود.

یک راه حل آسان صدور گواهینامه SSL رایگان برای هر دو نوع تغییر نام دامنه شما است. می توانید از ارائه دهنده میزبانی خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

راه حل دیگر این است که بازدیدکنندگان وب سایت خود را به سمت تغییر درست نام دامنه خود هدایت کنید.

۹. سرورهای DNS را تغییر دهید

مورد بعدی که می توانید امتحان کنید تغییر سرورهای DNS است. ما قبلاً در هنگام استفاده از Google’s Public DNS (8.8.8.8 و ۸.۸.۴.۴) یا Cloudflare's DNS (1.1.1.1 و ۱.۰.۰.۱) قبلا نیز دیده ایم که خطای "اتصال شما خصوصی نیست" رخ داده است. با حذف این مورد و بازگشت پیش فرض به سرورهای DNS ISP ، گاهی اوقات می توانید خطاهای DNS را برطرف کنید.

برای انجام این کار در ویندوز ، به ویژگی های اتصال شبکه خود بروید و مطمئن شوید "Obtain DNS server address automatically" انتخاب شده است. اگر DNS عمومی Google یا DNS Cloudflare را به روتر خود اضافه کرده اید ، ممکن است مجبور شوید آن را از آنجا حذف کنید.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

۱۰. ادامه به صورت دستی (ناامن)

گزینه دوم شما این است که به سادگی به صورت دستی ادامه دهید. با این حال ، ما انجام این کار را هرگز توصیه نمی کنیم ، مگر اینکه کاملا درک کنید که در صورت ادامه هیچ کاری رمزگذاری نمی شود. اگر می خواهید اطلاعات ورود به سیستم را وارد کنید یا جزئیات پرداخت را وارد کنید ، به طور حتم ، به مراحل بعدی بروید.

ما فقط این گزینه را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانیم تبعات کامل انجام این کار را توضیح دهیم. دیدن این خطا به خوبی می تواند بدین معنی باشد که کسی قصد فریب شما را دارد یا اطلاعاتی را که به سرور می فرستید سرقت می کند و شما باید بلافاصله سایت را ببندید. همچنین ممکن است وب سایت به خطر بیفتد و یک تغییر مسیر سو استفاده شده باشد. اگر در مکان عمومی هستید ، هرگز سعی نکنید این صفحه را دور بزنید.

اگر هنوز می خواهید ادامه دهید ، معمولا پیوند "Proceed to domain.com" وجود دارد که می توانید در پایین صفحه خطا کلیک کنید. بسته به مرورگر، این مورد گاهی در گزینه "Advanced" پنهان می شود.

توجه: اگر وب سایت از HSTS (HTTP Strict Transport Security) استفاده می کند ، این گزینه در دسترس نخواهد بود زیرا به این معنی است که آنها یک سرآیند HTTP را اجرا کرده اند که هرگز اجازه اتصال غیر HTTPS را نمی دهد.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

۱۱. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید

اگر هیچ یک از گزینه های بالا کار نکرد ، سعی کنید رایانه و حتی روتر خود را دوباره راه اندازی کنید. ما متوجه می شویم که بسیاری از شما صدها برگه یا برنامه را باز دارید و به همین دلیل این گزینه را به یکی از آخرین گزینه ها تبدیل کرده ایم. اما راه اندازی مجدد دستگاه ها در واقع بسیاری از حافظه پنهان موقت و hiccup را از بین می برد.

۱۲. درخواست کمک و مشاوره کنید

هنوز خطای "اتصال شما خصوصی نیست" را می بینید؟ از دستیابی و درخواست کمک نترسید. اگر این مورد را در سایت وردپرسی خود مشاهده کردید ، در صورت تمایل می توانید با تیم پشتیبانی وردپرس ایرانی تیکت ارسال کنید. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا تعیین کنید که چرا این اتفاق می افتد و آیا این مسئله واقعا در وب سایت شما وجود دارد.

نحوه رفع خطای Connection is Not Private

خطاهای مرورگر هرگز سرگرم کننده نیستند و گاهی اوقات عیب یابی آنها دشوار است. امیدوارم یکی از نکات بالا به شما کمک کند در سریعترین زمان ممکن خطای "اتصال شما خصوصی نیست" را برطرف کنید. بخاطر داشته باشید ، این موارد معمولاً به دلیل پیکربندی اشتباه در رایانه شخصی شما یا با گواهی موجود در خود وب سایت ایجاد می شوند.

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی  پرسشی دارید یا در مورد وب سایت وردپرس خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبان وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

دیدگاه شما