A-A+

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

امنیت وردپرس موضوعی است که اهمیت زیادی برای مدیران وب سایت ها دارد. Google هر روز بیش از 10،000 وب سایت را برای بدافزار و حدود 50،000 وب سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه  هر هفته قرار می دهد.

اگر در مورد وب سایت خود جدی هستید، باید به بهترین اقدامات امنیتی وردپرس توجه کنید. Wordfence یک افزونه محبوب وردپرس است که به شما کمک می کند امنیت سایت وردپرس خود را تقویت کرده و از آن در برابر هک کردن محافظت کنید. در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه پلاگین امنیتی Wordfence را به راحتی در وردپرس نصب و راه اندازی کنید.

Learn how to install Wordfence Security in WordPress

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

Wordfence چیست؟

Wordfence یک افزونه امنیتی وردپرس است که به شما کمک می کند وب سایت خود را در برابر تهدیدات امنیتی مانند هک ، بدافزار ، DDOS و حملات بی رحمانه محافظت کنید.

همراه با فایروال برنامه وب سایت ، که تمام ترافیک وب سایت شما را فیلتر می کند و درخواست های مشکوک را مسدود می کند.

در واقع wordfence یک اسکنر بدافزار است که تمام پرونده های اصلی وردپرس شامل قالب، پلاگین ها و پوشه ها را برای تغییرات و کدهای مشکوک اسکن می کند و به شما کمک می کند تا یک سایت هک شده وردپرسی را تمیز کنید.

افزونه Wordfence در دو نسخه رایگان و تجاری وجود دارد که نسخه پیشرفته به شما امکان می دهد به ویژگی هایبیش تری تری مانند مسدود کردن کشور ، قوانین فایروال به روز شده در زمان واقعی ، اسکن برنامه ریزی شده و غیره دسترسی پیدا کنید.

آموزش نصب Wordfence Security در وردپرس:

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Wordfence Security است.

پس از فعال شدن ، این پلاگین مورد جدیدی از منو را با عنوان Wordfence به نوار مدیر وردپرس شما اضافه می کند. با کلیک بر روی آن به داشبورد تنظیمات پلاگین منتقل می شوید.

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

این صفحه نمای کلی از تنظیمات امنیتی افزونه را در وب سایت شما نشان می دهد. همچنین می توانید اعلان ها و آمارهای امنیتی مانند مسدود کردن IP اخیر ، تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم ، کل حملات مسدود شده و غیره را مشاهده کنید.

تنظیمات Wordfence به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کارساز است ، اما در صورت لزوم  باید آنها را بازبینی و تغییر دهید.

ابتدا با اجرای اسکن شروع می کنیم.

اسکن سایت وردپرس خود با استفاده از Wordfence :

به Wordfence بروید »صفحه اسکن و سپس روی دکمه" Start a Wordfence Scan "کلیک کنید.

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

Wordfence اکنون اسکن پرونده های وردپرس شما را شروع می کند.

این اسکن به دنبال تغییر در اندازه پرونده ها در هسته وردپرس و پرونده های افزونه رسمی است.

همچنین برای بررسی کد مشکوک ، درهای پشتی ، URL های مخرب و الگوهای شناخته شده عفونت ها ، به داخل پرونده ها نگاه می کند.

به طور معمول این اسکن ها به منابع سرور زیادی برای اجرا نیاز دارند. Wordfence در اجرای هرچه بیشتر کارآیی اسکن ها بسیار عالی عمل می کند. مدت زمان لازم برای تکمیل اسکن به میزان داده شما و منابع سرور موجود بستگی دارد.

شما می توانید پیشرفت اسکن را در کادرهای زرد صفحه اسکن مشاهده کنید. بیشتر این اطلاعات فنی خواهد بود. با این حال ، لازم نیست نگران موارد فنی باشید.

پس از پایان اسکن ، Wordfence نتایج را به شما نشان می دهد.

در صورت مشاهده کد مشکوک ، آلودگی ، بدافزار یا پرونده های خراب در وب سایت شما ، به شما اطلاع می دهد. همچنین اقداماتی را که می توانید برای رفع این مشکلات انجام دهید توصیه می کند.

افزونه Wordfence رایگان هر 24 ساعت یکبار به طور خودکار اسکن کامل را در سایت وردپرس شما اجرا می کند. نسخه برتر این افزونه به شما امکان می دهد برنامه اسکن خود را تنظیم کنید.

راه اندازی فایروال Wordfence:

Wordfence همراه با فایروال برنامه وب سایت است. این یک فایروال سطح برنامه کاربردی مبتنی بر PHP است.

فایروال Wordfence از دو سطح محافظت برخوردار است. سطح پایه که به طور پیش فرض فعال است به فایروال Wordfence اجازه می دهد تا به عنوان یک افزونه وردپرس اجرا شود.

این بدان معنی است که فایروال با بقیه افزونه های وردپرس شما بارگیری می شود. این می تواند شما را در برابر تهدیدهای مختلف محافظت کند ، اما تهدیداتی را که برای ایجاد قبل از بارگیری مضامین و افزونه های وردپرس طراحی شده اند از دست می دهد.

سطح دوم حفاظت ، حفاظت گسترده نامیده می شود. این اجازه می دهد تا Wordfence قبل از هسته ، افزونه ها و تم های WordPress اجرا شود. این یک محافظت بسیار بهتر در برابر تهدیدات امنیتی پیشرفته تر است.

در اینجا نحوه تنظیم حفاظت گسترده است.

به صفحه Firefall Wordfence بروید و روی دکمه Optimize Firewall کلیک کنید.

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

Wordfence اکنون برخی تست ها را در پس زمینه برای شناسایی پیکربندی سرور شما اجرا می کند. اگر می دانید پیکربندی سرور شما با آنچه Wordfence انتخاب کرده متفاوت است ، پس می توانید یکی دیگر را انتخاب کنید.

روی دکمه ادامه کلیک کنید.

در مرحله بعدی ، Wordfence از شما می خواهد که فایل htaccess فعلی خود را به عنوان پشتیبان بارگیری کنید. بر روی دکمه "بارگیری .htaccess" کلیک کنید و پس از بارگیری فایل پشتیبان بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

Wordfence اکنون پرونده .htaccess شما را به روز می کند که به شما امکان می دهد قبل از وردپرس اجرا شود. به صفحه فایروال هدایت خواهید شد که اکنون سطح حفاظت خود را به عنوان "محافظت گسترده" مشاهده خواهید کرد.

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

همچنین دکمه «حالت یادگیری» را مشاهده خواهید کرد. وقتی Wordfence را برای اولین بار نصب می کنید ، سعی می شود نحوه تعامل شما و کاربرانتان با وب سایت را بیاموزد تا مطمئن شود وب سایت بازدید کنندگان قانونی را مسدود نمی کند. بعد از یک هفته به طور خودکار به حالت "Enabled and Protecting" می رود.

نظارت و مسدود کردن فعالیت مشکوک با استفاده از Wordfence:

Wordfence گزارش بسیار مفیدی از تمام درخواست های ارسال شده به وب سایت شما را نشان می دهد. با مراجعه به صفحه ترافیک زنده Wordfence می توانید آن را مشاهده کنید.

در اینجا می توانید لیستی از IP های درخواست کننده صفحات مختلف را در وب سایت خود مشاهده کنید.

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

می توانید IP های جداگانه و حتی شبکه های کامل را در این صفحه مسدود کنید.

همچنین می توانید با مراجعه به صفحه مسدود کردن Wordfence ، IP های مشکوک را به صورت دستی مسدود کنید.

تنظیمات و ابزارهای پیشرفته در Wordfence:

Wordfence یک افزونه قدرتمند با گزینه های مفید فراوان است. برای بررسی آنها می توانید به صفحه گزینه های Wordfence »گزینه ها مراجعه کنید.

آموزش نصب Wordfence Security

آموزش نصب Wordfence Security

در اینجا می توانید ویژگی ها را به طور انتخابی روشن و خاموش کنید. همچنین می توانید اعلان های ایمیل ، اسکن ها و سایر تنظیمات پیشرفته را فعال یا غیرفعال کنید.

در صفحه ابزار Wordfence »، می توانید برای اطمینان از اینکه همه کاربران وب سایت شما از رمزهای عبور قوی استفاده می کنند ، حسابرسی رمز عبور را اجرا کنید. برای کمک به اشکال زدایی با پلاگین یا سایت وردپرس خود می توانید whois-search را برای آدرس های IP مشکوک اجرا کنید و اطلاعات تشخیصی را مشاهده کنید

کاربران نسخه Premium همچنین می توانند برای تقویت امنیت ورود به سیستم در وب سایت های خود ، ورود به سیستم دو عاملی را تنظیم کنند.

 مقایسه Wordfence با  Sucuri ،کدام یک بهتر است؟

اکنون برخی از شما احتمالا فکر می کنید که Wordfence چگونه در برابر Sucuri قرار می گیرد؟

Sucuri یکی دیگر از مجموعه های امنیتی محبوب وب سایت است که همراه با فایروال برنامه وب سایت ، اسکنر بدافزار و حذف آن است.

Wordfence و Sucuri هر دو گزینه های خوبی برای بهبود امنیت وردپرس شما هستند. با این حال ، ما معتقدیم که Sucuri دارای برخی ویژگی ها است که به آن وجه کمی نسبت به Wordfence می دهد.

یکی از آنها فایروال برنامه وب سایت است. Wordfence WAF یک فایروال سطح برنامه است ، به این معنی که در سرور شما راه اندازی شده است.

از طرف دیگر ، فایروال وب سایت Sucuri یک فایروال سطح DNS است. این بدان معناست که تمام بازدیدهای وب سایت شما قبل از رسیدن به وب سایت شما به سمت پروکسی ابر آنها انجام می شود. این به Sucuri کمک می کند تا حملات DDOS را به طور موثرتری مسدود کند و همچنین باعث کاهش بار سرور در وب سایت شما شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه Wordfence را در وب سایت خود نصب و راه اندازی کنید. برای کسب نکات امنیتی بیشتر ، باید آخرین راهنمای امنیتی وردپرس را برای مبتدیان نیز بررسی کنید.

آموزش نصب Wordfence Security در وردپرس

امیدواریم که با مطالعه ای این پست آموزشی،درک بهتری از مراحلی که می توانید برای بالا بردن امنیت سایت وردپرس خود و ضد هک بودن آن انجام دهید، داشته باشید. چنان چه در مورد مطالب ذکر شده پرسشی دارید می توانید با کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت پشتیبانی وردپرس ایرانی تماس بگیرید.

شما کاربران عزیز می توانید جهت مشاهده آموزش های بیش تر از خدمات سایت پنگاش استفاده کنید، کافیست هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

دیدگاه شما