A-A+

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

با نصب افزونه Stripe برای ووکامرس، شما این امکان را خواهید داشت که پرداخت ها را مستقیما در فروشگاه خود برای وب و موبایل بپذیرید. با استفاده از Stripe ، مشتریان در هنگام پرداخت به جای اینکه به صفحه پرداخت خارج از میزبان هدایت شوند ، در فروشگاه شما می مانند که ثابت شده منجر به نرخ تبدیل بالاتر می شود.

Stripe یک روش ساده برای پذیرش پرداخت آنلاین است. Stripe هیچ هزینه راه اندازی ، هزینه ماهانه و هزینه پنهانی ندارد. صدها هزار کسب و کار از شرکت های نوپا گرفته تا شرکت های پیشرفته برای پذیرش ایمن پرداخت ها و گسترش جهانی به ابزارهای نرم افزاری Stripe’s اعتماد می کنند.

Stripe در بیش از 40 کشور موجود است. با استفاده از درگاه پرداخت Stripe می توانید کلیه کارت های اعتباری مشتریان در هر کشور را با بیش از 135 واحد ارز ، و همچنین Apple Pay ، Google Pay و سایر روش های پرداخت محلی مانند Alipay ، iDeal یا SEPA Direct Debit را بپذیرید.

افزونه WooCommerce به طور کامل با افزونه WooCommerce Stripe Payment Gateway ادغام شده است. با استفاده از این افزونه رایگان، درگاه پرداخت Stripe می تواند از طریق تنظیمات WooCommerce فعال شود و پس از تنظیم "Live Publishable Key" و "Live Secret Key" ، فروشگاه WooCommerce شما آماده است تا کارت های اعتباری پرداخت شده توسط Stripe را دریافت کند.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس:

مهم ترین امکانات پیاده سازی شده در افزونه Stripe ووکامرس:

1- جریان پرداخت سازگار با PCI بهینه شده است:

پلاگین Stripe WooCommerce با استفاده از Stripe Elements تجربه پرداخت مطابق با PCI را در اختیار شما قرار می دهد که در مرورگرها و دستگاه ها در هر اندازه ای کار می کند. Stripe Elements مجموعه ای از زمینه های ورودی میزبان Stripe است که با تجربه جمعی از تیم های پیش ساخته ، طراحی و تجزیه و تحلیل Stripe ساخته شده است و به مشتریان شما کمک می کند اطلاعات خود را سریع و به درستی وارد کنند تا خطای کاربر را به حداقل برسانند و تعداد پرداخت های موفق را افزایش دهند. Stripe Elements می تواند کاملا متناسب با موضوع شما باشد.

Stripe Elements همه داده های حساس را مستقیما به Stripe منتقل می کند بدون اینکه از سرورهای شما عبور کند تا شما با PCI-DSS سازگار باشید.

2- روش های پرداخت محلی برای دستیابی به مشتریان در همه جا:

تنظیمات برگزیده مشتری در زمان پرداخت به شدت متفاوت است و پشتیبانی از روش های پرداخت محلی می تواند احتمال تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با استفاده از Stripe ، روش های پرداخت می توانند به راحتی از داشبورد Stripe شما فعال شوند ، هیچ قرارداد ثانویه یا پلاگین اضافی لازم نیست. هنگامی که روش پرداخت را از داشبورد Stripe خود فعال کردید ، تنظیمات WooCommerce Checkout خود را به روز کنید تا روش پرداخت را در صفحه پرداخت خود بنویسید.

پرداخت های انجام شده با هر روش پرداخت در Stripe ، از جمله کارت ها ، در داشبورد Stripe شما نشان داده می شود ، که گزارش و پرداخت های یکپارچه را آسان می کند.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

فقط با چند کلیک روش های پرداخت اضافی را فعال کنید.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

3- پشتیبانی از گزینه های سریعتر پرداخت موبایل و دسک تاپ:

افزونه WooCommerce Stripe با پشتیبانی داخلی از Apple Pay ، Google Pay و API درخواست پرداخت برای تسریع تسویه حساب مشتریان خود در دسک تاپ و موبایل، همراه است.

4- نظارت و گزارش گیری آسان:

برای دیدن ، مدیریت و عملکرد کلیه داده های Stripe و مانده حساب خود از Stripe Dashboard استفاده کنید. رابط کاربری Stripe سریع است ، همه چیز از انتقال بانکی تا گزارش درخواست HTTP را نشان می دهد و جستجوی سریع از قبل را در تمام داده های شما فراهم می کند. همچنین این مکان اصلی ترین مکان برای پیگیری هزینه ها و پرداخت های شما است.

مراحل نصب افزونه Stripe:

  • در داشبورد مدیریت وردپرس به قسمت افزونه ها بروید و گزینه افزودن را انتخاب کنید.
  • در نوار افزونه های جستجو WooCommerce Stripe را وارد کنید.
  • گزینه نصب را انتخاب و سپس فعال سازی را کلیک کنید.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

تنظیم و پیکربندی افزونه Stripe :

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، به تنظیمات WooCommerce خود بروید و تب Payments را انتخاب کنید. در اینجا می توانید روش های پرداخت را فعال کرده و تنظیمات مربوط به دکمه های ثبت و درخواست پرداخت را تغییر دهید.در ادامه با جزیئات کامل مراحل تنظیم افزونه WooCommerce Stripe Payment Gateway را شرح می دهیم.

1- به رفتن به قسمت WooCommerce -> Settings -> Payments ، شما همه روش پرداخت جداگانه Stripe را مشاهده خواهید کرد.

2- با فعال سازی افزونه ، روش پرداخت Stripe نیز فعال خواهد شد. برای غیرفعال کردن ،کافیسست تیک گزینه Enable Stripe را بزنید.

3- بخش عنوان را که ضروری و بخش توضیحات را که اختیاری است و مشتری در هنگام پرداخت مشاهده کرده است، وارد کنید.

اطلاعات مربوط به عنوان را می توانید در دو قسمت مشاهده کنید:

  • با رفتن به صفحه پرداخت (Checkout Page) و مشاهده گزینه روش پرداخت.
  • در داخل  بخش سفارش (order) که نحوه پرداخت مشتری را نشان می دهد.

اطلاعات توضیحات نیز در گزینه روش پرداخت که در صفحه پرداخت وجود دارد، نمایش داده می شود.

4- اگر می خواهید قبل از پخش مستقیم تست کنید ، کادر فعال کردن حالت آزمایشی ( Enable Test Mode) را علامت بزنید. توجه کنید که با انتخاب حالت آزمایشی گزینه "Live Publishable Key" به "test Publishable Key" و گزینه Live Secret Key به  test Secret Key تغییرعنوان پیدا می کنند ولی در مفهوم و معنای این دو هیچ تفاوتی ایجاد نمی شود.

5- اکنون باید اطلاعات مربوط به Live Secret Key و Key Publishable Live را که از حساب Stripe شما بدست آمده است، وارد کنید. کلید Test Secret و کلید Publisher متفاوت است و فقط در مواردی که حالت آزمایشی را در مرحله 4 انتخاب کرده باشید، باید از آنها استفاده شود.

6- در صورت حساب بانک یا کارت اعتباری مشتری توضیحی نشان داده می شود و شما  باید این اطلاعات را در قسمت Statement Descriptor پر کنید. توجه داشته باشید که این قسمت نمی تواند خالی باشد و می تواند شامل حروف یا عدد باشید.

7- کادر تائید  (Tick the checkbox) را انتخاب کنید تا بلافاصله حساب کاربر شارژ شود . (از این قسمت حتما عکس بگیرید)

8- اگر می خواهید به مشتریان امکان پرداخت از طریق روش پشتیبانی شده را بدهید ، دکمه های درخواست پرداخت را فعال کنید. (Enable Payment Request Buttons)

9- دقت کنید که نوع دکمه درخواست پرداخت (Payment Request Button Type)، نوع دکمه نمایش را تغییر می دهد. نوع دکمه درخواست پرداخت یکی از گزینه های Default، Buy،Donate، Branded، Custom را شامل می شود.

10- تم دکمه درخواست پرداخت (Payment Request Button Theme) ظاهر دکمه نمایش را تغییر می دهد.

11- دکمه  ارتفاع درخواست پرداخت (Payment Request Button Height) ارتفاع دکمه را تغییر می دهد تا با تنظیمات سبک شما مطابقت داشته باشد.

12-  دکمه Payment Request Branded Button Label Format قالب برچسب دکمه مارک دار را تغییر می دهد.

13- Payment Request Button Label متن دکمه سفارشی را تغییر می دهد.

14- اگر می خواهید به مشتریان Stripe امکان استفاده از کارت ذخیره شده در حساب آنها را برای خریدهای آینده بدهید، تیک گزینه Saved Cards را بزنید.

15- اگر می خواهید گزارش هایی را که می توانند به شما در عیب یابی سایت تان کمک کنند را ذخیره کنید ، پیام های اشکال زدایی  (Log Debug Messages) را ثبت کنید. در صورت لزوم غیرفعال و فعال می شود:

برای مشاهده گزارش ها به قسمت WooCommerce -> Status -> Logs بروید و از منوی کشویی برای انتخاب و مشاهده استفاده کنید. لازم به یادآوری است که با فعال شدن قسمت گزارشات ، فقط رویدادهایی که پس از زمان فعال شدن رخ می دهند ثبت می شوند.

16- تغییرات را ذخیره کنید.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

 اهیمیت تاثیر قلاب های وب (Web hooks) در افزونه Strepe:

همچنین برای اطمینان از برقراری ارتباط Stripe با نصب ووکامرس شما از شما خواسته می شود تا webhooks را راه اندازی کنید.

در تنظیمات Stripe ، یک Webhook Endpoints برای کپی و جایگذاری در حساب Stripe.com خود پیدا خواهید کرد.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

به قسمت WooCommerce -> Settings -> Payments -> Stripe بروید. در بخش Webhook Endpoints URL نقطه پایان webhook خود را کپی کنید.
سپس در Stripe Dashboard به Webhook Setting بروید و Add Endpoint را در بالا سمت راست انتخاب کنید.
آدرس webhook endpoint که قبلا کپی شده را در قسمت URL Endpoint جایگذاری کنید و روی دریافت همه رویدادها (receive all events) کلیک کنید.
اگر آخرین نسخه API در قسمت Version نمایش داده می شود آن را انتخاب کرده و سپس Add endpoint را اضافه کنید.
این فرآیند را برای live Webhook Secret خود ، یا بالعکس ، بسته به نوع تنظیمات اولیه ، تکرار کنید.

آموزش استفاده از درگاه پرداخت Stripe در ووکامرس

در این پست به آموزش درگاه پرداخت Stripeدر  ووکامرس پرداختیم. در صورت داشتن هر گونه پرسش مرتبط با این موضوع می توانید آن را در بخش دیدگاه های همین پست مطرح کنید.

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی پرسشی دارید یا در مورد سایت وردپرسی خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبان وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

دیدگاه شما