A-A+

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

اگر در جستجوی آموزش بهینه سازی  Google Core Web Vital برای وردپرس هستید و آگاهی ندارید که چگونه به سایت وردپرس شما متصل می شود؟ یا شاید شما هیچ دانشی ندارید که پروژه Core Web Vital چیست و چرا برای وردپرس مهم است؟ باید بگوییم که در موقعیت مناسبی هستید .

زیرا ، این پست شامل تمام مواردی است که شما باید در مورد Core Web Vital و WordPress بدانید. ما به شما خواهیم گفت که آنها چه هستند ، چگونه آنها را آزمایش کرده و چگونه نمرات سایت خود را بهبود بخشیم تا تجربه کاربری بهتری ایجاد کنیم و حتی ممکن است رتبه بندی جستجوی خود را در سال 2021 به بعد افزایش دهیم.

Google Core Web Vital چیست؟

Core Web Vital ابتکار جدیدی از Google است که برای اندازه گیری و بهبود تجربه کاربر در وب طراحی شده است. Core Web Vitalis به جای تمرکز بر معیارهای عمومی مانند مدت زمان بارگیری کل وب سایت شما ، روی چگونگی اتصال عملکرد سایت وردپرس شما به ارائه تجربه کاربری با کیفیت بالا متمرکز است.

کاربران به این موضوع اهمیت می دهند که چقدر سریع می توانند با یک صفحه ارتباط برقرار کنند. این دقیقا همان معیار اندازه گیری Core Web Vital است.

در حال حاضر ، سه هسته اصلی وب وجود دارد: Largest Contentful Paint (عملکرد بارگیری) ، Cumulative Layout Shift (ثبات بصری) و First Input Delay (تعامل).

به گفته گوگل ، این معیارها مهمترین معیارها برای ارائه یک تجربه کاربری عالی هستند.

اگر فکر می کنید این نام ها گیج کننده هستند و اگر می خواهید معیاری را با متریک دیگر مخلوط کنید ، نگران نباشید! ما هر متریک را به ساده ترین روش توضیح خواهیم داد. ما می خواهیم شما بفهمید معنای هر Core Web Vital چیست و تأثیر آن بر تجربه کاربر چیست.

این اولین قدم برای بهبود امتیازات و عملکرد کلی SEO و وردپرس شماست.

توضیح Largest Contentful Paint (LCP) :

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

Largest Contentful Paint یا LCP ، به دنبال سرعت مشاهده محتوای اصلی (اعم از تصویر ، مقاله یا توضیحات) برای کاربران است.

به عنوان مثال ، وب سایت شما ممکن است سریع بارگیری شود ، اما بزرگترین محتوا ممکن است به سرعت بقیه صفحه روی صفحه نمایش داده نشود.

سایر ابزارهای تست سرعت به شما امتیاز بالایی می دهند ، اما از نظر کاربر ، صفحه هنوز آهسته است.

به همین دلیل است که Google LCP را به عنوان بخشی از امتیاز حیاتی وب خود اندازه گیری می کند ، بنابراین دارندگان وب سایت می توانند درک واضح تری داشته باشند.

First Input Delay (FID):

تأخیر ورودی اول (FID) زمانی را برای مرورگر کاربر اندازه گیری می کند که در واقع قادر به پردازش کنترل کننده های رویداد در پاسخ به تعامل کاربر است.

به زبان انگلیسی ساده ، فرض کنید یک کاربر در صفحه فرم تماس شما باشد. آنها فرم را پر کرده و بر روی دکمه ارسال کلیک می کنند. FID ، سرعت پردازش وب سایت شما در تعامل را اندازه گیری می کند.

حتی یک مثال ساده تر ، زمانی است که کاربر بر روی پیوند کلیک می کند تا زمانی که مرورگر وی شروع به پردازش توالی بعدی رویدادها می کند.

Cumulative Layout Shift (CLS):

Cumulative Layout Shift (CLS) مدت زمانی را که برای پایداری بصری وب سایت لازم است ، اندازه گیری می کند.

با بارگیری وب سایت ، بارگیری برخی از عناصر بیشتر از بقیه زمان می برد. در این مدت ، ممکن است محتوای وب سایت شما همچنان بر روی صفحه حرکت کند.

به عنوان مثال ، اگر یک کاربر در حال خواندن یک پاراگراف بر روی یک دستگاه تلفن همراه است و یک ویدئو در بالای آن بارگذاری می شود ، این باعث می شود که کل محتوا به سمت پایین حرکت کند. اگر کاربری بخواهد عملیاتی مانند افزودن محصولی به سبد خرید را که در آن دکمه به سمت پایین می رود به دلیل حرکت سایر موارد در صفحه ، واقعا ناامیدکننده خواهد بود.

چگونه امتیاز Google Vore Web Core خود را آزمایش کنیم؟

ساده ترین راه برای آزمایش Google Core Web Vital Score شما با استفاده از ابزار Page Speed Insights است. به سادگی URL مورد نظر جهت ورود را وارد کرده و بر روی دکمه Analyze کلیک کنید.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

نتایج حیاتی اصلی در زیر بخشی تحت عنوان "Field Data" نمایش داده می شوند.

برای ساده تر کردن ، پیغامی را در بالا مشاهده خواهید کرد که می گوید "[…] field data نشان می دهد که این صفحه از ارزیابی Core Web Vital عبور می کند".

در نمودار زیر ، می توانید امتیاز واقعی هر سه ماده  اصلی را مشاهده کنید. در اینجا چقدر برای نمره دهی برای گذراندن آزمایشات اصلی وب ویتال برای هر مورد لازم است.

Largest Contentful Paint (LCP) - در حدود 2.5 ثانیه
First Input Delay (FID) - کمتر از 100 میلی ثانیه
Cumulative Layout Shift (CLS) - کمتر از0.1

چگونه Google Core Web Vital را برای وب سایت کامل مشاهده کنیم؟

اکنون ابزار Page Speed Insights به شما امکان می دهد یک صفحه جداگانه را بررسی کنید. اگر صفحه ای که بررسی می کنید ریشه نام دامنه شما است ، می توانید بر روی کادر "Show Origin Summary" کلیک کنید.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

این به شما نمره تمام صفحات ارائه شده از این منبع را نشان می دهد.

با این حال ، درک عمیق تر ، می توانید به گزارش Core Web Vital در داشبورد کنسول جستجوی Google خود نیز دسترسی پیدا کنید.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

این به شما امکان می دهد ببینید که چند URL در وب سایت شما ازمون ها عبور کرده اند ، کدام URL ها نیاز به بهبود دارند و کدام صفحات نمره ضعیفی دارند.

برای دریافت حتی گزارشات دقیق تر برای وب ویتال ، می توانید با رفتن به ابزار Web.dev Measure یا با استفاده از تست داخلی در مرورگر گوگل کروم ، از تست سرعت فانوس دریایی استفاده کنید.

به سادگی یک وب سایت در Chrome باز کنید ، روی هر کجای صفحه کلیک راست کنید و سپس گزینه Inspect را انتخاب کنید. در زبانه ها ، گزینه ای به نام Lighthouse را مشاهده خواهید کرد.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

پس از آن ، بر روی دکمه Generate Report کلیک کنید.

توجه: برای دقیق ترین نتیجه باید آزمایش Chrome را در حالت ناشناس انجام دهید. در غیر این صورت افزونه های مرورگر شما ممکن است بر نمره حیاتی وب اصلی که به شما نشان می دهد تأثیر منفی بگذارد.
چرا Core Web Vital اهمیت دارد؟

Core Web Vital از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا منعکس کننده عملکرد وب سایت شما برای کاربران است. این امر نه تنها بر روی بارگیری سریع یک وب سایت بلکه بر سرعت استفاده واقعی کاربران از آن متمرکز است.

طبق یک مطالعه اخیر ، تأخیر 1 ثانیه ای در زمان بارگیری صفحه می تواند منجر به از دست رفتن 7٪ در تبدیل ها ، 11٪ بازدید صفحه کمتر و 16٪ کاهش رضایت مشتری شود.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

به همین دلیل بهینه سازی وب سایت برای سرعت و عملکرد بسیار مهم است. با این حال ، بیشتر ابزارهای اندازه گیری عملکرد کیفیت تجربه کاربر را واقعاً در نظر نگرفتند.

یک وب سایت سریعتر با تجربه کاربری ضعیف هنوز هزینه تبدیل شما ، بازدید کمتر صفحه و رضایت مشتری ضعیف را دارد. بهبود وب Vital به شما کمک می کند تا این مشکل را برطرف کنید.

همچنین تجربه کاربری عامل مهمی در رتبه بندی سئو می باشد. گوگل قبلاً اعلام کرده است که با شروع به روزرسانی الگوریتم جستجو در ماه مه 2021 ، تجربه صفحه به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی وجود دارد.

با این اوصاف ، بیایید ببینیم که چگونه می توانید core Web vitals وب خود را برای ارائه تجربه کاربری بهتر در وب سایت خود بهبود بخشید.

7 نکته برای بهبود بخشیدن به  هسته وب اصلی خود در وردپرس :

بهبود نمره اصلی Web Vital در وردپرس کار چندان دشواری نیست. با استفاده از برخی نکات اساسی در زمینه بهینه سازی عملکرد می توانید به راحتی نمره Web Vital را کسب کنید.

1. میزبانی وردپرس خود را بهینه کنید

شرکت میزبان وردپرس شما مهمترین نقش را در عملکرد وب سایت شما دارد.

آنها می توانند سرورهای خود را برای وردپرس بهینه کنند که به وب سایت شما بستر مناسب برای ساخت و ساز را می دهد.

ما توصیه می کنیم از SiteGround برای یک وب سایت با عملکرد بالا استفاده کنید. آنها یکی از شرکتهای میزبان وردپرس هستند که به طور رسمی پیشنهاد می شوند.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

SiteGround برای ارتقا website عملکرد مورد نیاز وب سایت شما ، از Google Cloud Platform برای سرورهای خود همراه با PHP فوق سریع استفاده می کند.

افزونه SG Optimizer آنها توسط بیش از یک میلیون وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. این به طور خودکار باعث بهبود عملکرد بیشتر می شود و حافظه پنهان داخلی را فعال می کند که همه کارهای WP Rocket و بیشتر را انجام می دهد.

لازم به ذکر است که افزونه SG Optimizer آنها فقط در حسابهای میزبانی SiteGround کار می کند و این بهینه سازی عملکرد برای همه برنامه ها از جمله کمترین گزینه در دسترس است.

اگر از ارائه دهنده میزبانی وردپرس دیگری استفاده می کنید ، توصیه می کنیم از WP Rocket همراه با چند ابزار دیگر برای دستیابی به امتیاز بهتر وب سایت اصلی استفاده کنید.

WP Rocket بهترین افزونه ذخیره وردپرس در بازار است. این امکان را به شما می دهد بدون اینکه به جزئیات فنی مدیریت سرور بپردازید ، به راحتی در وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید.

2. بهبود Largest Content Paintful

همانطور که قبلاً ذکر شد ،Largest Content Paintful ) به معنای واقعی کلمه ، بزرگترین قسمت محتوای نمای صفحه است. به عنوان مثال ، در یک پست وبلاگ ، این می تواند تصویر برجسته یا متن مقاله باشد.

هرچه این محتوا سریعتر بارگیری شود ، نمره LCP شما بالاتر می رود.

از کجا می دانید کدام محتوا بیشترین آزمون را دارد؟ خوب ، باید به پایین بیایید و به نتایج آزمون بروید و برگه "Largest Contentful Paint element" را گسترش دهید.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

عناصر در نظر گرفته شده برای نمره LCP را مشاهده خواهید کرد. اگر یک تصویر بزرگتر است ، می توانید سعی کنید آن را با یک تصویر کوچکتر یا یک تصویر با اندازه و کیفیت پرونده کمتر جایگزین کنید. به راهنمای ما در مورد نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب مراجعه کنید.

اگر متن است ، می توانید آن را به صورت پاراگراف و عنوان درآورید.

3. بهبود First Input Delay

نمره First Input Delay زمان بین کلیک کاربر بر روی چیزی را در وب سایت شما و مرورگرهای خود برای شروع پردازش عناصر اندازه گیری می کند.

مهمترین نکته برای بهبود آن استفاده از میزبانی وب بهتر یا حتی بستر میزبانی وردپرس مدیریت شده است.

روش آسان دیگر برای بهبود نمره FID استفاده از یک پلاگین caching مانند WP Rocket است. این یک ویژگی داخلی دارد که به شما امکان می دهد تحویل فایل را بهینه کنید.

ابتدا باید پلاگین WP Rocket را نصب و فعال کنید.

پس از آن ، به تنظیمات »صفحه WP Rocket رفته و به تب File Optimization بروید.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

به پایین صفحه بروید و کادر کنار گزینه "Load JavaScript deferred" را علامت بزنید.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

به تعویق انداختن JavaScript به وب سایت شما اجازه می دهد بدون انتظار برای بارگیری JavaScript بارگیری شود. با این کار نمره تأخیر ورودی اول (FID) برای صفحاتی که جاوااسکریپت دلیل آن است ، بهبود می یابد.

4. بهبود Cumulative Layout Shift

هنگامی که عناصر مختلف در یک صفحه وب به آرامی بارگیری می شوند و سایر عناصر موجود روی صفحه را تحت تأثیر قرار می دهند ، نمره تغییر طرح (CLS) تحت تأثیر قرار می گیرد.

با گسترش برگه "جلوگیری از تغییر طرح های بزرگ" در نتایج صفحه Speed Insights می توانید مشاهده کنید که کدام عناصر بر نمره CLS تأثیر می گذارند.

 

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

با این کار عناصری که بیشترین تأثیر را در تغییر صفحه در هنگام بارگذاری صفحه دارند ، به شما نشان داده می شود.

برای اطمینان از اینکه طرح بصری صفحه شما با بارگیری موارد دیگر تغییر مکان نمی دهد ، باید به ابعاد (عرض و ارتفاع) عناصر مانند تصاویر ، جاسازی های ویدئو ، تبلیغات مانند Google AdSense و موارد دیگر به مرورگرها بگویید.

وردپرس به طور خودکار ویژگی های ارتفاع و عرض را به تصاویر اضافه شده اضافه می کند. با این حال ، هنوز می توانید سایر رسانه ها به ویژه تعبیه شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه آنها دارای ویژگی های ارتفاع و عرض هستند.

یکی از راه های انجام این کار استفاده از ابزار Inspect است. کافیست در مرورگر خود راست کلیک کرده و گزینه Inspect را انتخاب کنید تا کنسول برنامه نویس باز شود.

سپس می توانید عناصر صفحه مختلف را نشان داده و کلیک کنید تا کد منبع آنها برجسته شود. در آنجا می توانید ببینید که آیا عناصر دارای ویژگی های عرض و ارتفاع هستند یا خیر.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

5. حذف عناصر Render Blocking

عناصر Render Blocking عناصری هستند که بارگیری آنها کندتر است اما در ابتدا بارگیری سایر عناصر را مسدود می کنند. این روی امتیاز کلی وب ویتال و تجربه کاربر در وب سایت شما تأثیر می گذارد.

نتایج Page Speed Insights به شما عناصر Render Blocking را نشان می دهد. اینها معمولا فایلهای JavaScript یا CSS هستند که توسط افزونه های وردپرس ، ابزارهای شخص ثالث مانند Google Analytics ، Facebook Pixel ، Google Ads و غیره اضافه می شوند.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

با این حال ، بیشتر این عناصر از طریق برنامه نویسی توسط افزونه ها یا قالب های مختلف به سایت شما اضافه می شوند. این کار باعث می شود کاربر مبتدی نتواند آنها را حذف یا بارگیری صحیح کند.

6. اندازه مناسب تصاویر در وردپرس

یکی دیگر از دلایل اصلی نمره پایین هسته وب ویتال ، تصاویر بسیار بزرگ است. بسیاری از کاربران وردپرس تصاویر با وضوح بالا را در وب سایت های خود بارگذاری می کنند که بارگیری آنها بیشتر طول می کشد و در بیشتر موارد لازم نیست.

آموزش بهینه سازی Core Web Vital برای وردپرس

این مسئله حتی برای کاربران دستگاه های تلفن همراه مشکل سازتر می شود. قالب ریسپانسیو وردپرس و وردپرس شما به طور خودکار متناسب با صفحه تلفن همراه کاربر است ، اما آنها همچنان پرونده بزرگتری را بارگیری می کنند.

7- از CDN برای سرور برای بهبود امتیاز وب اصلی استفاده کنید

CDN یا شبکه تحویل محتوا خدمات شخص ثالثی هستند که به شما امکان می دهند محتوای ثابت وب سایت خود را از چندین سرور در سراسر جهان ارائه دهید.

با این کار کاربران می توانند آن فایلهای ثابت مانند تصاویر و CSS را از نزدیکترین سرورها به آنها بارگیری کنند. همچنین بارگذاری در وب سایت شما را کاهش می دهد که می تواند بارگیری عناصر دیگر را ادامه دهد.

شما می توانید از یک برنامه فایروال دیواری ابری مانند Sucuri استفاده کنید که دارای یک سرویس CDN داخلی است. Sucuri همچنین به شما کمک می کند تا درخواست های مخرب و هرزنامه را مسدود کنید که باعث از بین رفتن بیشتر منابع وب سایت شما می شود.

همچنین می توانید از CDN رایگان Cloudflare به عنوان گزینه جایگزین استفاده کنید. این سرویس با یک محافظت از فایروال اساسی و سرویس CDN ارائه می شود که نمره هسته اصلی وب سایت شما را بهبود می بخشد.

امیدواریم که این راهنما به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه بهینه سازی core web vitals برای وردپرس را بهینه کنید. یکی دیگر از جنبه های مهم تجربه خوب کاربر امنیت است. توصیه می کنیم برای اطمینان از اینکه عملکرد وب سایت شما تحت تأثیر حملات اسپم یا DDoS قرار نمی گیرد ،نکات مهم امنیتی در وب سایت وردپرسی خود را اعمال کنید.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پشتیبان وردپرس ایرانی هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده سایت دسترسی داشته باشید.

دیدگاه شما