فارسی کردن پلاگین ه...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

فارسی کردن پلاگین های وردپرس


ارسال‌: 93
مدیر انجمن
شروع کننده موضوع
(@pscoltd)
عضو
عضو شده: 10 سال قبل

اگر با وردپرس کار کرده باشید حتماً متوجه شده ای که پلاگین ها (Plugin) یا همان افزونه ی فارسی خودمان، نقش مهم و حیاتی را در وردپرس ایفا می کنند به گونه ای که سایت یا وبلاگ شما بوسیله ی این افزونه ها به سایت دلخواه شما تبدیل می شود. خوشبختانه تا همین الان که من در حال تایپ این پست می باشم حدود ۱۲۴۹۷ پلاگین در بخش افزونه های وردپرس وجود دارد که نشان دهنده ی گستردگی افزونه های وردپرس می باشد به گونه ای که دقیقاً نیاز شما را از همه ی جهات تامین می کند. جای بسی شکر دارد که تیم برنامه نویسی وردپرس، این سیستم را بگونه ای نوشته اند که نه تنها افزونه های این سیستم مدیریت محتوا نفوذ بسیار بالایی در بخش های گوناگون وردپرس دارند، بلکه براحتی می توان زبان افزونه های وردپرس را به زبان مورد نظر خود تغییر داد.

همانطور که از عنوان این پست متوجه شده اید در این آموزش تصویری به شما نحوه ی فارسی سازی پلاگین های وردپرس را خواهیم آموخت.

روش های گوناگونی برای فارسی سازی افزونه های وردپرس وجود دارد، اما در این آموزش به شما نحوه فارسی سازی وردپرس به کمک برنامه ی PoEdit را خواهیم آموخت. از محاسن این برنامه می توان سادگی کار و پشتیبانی از زبان فارسی را نام برد. در این آموزش علاوه بر ایجاد فایلهای po و mo به شما کدهای مربوط به قرار دهی زبان در افزونه مانند load_plugin_textdomain و مسائل در ارتباط با این موضوعات را نیز خواهیم گفت.

جا داره که در اینجا از سایت کف خون و همچنین مستندات فارسی وردپرس تشکر کنم که منبع اصلی من در این آموزش بوده اند.

امیدوارم که این آموزش مورد توجه و استفاده ی شما قرار بگیرد.

حجم: ۱.۱۹ مگابایت

دانلود آموزش از سرور دوم (لینک مستقیم)

- برگرفته شده از وب سایت: کمک رایانه

اشتراک: