آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

وردپرس نسخه 5.3.2 به روز شد


(@admin)
عضو Admin
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 3602
شروع کننده موضوع  

وردپرس نسخه 5.3.2 به روز شد
با سلام خدمت شما کاربران عزیز
نسخه جدید وردپرس 5.3.2 به روز شد که امیدوارم به زودی بروزرسانی نموده تا از خطرات احتمالی در امان باشید
لطفا اگر سئوالی دارید در همین تاپیک بنویسید

[h=2]نگارش*های تعمیراتی و امنیتی[/h] نگارش 5.3.2 5 ایراد را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت*های این انتشار را ببینید.

نگارش 5.3.1 چند مسئله امنیتی و 46 ایراد دیگر را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت*های این انتشار را ببینید.


[/HR] ۵.۳ ویرایشگر بلوک معرفی شده در وردپرس ۵.۰ با بلوک جدید، تعامل بصری بیشتر، و دسترس*پذیری بهبود یافته را توسعه داده و تصحیح کرده است. امکانات بیشتر در ویرایشگر آزادی*های طراحی را افزایش داده، گزینه*های چیدمان اضافی ارائه کرده و تغییرات سبک که اجازه می*دهند طراحان کنترل کاملی بر روی ظاهر سایت داشته باشند. این انتشار همچنین پوسته بیست بیست را معرفی کرده است که به کاربر انعطاف طراحی بیشتر و یکپارچگی با ویرایشگر بلوک را داده است. ساختن برگه*های وب زیبا و طرح*های پیشرفته هرگز از این ساده*تر نبوده است.


[/HR]

[h=2]بهبودهای ویرایشگر بلوک[/h] این به*روزرسانی*های متمرکز بر پیشرفت بیشتر از 150 امکان جدید و بهبودهای کاربری، شامل پشتیبانی از تصویر بزرگ برای بارگذاری بهینه نشده، عکس*های با وضوح بالا گرفته شده توسط گوشی*تان یا دوربین*های با کیفیت بالا معرفی نموده است. ترکیب شده با اندازه عکس*های پیش*فرض بزرگتر، تصاویر همیشه بهترین بنظر می*رسند.
بهبودهای دسترس*پذیری شامل ادغام سبک*های ویرایشگر بلوک رابط مدیریت است. این سبک*های بهبود یافته بسیاری از مشکلات دسترس*پذیری را برطرف نمود: تضاد رنگ در زمینه*های فرم و دکمه*ها، ثبات بین ویرایشگر و رابط*های مدیریت، قسمت اخطارهای جدید، استانداردسازی طرح رنگ پیش*فرض وردپرس، و معرفی حرکت برای ایجاد تعامل با بلوک*هایتان که احساس طبیعی و چابکی دارد. برای افرادی که از صفحه کلید برای راهبری در پیشخوان استفاده می*کنند، ویرایشگر بلوک هم*اکنون حالت راهبری دارد. این به شما اجازه می*دهد که بلوک به بلوک بدون کمک تب در هر بخشی از کنترل*های بلوک پرش کنید.

[h=2]انعطاف*پذیری طراحی گسترش یافته[/h] وردپرس 5.3.2 ابزارهای قوی*تری برای ساختن طرح*های شگفت انگیز اضافه نموده است.

  • بلوک گروه جدید به شما این امکان را می*دهد که به*راحتی برگه خود را به بخش*های رنگی تقسیم کنید.
  • اکنون بلوک ستون*ها از عرض ستون ثابت پشتیبانی می*نماید
  • طرح*های از پیش تعریف شدهٔ جدید، چینش محتوا در قالب طراحی*های پیشرفته را آسان می*کنند.
  • بلوک*های تیتر اکنون کنترل رنگ متن را ارئه می*دهند
  • گزینه*های سبک اضافی به شما اجازه می*دهند تا سبک از پیش تعریف شده*تان را برای هر بلوکی که از این ویژگی پشتیبانی می*کند تنظیم نمایید.

[h=2]معرفی دو هزار و بیست[/h] ویرایشگر بلوک اولین سال تولد خود را جشن می*گیرد، ما مفتخریم که بیست بیست با انعطاف پذیری در هسته طراحی شده است. خدمات یا محصولات را با ترکیبی از ستون*ها، گروه*ها و بلوک*های رسانه نمایش دهید. محتوای خود را در چینش عریض یا کامل برای طرح*های پویا و جذاب تنظیم نمایید. یا دیدگاه*هایتان را با ستون محتوای وسط*چین شده ستاره کنید!
به تناسب در پوسته*ای که بیست بیست نامیده می*شود، بر وضوح و خوانایی تمرکز شده است. پوسته دارای طرح حروف Inter، طراحی شده توسط راسموس اندرسون است. Inter به*صورت نسخه فونت وریبل، برای پوسته*های پیش*فرض، که زمان بارگزاری را با نگهداری همه وزن*ها و سبک*هایش فقط در دو پرونده فونت کوتاه نگه می*دارد، ارایه شده است.

twentytwenty-mobile.png

twentytwenty-desktop.png


[/HR] [h=2]بهبود برای همه[/h] [h=3]چرخش خودکار تصویر[/h] تصاویرتان به درستی بر اساس داده*های جهت*گذاری شده در بارگذاری چرخش می*یابند. این ویژگی نخستین بار نه سال پیش مطرح شد و با اصرار تعداد زیادی از مشارکت*کنندگان آن امکان*پذیر شد.

[h=3]بررسی*های سلامت سایت[/h] بهبودهای معرفی شده در ۵.۳ شناسایی مشکل را بسیار آسان*تر می*کند. پیشنهادات توسعه یافته، ناحیه*هایی را برجسته می*کند که ممکن است به عیب*یابی سایتتان از صفحهٔ بررسی سلامتٰ نیاز داشته باشد.

[h=3]تایید ایمیل مدیر[/h] اکنون به طور دوره*ای از شما خواسته می*شود که نشانی ایمیل مدیریت را به*روزرسانی کنید، زمانی که به عنوان مدیر کل وارد می*شوید. این امکان باعث کاهش احتمال قفل شدن سایت شما را برای زمانی که نشانی ایمیل را تغییر می*دهید می*شود.


[/HR] [h=2]برای توسعه*دهندگان[/h] [h=3]حل مشکلات اجزای تاریخ/ساعت[/h] هم*اکنون توسعه*دهندگان می*توانند با تاریخ*ها و منطقه*زمانی با روشی مطمئن*تر کار کنند. به قابلیت*های تاریخ و زمان، تعدادی تابع جدید API برای یکپارچگی بازیابی منطقه زمانی و قابلیت همکاری با PHP اضافه شده است.

[h=3]سازگاری با php 7.4[/h] وردپرس ۵.۳ به طول کامل از PHP 7.4 پشتیبانی می*کند. این انتشار شامل چند تغییر برای حذف قابلیت*های منسوخ شده و مطمئن شدن از سازگاری است. همچنان وردپرس تمام کاربران را به استفاده از آخرین و بهترین نگارش PHP تشویق می*کند.


[/HR]


نقل‌قول
اشتراک: