A-A+

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

انتخاب کلمات کلیدی در سئو به اندازه اکسیژن در زندگی انسان مهم است.این اولین قدم برای توسعه SEO موفق برای وب سایت است. کلمات کلیدی به شما کمک می کنند تا از طریق موتور جستجو مخاطبان وب سایت خود را هدف قرار دهید.

مهمترین نکته این است که کلماتی را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کنید که کاملا مرتبط با کسب و کار و نوشته های وبلاگ شما باشند چرا که پل ارتباطی شما با دیگران از طریق همین کلمات تعریف می شود.

در این پست به بررسی اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو می پردازیم، موضوعی که آگاهی از آن برای هر دارنده سایتی امری ضروری است.

منظو از بررسی کلید واژه چیست؟

بررسی کلمه کلیدی به معنای جستجو و انتخاب کلمات یا اصطلاحاتی است که کاربران برای یافتن سوالات خود در موتورهای جستجو، آن ها را search می کنند. برای درک بهتر کلمات کلیدی کافیست تا پایان این پست همراه ما باشید.

سناریوی زیر را در نظر بگیرید:

شما یک وکیل در شهر بوشهر هستید. افرادی که در بوشهر به وکیل احتیاج دارند عبارت "وکیل" در بوشهر را جستجو می کنند و وب سایت شما را پیدا می کنند و می توانند با جستجوی ارگانیک Google با شما تماس بگیرند.

ممکن است انتخاب کلمه کلیدی برای یک وب سایت شخصی مانند وکیل آسان باشد. اما انتخاب کلمه کلیدی برای وب سایت بزرگتر دارای اطلاعات بسیار، دشوار است. مثل اینکه شما آمازون یا eBay را انتخاب کنید ، آنها دارای میلیون ها محصول مختلف هستند.

در این حالت شرکتی مانند eBay یا Amazon باید روی هر واژه احتمالی که افراد جستجو می کنند تمرکز کند و سپس کلمات کلیدی مرتبط را برای جستجوی خود انتخاب کنند.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

کلمه کلیدی انتخابی  باید مربوط به وب سایت یا صفحه محصول شما باشد . بنابراین افراد و Google هر دو می توانند موضوع صفحه را درک کنند و موتور جستجو می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

چرا بررسی کلمات کلیدی برای سئو سایت بسیار مهم است؟

یک منطق ساده وجود دارد.

تا زمانی که نمی دانید پست وبلاگ خود را با کدام کلمه یا عبارت جستجو رتبه بندی کنید ، احتمالا نمی توانید تصاویر ، صفحات و استراتژی محتوا را برای جذب ترافیک واجد شرایط به وب سایت خود بهینه کنید.

اگر کلمه کلیدی را انتخاب کرده اید که مربوط به وب سایت یا جایگاه شما نیست و آن کلمات کلیدی را در پست وبلاگ خود قرار داده اید ، احتمال بیشتری وجود دارد که برای مدت کوتاهی پست وبلاگ شما در جستجو رتبه بالاتری داشته باشد، اما ممکن است ترافیک خود را از دست دهید و بازدیدکنندگان سایت را از دست دهید زیرا کلمات کلیدی اشتباه ممکن است کاربران را به اشتباه راهنمایی کنند.

سرانجام این رفتار از دید Google SERP پنهان نمی ماند و ممکن است بازدید و کاربر بالقوه خود را از دست بدهید. این سناریو نرخ پرش سایت شما را افزایش می دهد و منجر به از دست دادن رتبه بندی کلی شما می شود.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

همانطور که در بالا می بینید، برای آموزش Spring MVC ، ایده خوبی است که بیش از دو کلمه کلیدی را انتخاب کنید:

  1. spring mvc hello world
  2. spring mvc
  3. spring mvc tutorial
  4. spring mvc hello world example

توجه: مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مستقیما به عنوان برچسب یا در لیست در پست وبلاگ خود استفاده نمی کنید. کلمات کلیدی باید به درستی ذکر شوند و باید بخشی از توضیحات محتوای شما باشد.

انواع کلمه کلیدی در سئو:

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

۱- کلمات کلیدیShort-Tail (دم کوتاه)

Short-Tail Keywords همچنین به عنوان کلمات کلیدی محبوب شناخته می شوند. این کلمات کلیدی حاوی ۳ کلمه یا کمتر هستند.

برای مثال، اگر می خواهید افزونه های وردپرس را جستجو کنید، به Google یا Bing می روید و شروع به نوشتن عبارت جستجو مانند پلاگین وردپرس می کنید ، این موضوع کلید واژه های معروف است زیرا حاوی حجم جستجو و رقابت بسیار بالایی است.

۲- کلمات کلیدی Long-Tail (دم بلند)

این نوع از کلمات کلیدی بیش از ۳ کلمه دارند. آنها تفاوت کمی با کلمه کلیدی Short-Tail دارند و شامل حجم جستجو و رقابت کم تری هستند. ممکن است با این کلمات کلیدی بازدید کمتری به وب سایت خود داشته باشید اما ممکن است از CPC و ترافیک با کیفیت بالا برخوردار شوید.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

مثالی دیگر:

اگر می خواهید برای اخبار یا وب سایت مجله ها به دنبال قالب بگردید ، اصطلاح جستجوی شما مانند  برترین قالب وردپرس مجله خبری یا قالب وردپرس برای وب سایت مجله خبری خواهد بود. این کلمات کلیدی دم بلند هستند که نتایج کمتری نسبت به کلمات کلیدی دم کوتاه دارند.

در این پست به بررسی اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو پرداختیم، موضوعی که آگاهی از آن برای هر دارنده سایتی امری ضروری است.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو

اکنون شما می توانید تحقیق در مورد کلمه کلیدی را برای وبلاگ یا وب سایت خود شروع کنید تا تجارت خود را توسعه داده و رتبه مناسب آن کلمه کلیدی را بدست آورید. در صورت داشتن هر گونه پرسشی می توانید در قسمت دیدگاه همین پست آن ر ا مطرح کنید یا با کارشناسان با تجربه و متخصص ما در پشتیبان وردپرس ایرانی تماس بگیرید.

دیدگاه شما