آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

راهنمایی برای انتخاب دیزل ژنراتور کارکرده


 dige
(@dige)
New Member
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 1
شروع کننده موضوع  

در اولین قدم برای پیدا کردن دیزل ژنراتور کارکرده سالم، محاسبه اوج پیک مصرف توسط کارشناس متخصص است. نتیجه ی کوتاهی در انتخاب صحیح دیزل ژنراتور کار کرده، خرابی و خسارت به دیزل ژنراتور است. بنابراین مهمترین هدف از محاسبه توان مصرفی، رسیدن به عدد درست برای انتخاب ژنراتور مناسب است. اگر دیزل ژنراتور کارکرده را کوچکتر از توان مورد نیاز خریداری کنیم، نیاز خود را برطرف نکرده ایم و از طرفی نمی توانیم توان همان دستگاه را نیز بیشتر کنیم. حال اگر ژنراتور بزرگ تر تهیه کنیم، هزینه اضافه کرده ایم و باید هزینه سوخت و اصطهلاک بیشتری را بپردازیم.

در تعیین توان خرید باید به میزان اوج آمپر مصرفی، ارتفاع از سطح دریا، دما و هوای منطقه (معتدل یا گرمسیری)، نوع مصرف کننده ها، کار دائم یا در شرایط اضطراری ژنراتور مذکور توجه کرد.

بعد از انتخاب توان مناسب نوبت به توجه به برند مناسب می رسد. خریدار دیزل ژنراتور کارکرده باید بداند در ایران شرکت ها به دلیل تحریم های موجود، نمایندگی فعال ندارند. پس برندهایی که لوازم یدکی آنها مستقیم از نمایندگی تأمین نمی شود شامل هزینه های زیاد و زمان طولانی در جهت تأمین لوازم یدکی می باشند. بنابراین باید برندی را انتخاب کنید که دچار مشکل در تأمین قطعات لوازم یدکی و تعمیرکار و مکانیک دیزل و ژنراتور آن نشوید.

اگرچه مانند خرید ماشین دست دوم، اکثر دیزل ژنراتورهای کارکرده نیز معمولاً قابل اعتماد هستند ولی قضاوت در مورد چگونگی استفاده و نگهداری دستگاه دیزل ژنراتور توسط مالک قبلی آن کاری دشوار است. از این رو دانستن یکسری نکات کلیدی در مورد دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم که قبلا متعلق به شرکت دیگری بوده، اهمیت زیادی دارد. این چهار مورد کلیدی که باید قبل از خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم به دقت بررسی کنید به شرح ذیل است:

1- فروشنده دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم
2- اعتبار سازنده دیزل ژنراتور
3- سال ساخت، ساعت کار و نوع استفاده از دیزل ژنراتور دست دوم
4- بازدید چشمی و بررسی ظاهری دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم


نقل‌قول
اشتراک: