آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

معرفی برنامه سئو Cute Rank


(@ahadzadeh)
عضو Admin
عضو شده: 10 سال قبل
ارسال‌: 59
شروع کننده موضوع  

لزوم آگاهی از رتبه سایت خود در هنگام جستجوی کلمات کلیدی و عبارات پر جستجو در موتورهای جستجوگر مانند گوگل بر هیچ وبمستری پوشیده نیست، خصوصاً اگر چندین سایت را مدیریت می‌کنید و یا وب سایت شما کلمات کلیدی زیادی دارد چک کردن رتبه کلمات حتماً جزو کارهای روزمره شما خواهد بود. در این نوشته با برنامه Cute Rank آشنایی پیدا می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید هر روز و به صورت تمام خودکار رتبه سایت و صفحات سایت خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر، اطلاع پیدا کنید.

لزوم اطلاع از رتبه سایت برای سئو موثر چیست؟

اما قبل از اینکه به چگونگی اطلاع از رتبه سایت خود در جستجوهای مختلف در گوگل و دیگر موتور جستجوگر بپردازیم بهتر است شما را با لزوم اطلاع از وضعیت فعلی سایت خود در موتورهای جستجوگر و آنالیز دوره ای آن نسبت به گذشته آشنا کنیم. برای انجام بهینه سازی سایت و سئو موثر بر روی یک سایت یکی از عوامل مهم وضعیت فعلی سایت و تعداد بازدید کنندگانی است که از کلمات کلیدی پر جستجو در موتورهای جستجوگر بدست می‌آورد.

اطلاع از وضعیت فعلی سایت خود در هنگام جستجوی عبارات مرتبط با سایت ما در موتورهای جستجوگر یکی از ترفندهایی است که می‌توانیم وقت و انرژی خود را در روند سئو یک سایت بر روی بهترین منابع و فعالیت‌ها بگذاریم تا از این طریق رتبه های بالاتر را برای سایت خود بدست آوریم که در نهایت این امر منجر به موفقیت (درآمد، محبوبیت و … ) سایت و تجارت ما می‌شود. توجه داشته باشید تا نقاط ضعف و کمبود را نشناسیم تصمیم گیری‌های ما ممکن است ما را وادار به کاری کند که نتیجه آن را هم اکنون نیز در اختیار داریم.

روش سنتی اطلاع از رتبه سایت در موتور جستجوگر

برای انجام آنالیز و اطلاع از موقعیت کنونی سایت در موتورهای جستجوگر نیاز است که در آن‌ها عبارات و کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را جستجو کنیم. اکثر موتور جستجوگر مانند گوگل برای ارائه نتایج بهتر با استفاده از الگوریتم و کوکی‌ها در سیستم شما جستجوهای قبلی شما را در هنگام ارائه نتایج جستجوی جدید مد نظر می‌گیرند پس برای استفاده از این سرویس به گونه ای که دیگر کاربران آن‌ها را می‌بینند نیاز است ابتدا از یکی از مرورگرهایی که از قابلیت مرور خصوصی ( Private Browse ) بهره‌مند هستند استفاده کنید. برای مثال در مرورگر فایر فاکس از منوی Tools گزینه Start Prive Browsing و در گوگل کروم گزینه New incognito window را انتخاب کنید و سپس با استفاده از موتور جستجوی گوگل کلمات کلیدی خود را یکی یکی جستجو کنید. همچنین دقت کنید برای اینکه نتایج به درستی و بر اساس منطقه ای که در آن زندگی می‌کنید به شما نشان داده شود، از نرم افزاری که IP شما را تغییر می‌دهد استفاده نکنید. اما همان طور که حتماً متوجه شده‌اید این کار برای تعداد زیادی کلمه کلیدی زمان بر و خسته کننده است. پیشنهاد من استفاده از نرم افزار Cute Rank برای انجام خودکار این مراحل است.

منبع تورتک


نقل‌قول
اشتراک: