A-A+

مشکل سطح دسترسی مدیریت وردپرس

۱۳۹۹/۰۸/۱۱ امنیت بدون دیدگاه

مشکل سطح دسترسی مدیریت وردپرس

WordPress admin access level problem

اگر از کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستید ممکن است تا کنون با خطای "متاسفانه شما اجازه بازدید از این صفحه را ندارید" مواجه شده باشید. بهتر است این را بدانیم که عامل اصلی این اتفاق یک نوع هک شدن است. این نوع هک شدن با هک شدن کاربری متفاوت است.

عامل اصلی بوجود آورنده ی این اختلال، استفاده از یک قالب یا افزونه ی نال است،به گونه ای که سطح دسترسی کاربر را به آسانی تغییر می دهد.نکته ی قابل توجه این است که،برخلاف نوع دیگر هک، سطح دسترسی سایت افزایش می یابد ولی مدیریت اصلی امکان دسترسی و ورود به این قسمت را ندارد.

هر چندبار که کاربر یوزر وپسورد را وارد می کند با وجود لاگین شدن وارد صفحه مدیریت یا پیشخوان مدیریت نمی شود و برگشت صفحه اصلی سایت اتفاق می افتد . در نوار منو بالای سایت نیز، هیچ گزینه ای برای وارد شدن به پیشخوان نیست و فقط لاگ اوت وجود دارد .

اگر قصد ورود به هر صفحه ای از مدیریت را داشته باشید، تنها نوشته زیر را مشاهده خواهید کرد:

آموزش ایجاد پسورد بر روی پوشه مدیریت وردپرس

آموزش ایجاد پسورد بر روی پوشه مدیریت وردپرس

توجه: لازم به ذکر است با حذف یا غیرفعال نمودن افزونه یا حذف یا تغییر قالب هم چنان مشکل سطح دسترسی پابرجا خواهد بود. در این صورت شما می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا وارد هاست شوید و از پایگاه داده بکاپ بگیرید.
  • رفع مشکلات مربوط به دیتابیس و سطح دسترسی که در جدول wp_usermeta ، wp_users و wp_options وجود دارد و باید با احتیاط کامل انجام گیرد.
  • رفع این مشکل را به کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت wpir بسپارید.

مشکل سطح دسترسی مدیریت وردپرس

در این پست آموزشی یکی از روش های اساسی برای تامین هرچه بیشتر امنیت سایت وردپرسی را بیان کردیم. چنان چه در مورد مطالب ذکر شده پرسشی دارید می توانید با کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت  پشتیبان وردپرس ایرانی تماس بگیرید.

شما کاربران عزیز می توانید جهت مشاهده آموزش های بیش تر از خدمات سایت پنگاش استفاده کنید، کافیست هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

دیدگاه شما