تعدادی مرجع آموزشی ...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

تعدادی مرجع آموزشی برای طراحان وب


(@chabok)
Active Member
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 6
شروع کننده موضوع  

[align=justify]در این مطلب قصد دارم تا برای دوستانی که تازه قصد یادگیری مباحث ابتدایی مربوط به طراحی وب سایت را دارند چند منبع با ارزش و بسیار سودمند معرفی کنم.
برای اینکه بخواهید یک طراح وب باشید ابتدای ساکن می بایست با کدها و تگهای html و نحوه کد نویسی آن آشنا شوید. بواقع اسکلت یک وب سایت را همین html تشکیل می دهد و نما و شکل و ظاهر آن را css. بدین ترتیب اگر به مفهوم خوبی از این دو دست پیدا کنید با کمی مطالعه و تمرین بقیه چیزها را نیز فرا می‌گیرید.

اولین معرفی ما سایت معتبر و مطرح w3school است به جرات می‌توان این سایت را یکی از بزرگترین مرجع آموزشیw3school برای فراگیری مقدماتی تا حرفه ای طراحی وب دانست. مثالهای خوب این سایت باعث تسریع در یادگیری برای کارآموزان می شود و کدنویسی را به صورت استاندارد و تمیز فرا می‌گیرید. این سایت با داشتن مقالات بسیار خوبی در رابطه با طراحی باعث آشنا شدن شما با یک طراحی استاندرد و ایده آل می گیردد و روش ها و تکنیک هایی برای بهبود طراحی وب بیان شده که بسیار برای کاربران مثمر ثمر خواهد بود. شما در این سایت مقالات آموزشی و مطالب مفیدی از html و css و جاوا اسکریپت و php و asp.net می‌آموزیید.
www.w3schools.com
دومین معرفی ما سایت htmldog است. در این سایت شما آموزشهای خوبی در رابطه با html , css ‌ می‌آموزlogo htmldogید. این سایت گنجینه فوق العاده‌ای برای مبتدیان علاقمند به یادگیری ‌httm , css می‌باشد.
http://htmldog.com/
منبع آموزشی ِدیگری که دررابطه با طراحی وب پیشنهاد می‌کنیم، سایت how-to-build-websites است. این سایت خود را این چنین معرفی کرده که پایگاهی آموزشی است برای تمام مبتدیان و کسانی که برای طراحی از برنامه هایی چون فرانت پیج و دری میر و غیره استفاده می کنند… و به این نکته بسیار مهم اشاره داشته که “اگر می خواهید واقعاً یک طراح وب شوید باید در بدو شروع زبان کد نویسی html را به صورت مفهومی یاد بگیرید. یادگیری این زبان(کدنویسی دستی) نیز ساده تر ازاون چیزی هست که به‌اش فکر می‌کنید.”
http://www.how-to-build-websites.com/
killersites-logo-frog-large
در این سایت ویدیوهای آموزشی ِ خوبی در رابطه با طراحی وب سایت نیز قرار داده شده که کاربران می‌توانند از آنها نیز استفاده کنند.

در سایت htmlcodetutorial همانطور که از نامش پیداست مرجعی آموزشی برای یادگیری زبان html برای مبتدیان logomedguideمی‌باشد. این سایت فروم خوب و قوی هم دارد که اگر به زبان انگلیسی کمی آشنا باشید می‌توانید جواب اشکالات خود را از آنجا بیابید. ضمن اینکه در رابطه با سی اس اس نیز آموزش های خوبی دارد که اگر از پایه و با برنامه جلو بروید آشنا شدن با این مبحث برای شما از این سایت چندان کار سختی نیست.
http://www.htmlcodetutorial.com/
سایت tizag نیز از لحاظ محتوای آموزشی دست کمی از سایت‌های بالا که معرفی شدند ندارد و مرجع کاملی برای آموزش tizagsugar2html , css , php‌ است. علاقمندان به یادگیری این زبان‌ها می‌توانند مباحث آموزشی مورد نیاز خود را از این سایت مطالعه کنند.
http://www.tizag.com/

امیدوارم این سایت‌ها که به شما علاقمندان طراحی وب معرفی شد کاربردی و مفید واقع شود. کار سختی نمی‌آید. پس شروع کنید از همین الان. .


نقل‌قول
اشتراک: