امکان چند مدیره کرد...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

امکان چند مدیره کردن سایت ها در ابزار وبمستر گوگل


(@ahadzadeh)
عضو Admin
عضو شده: 10 سال قبل
ارسال‌: 59
شروع کننده موضوع  

گوگل امروز خبر از امکان مفید جدیدی در ابزار وبمستر خود ( Google Webmaster Tools ) داده است که با استفاده از آن می توانیم در صورت نیاز برای یک سایت یا وبلاگ در ابزار وبمستر گوگل چندین مدیر را مشخص کنیم و با این کار دیگر نیازی نیست که تک تک افراد مورد نظر برای استفاده از این ابزار در رابطه با سایت مربوطه مراحل تائید را طی کنند. در این آموزش تورتک به معرفی این امکان جدید می پردازیم.

مراحل تائید مدیریت معمول در ابزار وبمستر گوگل

همانطور که می دانید در حالت معمول اگر می خواستیم سایتی توسط چند حساب کاربری در گوگل ، در ابزار وبمستر قابل رویت و استفاده باشد باید در تک تک این حساب ها وارد شده و مراحل اضافه کردن سایت جدید را طی می کردیم که در این مراحل لازم بود با قرار دادن فایل یا کدی در سایت مورد نظر که قصد اضافه کردن آن را در ابزار وبمستر گوگل را داشتیم به گوگل نشان دهیم که واقعاً یکی از مدیران و با مسئولین سایت مربوطه هستیم که این مراحل خیلی خسته کننده بود در صورتی که نیاز داشتید چند نفر به صورت همزمان از یک سایت در این ابزار استفاده کنید.

راه حل دیگر این بود که نام کاربری و رمز عبور حساب مربوطه را که در ابزار وبمستر گوگل آن سایت مورد نظر اضافه شده است را در تیم خود به اشتراک می گذاشتید که این امر نیز از لحاظ امنیتی می توانست خسارات جبران ناپذیری را برای پروژه شما ایجاد کند.

آشنایی با امکان جدید ابزار وبمستر گوگل با نام User Administration

امکان User Administration به شما به راحتی این مجوز را می دهد که برای سایت های تحت کنترل خود در ابزار وبمستر گوگل کاربران و مدیران جدیدی را ایجاد کنید تا آن ها نیز بتوانند با استفاده از این ابزار و بدون نیاز به طی کردن مراحل تائید از ابزار وبمستر گوگل برای آنالیز سایت شما و دیگر اقدامات مدیریتی این سرویس استفاده کنند.

امکان جدید گوگل

برای دسترسی به این امکان جدید پس از وارد شدن با حساب کاربری گوگل خود در ابزار وبمستر گوگل بر روی سایت مورد نظر کلیک کنید و در صفحه ظاهر شده از منوی Site Configuration گزینه User Administration را کلیک کنید. در این صفحه لیست افرادی که مجوز دسترسی به این سایت را در ابزار وبسمتر گوگل دارند نمایش داده می شود و می توانید به راحتی با کلیک بر روی گزینه ADD A NEW USER کلیک کنید و آدرس ایمیل و سطح دسترسی کاربر جدید را وارد کنید.
مجوز دسترسی گوناگون User Administration ابزار وبمستر گوگل

اما در هنگام اضافه کردن کاربر جدید در این قسمت از این سرویس همانطور که می بینید می توان برای هر کاربری از بین سه گزینه Owner Access ، Full Access و Restricted Access را انتخاب کرد. در جدول زیر با مجوز دسترسی هر یک از این گروه کاربری ها به صورت کامل آشنایی پیدا می کنیم تا در هنگام انتخاب این گزینه در قسمت User Administration بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مجوز دسترسی ابزار وبمستر گوگل

همانطور که می بینید دسته بندی های ایجاد شده به نوعی انتخاب شده اند که در صورتی که شما یک تیم سئو و با طراحی وب را رهبری می کنید بتوانید به ساده ترین شکل ممکنه امکان دسترسی به اطلاعات را به تک تک همکاران خود بدهید.

آشنایی با روند اضافه کردن سایت ها توسط کاربران

توجه داشته باشید که در هنگامی که در صفحه User Administration آدرس ایمیل فردی را وارد می کنید سایت مربوطه به سایت های ابزار وبمستر گوگل آن فرد اضافه نمی شود و برای دسترسی به این سایت نیاز است که آن فرد به صورت معمول وارد حساب کاربری خود در این ابزار بشوند و سپس سایت مربوطه را به سایت های خود در این سرویس اضافه کند. تنها تغییر بوجود آمده در این روند این است که دیگر فرد دعوت شده نیازی ندارد که مراحل تائید مدیریت را طی کند و به صورت خودکار گوگل به او اجازه دسترسی به آنالیز های انجام شده توسط ابزار وبمستر گوگل درباره سایت و دیگر اقدامات مدیریتی را می دهد


نقل‌قول
اشتراک: