A-A+

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

آیا می خواهید نوار کناری را از صفحه محصول در ووکامرس حذف کنید؟ اگر به دنبال یک راه حل هستید ،تا پایان این پست آموزشی همراه ما باشید چرا که به صورت گام به گام  تمام روش ها را بیان می کنیم.انجام این روش ها بسیار آسان است و صرف نظر از سطح مهارت  کدنویسی توسط هر کاربر وردپرس قابل پیاده سازی است.

نوار کناری صفحه محصولات ووکامرس:

در ووکامرس صفحه محصول در اکثر قالب ها دارای یک نوار کناری پیش فرض است و این می تواند برای تعدادی از کاربران ووکامرس مشکل ساز شود. به عنوان مثال ، قالب ووکامرس  Storefront همراه با سایدبار صفحه محصول به شکل زیر است:

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس:

روش اول: حذف قلابی که نوار کناری ووکامرس را ایجاد می کند

این قطعه کد متشکل از یک قلاب عملیاتی است که به رویداد "wp" اضافه می شود و توابع برگشتی آن از یک قلاب remove_action برای از بین بردن تمام نوارهای کناری موجود در صفحات محصول استفاده می کند، زیرا این مشخصه woocommerce_sidebar است

این قطعه هنگام اضافه شدن به پرونده قالب functions.php ، نوار کناری را از تمام صفحات محصول حذف می کند.

روش دوم: استفاده از متغیر is_active_sidebar

تکنیک دیگری که می توانید برای حذف نوار کناری از صفحه محصول در ووکامرس استفاده کنید ، استفاده از عملکرد وردپرس is_active_sidebar است.

این کد شامل یک قلاب فیلتر است که بررسی می کند آیا یک نوار کناری با شاخص sidebar-1 وجود دارد یا خیر. (توجه کنید که برای هر نوار کناری باید از شاخص همان نوار که معادل نام نوار کناری یا شناسه است، استفاده کنید.)

اگر نوار کناری پیدا شود ، برای غیرفعال کردن نوار کناری ، مقدار بازگشتی روی false تنظیم شده است. برای اثرگذاری در صفحه محصول ، قسمت آخر از  برچسب شرطی () is_product استفاده می کند تا بررسی کند آیا در صفحه محصول هستیم یا خیر.

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

روش سوم: استفاده از قلاب storefront_sidebar:

با استفاده از این قطعه کد ، می توانید از آن برای حذف نوار کناری صفحه محصول WooCommerce استفاده کنید زیرا بر روی یک قلاب خاص برای تم Storefront عمل می کند که storefront_sidebar است.

قلاب storefront_sidebar را مسئول اضافه کردن نوار کناری در تم  storefront ووکامرس است که با استفاده از قلاب remove_action مورد هدف قرار می گیرد و منجر به حذف ساید بار در این قابل می شود.

نکته: قالب سایت ووکامرسی شما هر چه باشد، می توانید به مستندات آن مراجعه کنید و قلابی را که مسئول اضافه کردن نوار کناری است را پیدا کرده و در قطعه کد بالا جایگزین کنید.

روش چهارم: استفاده از الگوی پست سفارشی

برخی از تم های تجاری و رایگان ووکامرس دارای الگوی پست سفارشی برای صفحه محصول هستند که یک صفحه با عرض کامل تنظیم می کند و نوار کناری را حذف می کند. در این روش به هیچ گونه کدنویسی نیازی نیست.

یک مثال کلاسیک ، قالب Divi است همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می توانید الگوی تمام عرض را انتخاب کرده و نوار کناری را حذف کنید.

کافیست به بخش ویرایش محصولات بروید و از نوار کناری سمت راست صفحه آرایی (Page Layout) را برابر با عرض کامل انتخاب کنید:

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

روش پنجم: استفاده از استایل دهی CSS

روش معمول و آسان دیگری که می توانید نوار کناری ووکامرس را از صفحه محصول خود پنهان کنید ، استفاده از ویژگی نمایش CSS است.

ویژگی نمایش(display ) CSS وقتی روی هیچ (none) تنظیم شود، باعث مخفی شدن عنصر می شود. ویژگی CSS دیگری که می توانید برای پنهان کردن نوار کناری استفاده کنیم ، قابلیت مشاهده (visibility) است.

وقتی ویژگی visibility روی پنهان (hidden) تنظیم شود ، عنصر HTML از نظر پنهان می شود. قبل از استفاده از این روش باید کلاس نوار کناری قالب خود را بررسی کنید ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس

امیدواریم مطالعه این پست برای شما مفید باشد. در این آموزش 5 روش حذف Sidebar از صفحه محصول ووکامرس وجود دارد را بررسی کردیم.

چنان چه نسبت به محتوای این پست آموزشی پرسشی دارید یا در مورد وب سایت وردپرسی خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده، اطلاعات سایت را تیکت کنید و از دانش و تخصص کارشناسان ما در وب سایت پشتیبانی وردپرس ایرانی، بهره بگیرید.

دیدگاه شما