A-A+

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

?How to transfer WordPress from localhost to host

یکی از راه های سرعت بخشیدن به توسعه وب سایت، ساخت وب سایت خود به صورت محلی بر روی رایانه شخصی خود با استفاده از نرم افزاری مانند WAMP ، MAMP یا xampp است.

پس از تکمیل وب سایت خود، مرحله بعدی انتقال آن از رایانه به یک سایت زنده و به اشتراک گذاشتن خلاقیت خود با جهان است. در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه وردپرس را به راحتی از لوکال هاست به هاست اصلی منتقل کنید.

ما برای انتقال وردپرس از سرور محلی به وب سایت شما دو روش مختلف را پوشش خواهیم داد.

روش 1. انتقال WordPress از سرور محلی به سایت زنده با استفاده از یک افزونه
روش 2. دستی وردپرس را از سرور محلی به سایت زنده منتقل کنید

نکات لازم قبل جهت انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی:

1- ابتدا فرض می کنیم که شما یک سایت WordPress در سرور محلی که به آن localhost نیز گفته می شود در رایانه شما اجرا می شود و دسترسی کامل به آن دارید.

2- در مرحله بعدی ، شما باید یک نام دامنه و میزبانی وب داشته باشید.
3- سرانجام ، شما باید یک برنامه FTP داشته باشید و نحوه استفاده از FTP را بدانید ، بنابراین می توانید محتوای خود را در سایت زنده بارگذاری کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

روش اول: انتقال وردپرس از سرور محلی به هاست با استفاده از افزونه:

مرحله 1. نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

ابتدا کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Duplicator در سایت محلی خود است. پس از فعال سازی ، باید به صفحه Duplicator »Packages بروید و روی دکمه" Create New "کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

پس از آن،برای ادامه بر روی دکمه next کلیک کنید.

Duplicator اکنون آزمایشاتی را انجام می دهد تا ببیند همه چیز مرتب است. اگر همه موارد با عنوان "Good" علامت گذاری شده اند ، بر روی دکمه "Build" کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

این روند ممکن است بسته به اندازه وب سایت شما چند دقیقه طول بکشد. شما باید این برگه را تا پایان روند کامل باز بگذارید.

پس از اتمام ، گزینه های بارگیری برای Installer و بسته بایگانی را مشاهده خواهید کرد. برای بارگیری هر دو پرونده در رایانه خود ، باید روی پیوند "One click download" کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

فایل بایگانی یک کپی از وب سایت کامل وردپرس شماست. این شامل تمام پرونده های اصلی وردپرس و همچنین تصاویر ، آپلودها ، تم ها ، پلاگین ها و نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس شما است.

پرونده نصب اسکریپتی است که با باز کردن بسته بندی پرونده بایگانی ، انتقال را به طور خودکار انجام می دهد.

مرحله 2. یک پایگاه داده برای سایت زنده خود ایجاد کنید

قبل از اجرای نصب یا بارگذاری وب سایت وردپرس از لوکال هاست به سرور میزبان خود ، باید یک پایگاه داده MySQL برای وب سایت خود ایجاد کنید.

اگر قبلا یک پایگاه داده MySQL ایجاد کرده اید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

برای ایجاد یک پایگاه داده باید به داشبورد cPanel حساب میزبانی خود مراجعه کنید. به بخش Databases رفته و سپس بر روی نماد MySQL Databases کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

در صفحه بعدی ، فیلدی برای ایجاد یک پایگاه داده جدید مشاهده خواهید کرد. به سادگی یک نام برای پایگاه داده خود ارائه دهید و بر روی دکمه "Create Database" کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

cPanel اکنون یک پایگاه داده جدید برای شما ایجاد می کند. پس از آن ، باید به بخش MySQL Users بروید.در مرحله بعد ، یک نام کاربری و رمز عبور برای کاربر جدید خود ارائه دهید و روی دکمه "Create a user" کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

کاربر جدیدی که به تازگی ایجاد کرده اید ، هنوز اجازه کار در پایگاه داده را ندارد. برای همین لازم است به پایین به بخش "Add User to Database" بروید. به سادگی کاربر پایگاه داده ای را که ایجاد کرده اید از منوی کشویی کنار قسمت "User" انتخاب کنید ، سپس پایگاه داده را انتخاب کنید و روی دکمه add کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

 

پایگاه داده شما اکنون آماده استفاده در سایت وردپرس شما است. مطمئن شوید که نام پایگاه داده ، نام کاربری و رمز ورود را یادداشت کنید. در مرحله بعدی به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.

مرحله 3. بارگذاری پرونده ها از به لوکال به هاست

اکنون باید پرونده های بایگانی و نصب را از سایت محلی خود در حساب میزبانی خود بارگذاری کنید.

ابتدا با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت زنده خود متصل شوید. پس از اتصال ، مطمئن شوید که پوشه ریشه وب سایت شما کاملا خالی است.

به طور معمول ، دایرکتوری ریشه پوشه /home/public_html/ است.

برخی از شرکت های میزبان وردپرس هنگام ورود به سیستم به طور خودکار وردپرس را نصب می کنند. اگر در آنجا فایلهای وردپرس دارید ، باید آنها را حذف کنید.

پس از آن ، می توانید بایگانی و پرونده های نصب را از Duplicator در پوشه روت خالی خود بارگذاری کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

مرحله 4. اجرای اسکریپت مهاجرت

پس از بارگذاری پرونده های انتقال ، باید از URL زیر در مرورگر خود بازدید کنید:

http://example.com/installer.php

فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.با این کار بسته به مهاجرت Duplicator راه اندازی می شود.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

نصب کننده به طور خودکار پرونده بایگانی را اسکن کرده و یک آزمایش اعتبار سنجی را انجام می دهد. شما باید کادر تأیید شرایط و ضوابط را علامت بزنید و با کلیک بر روی دکمه Next ادامه دهید.

در صفحه بعد ، از شما می خواهد اطلاعات پایگاه داده وردپرس خود را وارد کنید.

میزبان شما احتمالا localhost خواهد بود. پس از آن ، جزئیات پایگاه داده ای را که در مرحله قبل ایجاد کرده اید وارد خواهید کرد.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

برای ادامه بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.Duplicator اکنون پشتیبان گیری پایگاه داده وردپرس شما را از بایگانی به پایگاه داده جدید شما وارد می کند.

در مرحله بعدی ، از شما می خواهد URL یا مسیر سایت را به روز کنید. شما نیازی به تغییر چیزی ندارید زیرا این URL به طور خودکار URL وب سایت شما و مسیر آن را شناسایی می کند.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

برای ادامه بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

Duplicator اکنون انتقال را به پایان می رساند و یک صفحه موفقیت را به شما نشان می دهد. اکنون می توانید بر روی دکمه "Admin Login" کلیک کنید تا وارد قسمت مدیریت وردپرس سایت خود شوید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

پس از ورود به سایت زنده خود، Duplicator به طور خودکار پرونده های نصب را تمیز می کند.اکنون شما با موفقیت وردپرس را از سرور محلی به هاست خود منتقل کرده اید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

روش 2. انتقال دستی وردپرس از لوکال به هاست

در این روش ، ما به شما نحوه انتقال دستی وردپرس از سرور محلی به سایت زنده خود را به شما نشان خواهیم داد. اگر روش اول جواب ندهد مفید است یا ترجیح می دهید آن را به صورت دستی انجام دهید.
مرحله 1: صادرات پایگاه داده محلی وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید صادر کردن پایگاه داده محلی وردپرس است. ما برای انجام این کار از phpMyAdmin استفاده خواهیم کرد. اگر با آن آشنایی ندارید ، ممکن است بخواهید نگاهی به راهنمای ما برای مدیریت پایگاه داده وردپرس با استفاده از phpMyAdmin بیندازید.

کافی است به آدرس http: // localhost / phpmyadmin / رفته و بر روی پایگاه داده وردپرس خود کلیک کنید. بعد ، از نوار منوی بالا بر روی دکمه Export کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

در گزینه Export Method ، می توانید "Quick" یا "Custom" را انتخاب کنید. سفارشی گزینه های بیشتری برای صادرات پایگاه داده شما در اختیار شما قرار می دهد.

ما توصیه می کنیم Quick را انتخاب کنید، و سپس بر روی دکمه Go کلیک کنید تا پایگاه داده خود را بارگیری کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

مرحله 2: بارگذاری پرونده های وردپرس برای سایت

اکنون باید تمام پرونده های وب سایت شما را به سایت منتقل کنیم.

برای شروع ، پیش بروید و سرویس گیرنده FTP خود را باز کرده و به حساب میزبانی وب خود متصل شوید.

وقتی به سایت زنده خود متصل شدید، مطمئن شوید که پرونده ها را در پوشه مناسب بارگذاری کرده اید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید سایت در yoursite.com میزبانی شود ، پس می خواهید همه پرونده ها را در فهرست public_html خود بارگذاری کنید.

اکنون پرونده های محلی وردپرس خود را انتخاب کرده و در سرور خود بارگذاری کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

مرحله 3: ایجاد پایگاه داده MySQL در هاست

در حالی که سرویس گیرنده FTP شما پرونده های وردپرس شما را بارگذاری می کند ، می توانید شروع به وارد کردن پایگاه داده خود به سرور مستقیم کنید. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وردپرس cPanel را برای مدیریت حساب میزبانی شما ارائه می دهند، بنابراین ما به شما نحوه ایجاد پایگاه داده با استفاده از cPanel را به شما نشان خواهیم داد.

ابتدا باید به داشبورد cPanel خود وارد شوید و بر روی نماد MySQL Databases که در بخش پایگاه داده یافت می شود کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلیدر صفحه بعدی ، با وارد کردن نام برای پایگاه داده و کلیک بر روی دکمه Create Database ، یک پایگاه داده ایجاد کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

پس از ایجاد پایگاه داده ، به قسمت MySQL Users بروید و یک کاربر موجود را به پایگاه داده ایجاد یا اضافه کنید.

بعد از اضافه کردن کاربر ، cPanel شما را به تنظیم امتیازات MySQL برای آن کاربر می برد. کافی است با اطمینان از علامت گذاری در هر جعبه ، تمام امتیازات را به کاربر اعطا کنید و سپس روی دکمه Make Changes کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلیمرحله 4: وارد کردن پایگاه داده وردپرس در سایت

گام بعدی در این فرآیند ، وارد کردن پایگاه داده وردپرس خود است.به داشبورد cPanel خود بروید ، به بخش پایگاه داده بروید و بر روی phpMyAdmin کلیک کنید.

phpMyAdmin جایی  است كه می خواهید روی پایگاه داده ای كه در مرحله 3 ایجاد كرده اید كلیك كنید. PhpMyAdmin پایگاه داده جدید شما را بدون جدول نشان می دهد.

روی برگه Import در فهرست بالا کلیک کنید. در صفحه وارد کردن ، روی دکمه Choose File کلیک کنید و سپس پرونده پایگاه داده ای را که در مرحله 1 ذخیره کرده اید، انتخاب کنید.

در آخر، دکمه Go را در پایین صفحه فشار دهید. PhpMyadmin اکنون پایگاه داده وردپرس شما را import می کند.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

مرحله 5: URL سایت را تغییر دهید

اکنون باید URL سایت را در پایگاه داده خود تغییر دهید تا با سایت زنده وردپرس شما ارتباط برقرار کند.

در phpMyAdmin ، به دنبال جدول wp_options در پایگاه داده خود باشید که ما در مرحله 4 وارد کردیم. اگر پیشوند پایگاه داده خود را تغییر دادید ، به جای wp_options ممکن است {prefix} _options باشد.

روی دکمه Browse در کنار wp_options یا پیوندی که در نوار کناری مشاهده می کنید کلیک کنید تا صفحه با لیستی از فیلدها در جدول wp_options باز شود. تصویر زیر را ببینید:

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

در قسمت options_name ، باید به دنبال آدرس سایت بگردید. روی نماد Edit Field که در انتهای سمت چپ ابتدای ردیف یافت می شود کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

وقتی روی قسمت ویرایش کلیک می کنید، یک پنجره قسمت ویرایش ظاهر می شود. در کادر ورودی برای option_value ، URL نصب محلی خود را احتمالا چیزی مانند: http: // localhost / test مشاهده خواهید کرد. آدرس اینترنتی سایت خود را با دقت در این قسمت وارد کنید، به عنوان مثال: https://www.wpbeginner.com

با کلیک روی دکمه Go قسمت را ذخیره کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

بعد ، باید این مرحله را برای نام گزینه تکرار کنید:صفحه wp_options می تواند چند صفحه داشته باشد، بنابراین کافیست برگه home را پیدا کنید.

معمولا در صفحه دوم است که می توانید با کلیک روی فلش های صفحه بندی در phpMyAdmin به آن بروید.url صفحه اصلی را به روز کنید تا سایت خود را مشاهده کنید.

مرحله 6: سایت اصلی خود را راه اندازی کنید

اکنون که ما پایگاه داده را وارد کردیم و همه مطالب ما باید بارگذاری شوند ، زمان پیکربندی وردپرس است.در این زمان، سایت شما باید خطایی در ایجاد خطای اتصال پایگاه داده نشان دهد.

برای رفع این مشکل، با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و پرونده wp-config.php را ویرایش کنید.

شما باید نام پایگاه داده ، کاربر و رمز عبوری را که قبلا در مرحله 3 ایجاد کرده اید، ارائه دهید.در مرحله بعد ، پرونده wp-config.php را ذخیره کرده و مجددا در سرور خود بارگذاری کنید.

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید و اکنون باید به صورت زنده فعال شود.بعد، باید به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و به تنظیمات »عمومی بروید. بدون تغییر چیزی، به پایین پیمایش کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

با این کار URL سایت در هرجای دیگری که لازم باشد اصلاح می شود.

پس از آن به تنظیمات »پیوندهای یکتا بروید و روی Save Changes کلیک کنید تا مطمئن شوید همه پیوندهای پست خوب کار می کنند.

مرحله 7: با به روزرسانی مسیرها تصاویر و پیوندهای شکسته را برطرف کنید

هر زمان که یک سایت وردپرس را از یک دامنه به دامنه دیگر یا از سرور محلی به یک هاست منتقل می کنید، با پیوندهای خراب و تصاویر گمشده روبرو خواهید شد.

یا می توانید از پرس و جو SQL استفاده کنید و یا از افزونه وردپرس Velvet Blues استفاده کنید.برای کسانی که می خواهند این کار را از طریق SQL انجام دهند، در اینجا یک جستجوی ساده SQL آورده شده است که باید این مشکل را حل کند:

به سادگی به phpMyAdmin بروید، روی پایگاه داده خود کلیک کنید و سپس از فهرست بالا روی SQL کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

اکنون شما با موفقیت وردپرس را از سرور محلی به یک هاست اصلی منتقل کرده اید!

امیدوارم اکنون وب سایت شما کاملا فعال و روان باشد. حتما وب سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز مطابق انتظار کار می کند. اگر خطایی مشاهده کردید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی پرسشی دارید یا در مورد وب سایت وردپرسی خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبان وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

دیدگاه شما