A-A+

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

آیا می خواهید وردپرس را به صورت محلی روی رایانه ویندوز خود نصب کنید؟ کار با وردپرس در رایانه به شما امکان می دهد ویژگی های جدید وردپرس را امتحان کنید ، یاد بگیرید که چگونه با وردپرس توسعه دهید و قبل از مهاجرت به سرور مستقیم وب سایت ها را بسازید. در این پست، ما به شما آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ را نشان خواهیم داد.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

چرا باید وردپرس را روی ویندوز نصب کنید؟

نصب وردپرس به صورت محلی در رایانه ، محیط آزمایشی را ایجاد می کند که تاثیری روی وب سایت یا وبلاگ زنده شما ندارد. نصب وردپرس در رایانه شما به عنوان سرور محلی یا localhost نیز شناخته می شود.

به طور معمول توسعه دهندگان وردپرس برای نصب افزونه ها و مضامین خود از نصب محلی وردپرس استفاده می کنند. کاربران مبتدی همچنین می توانند وردپرس را برای یادگیری وردپرس ، آزمایش طرح زمینه جدید و افزونه های وردپرس و آزمایش بدون تأثیر وب سایت زنده ، روی رایانه های خود نصب کنند.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ:

توجه: اگر وردپرس را به صورت محلی روی ویندوز نصب کنید ، پس تنها شخصی که می تواند آن سایت را ببیند شما هستید. اگر می خواهید وب سایتی ایجاد کنید که در دسترس عموم باشد ، پس باید نام دامنه و میزبانی وب داشته باشید. ما به شما توصیه می کنیم که این راهنما را در مورد نحوه راه اندازی وبلاگ وردپرس دنبال کنید.

گفته شد ، بیایید نگاهی به نحوه نصب صحیح وردپرس در ویندوز با استفاده از WAMP بیندازیم.WAMP چیست؟

WAMP ، مجموعه ای از وب سرور Apache ، PHP و MySQL برای رایانه های ویندوزی است.

همه آنها نرم افزار منبع باز جداگانه ای هستند. با این وجود نصب آنها به صورت جداگانه حتی برای کاربران باتجربه نیز کاملاً آسان نیست. نرم افزاری مانند WAMP به شما امکان می دهد به راحتی آنها را نصب کنید و در عرض چند دقیقه محیط محلی کار کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ:
مرحله 1. نصب WAMP در ویندوز کامپیوتر

ابتدا باید نرم افزار WAMP را بارگیری کرده و روی رایانه خود نصب کنید. کافی است به وب سایت WampServer بروید و بر روی دکمه "شروع استفاده از WampServer" کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

شما را به قسمت بارگیری ها می برد. در اینجا دو نسخه خواهید دید: WampServer 32 بیتی و WampServer 64 بیتی. شما باید نسخه WampServer را متناسب با نوع سیستم عامل رایانه ویندوزی خود انتخاب کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

برای اینکه بفهمید از سیستم عامل 32 یا 64 بیتی استفاده می کنید ، به رایانه خود به Control Panel »System and Security» System بروید. در آنجا می توانید نوع سیستم عامل خود را مشاهده کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

پس از بارگیری ، می توانید بر روی پرونده اجرای wampserver کلیک کنید تا نصب انجام شود. مطمئن شوید که دستورالعمل های روی صفحه نصب را به دقت دنبال می کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

در طی مراحل نصب ، باید مکان را برای مرورگر وب مشخص کنید. به طور پیش فرض ، اینترنت اکسپلورر خواهد بود. با قرار دادن آن در Program Files در رایانه ، می توانید آن را به Google Chrome یا هر مرورگر وب دیگری تغییر دهید.

پس از نصب ، می توانید WampServer را برای ادامه راه اندازی کنید.
مرحله 2. راه اندازی پایگاه داده برای نصب محلی وردپرس

مورد بعدی که باید انجام دهید ایجاد یک پایگاه داده خالی MySQL است. هنگام راه اندازی WAMP ، یک نماد WampServer سبز رنگ در گوشه پایین سمت راست صفحه همراه با سایر نمادها مشاهده خواهید کرد. به سادگی بر روی آن کلیک کنید و سپس بر روی phpMyAdmin (یک برنامه تحت وب برای مدیریت پایگاه داده های MySQL) کلیک کنید.

توجه: اگر نماد WampServer قرمز یا زرد است ، به این معنی است که سرویس ها (Apache ، MySQL ، PHP) در حال اجرا نیستند. قبل از راه اندازی پایگاه داده ، باید با کلیک روی نماد ومپ سرور، خدمات را شروع کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

این کار شما را به صفحه ورود phpMyAdmin در مرورگر وب هدایت می کند. به سادگی نام کاربری: root را وارد کنید و قسمت رمز عبور را خالی بگذارید. این اعتبارات پیش فرض برای ورود به سایت phpMyAdmin محلی شماست.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

برای ادامه بر روی دکمه "برو" کلیک کنید.

پس از ورود به سیستم ، باید روی پایگاه داده در phpmMyAdmin کلیک کنید تا یک پایگاه داده جدید برای وردپرس ایجاد کنید. از شما می خواهد نامی را برای پایگاه داده جدید خود انتخاب کنید (ما test_db خود را نامگذاری کردیم). پس از آن بر روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

پایگاه داده شما آماده است ، به این معنی که اکنون می توانید وردپرس را در localhost نصب کنید.
مرحله 3. نصب وردپرس در ویندوز با استفاده از WAMP

مورد بعدی که باید انجام دهید این است که آخرین نسخه وردپرس را از وب سایت WordPress.org بارگیری کنید. به صورت فایل zip بارگیری خواهد شد.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

شما باید فایل zip را استخراج کرده و پوشه ‘wordpress’ را کپی کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

اکنون باید به پوشه ای بروید که WAMP را نصب کرده اید.

در این آموزش ، ما WAMP را در C: \ wamp64 نصب کردیم ، بنابراین ما به آن پوشه مراجعه خواهیم کرد. اما به خاطر داشته باشید ، ممکن است بسته به مکانی که برنامه را نصب کرده اید ، برای شما متفاوت باشد.

پوشه ‘wordpress’ را در پوشه C: \ wamp64 \ www جایگذاری کنید.

می توانید پوشه ‘wordpress’ را به هر مکانی که می خواهید تغییر دهید ، مانند mysite ، testites و ...

به خاطر این آموزش ، نام پوشه را از wordpress به mysite تغییر دادیم.

بعد ، می توانید مرورگر وب را باز کرده و به آدرس http: // localhost / mysite / بروید

ابتدا از شما می خواهد که زبانی را انتخاب کنید و سپس اطلاعات راه اندازی پایگاه داده را به شما نشان می دهد. هنگامی که آن را با دقت مطالعه کردید ، ادامه دهید و برای ادامه بر روی دکمه "بیایید برویم" کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

پس از آن ، شما باید جزئیات پایگاه داده خود مانند نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور ، میزبان و پیشوند جدول را وارد کنید.

نام پایگاه داده همان نامی است که در مرحله قبل وارد کرده اید. در مورد ما ، آن را "test_db" نامیدیم. نام کاربری "root" خواهد بود و می توانید قسمت رمز عبور را خالی بگذارید. همچنین می توانید میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را همانطور که هست بگذارید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

بعد ، بر روی دکمه "ارسال" کلیک کنید و وردپرس یک فایل پیکربندی برای شما در قسمت باطن ایجاد می کند.

در صفحه بعد ، یک پیام موفقیت را مشاهده می کنید که بیان می کند وردپرس به پایگاه داده شما متصل است و می توانید مراحل نصب را ادامه دهید.

پیش بروید و برای ادامه بر روی دکمه "اجرای نصب" کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

این شما را به صفحه خوش آمدید وردپرس می برد. شما باید یک عنوان برای وب سایت جدید وردپرس خود اضافه کنید ، یک نام کاربری مدیر انتخاب کنید ، یک رمز عبور قوی وارد کنید و یک آدرس ایمیل مدیر ارائه دهید.

پس از آماده شدن ، بر روی دکمه "نصب WordPress" کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

پس از اتمام مراحل نصب ، یک پیام موفقیت خواهید دید. در پس زمینه ، وردپرس جداول جدیدی را در پایگاه داده شما ایجاد کرده و آماده استفاده است.

سپس می توانید با کلیک بر روی دکمه "ورود به سیستم" به داشبورد وردپرس خود بروید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

اکنون شما با موفقیت وردپرس را با استفاده از WAMP روی رایانه ویندوز نصب کردید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ را به خوبی فرا بگیرید.

آموزش نصب وردپرس بر روی ومپ

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی پرسشی دارید یا در مورد وب سایت وردپرسی خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبان وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

دیدگاه شما