آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

وردپرس 5.9


(@admin)
عضو Admin
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 3602
شروع کننده موضوع  

وردپرس 5.9

با سلام خدمت شما کاربران عزیز
نسخه جدید وردپرس 5.9 به روز شد که امیدوارم به زودی بروزرسانی نموده تا از خطرات احتمالی در امان باشید.

وردپرس 5.8

لازم به ذکر است تغییرات بسیار مناسبی در این نسخه انجام شده که می تواند راحتی بسیار فراوانی برای کاربران به همراه داشته باشد

ویرایش کامل سایت در مدیریت

به شما این امکان را می دهد که کنترل کل سایت خود را دقیقاً در مدیریت وردپرس کنترل کنید.


وردپرس 5.8
به دو هزار و بیست و دو سلام کنید

 

اولین تم بلوک پیش فرض در تاریخ وردپرس سلام کنید. این چیزی بیش از یک تم پیش فرض جدید است. این یک روش کاملاً جدید برای کار با مضامین وردپرس است. مضامین بلوکی طیف گسترده‌ای از انتخاب‌های بصری را در دستان شما قرار می‌دهند، از طرح‌های رنگی و ترکیب حروف تا قالب‌های صفحه و فیلترهای تصویر – همه با هم، در رابط ویرایش سایت. با ایجاد تغییرات در یک مکان، می‌توانید به Twenty Twenty-Two همان ظاهر و حسی مانند برند یا وب‌سایت‌های دیگر بدهید – یا ظاهر سایت خود را به سمت دیگری ببرید. تم Twenty Twenty-Two در حال حاضر در دسترس شما است. با وردپرس 5.9 نصب شده است و شما آن را با سایر تم های نصب شده خود خواهید یافت.

جعبه رنگ شخصی

طرح‌های زمینه بلوک بیشتری که برای ویژگی‌های ویرایش کامل سایت ساخته شده‌اند، در فهرست تم در کنار طرح زمینه بیست و بیست و دو قرار دارند و فقط منتظر کاوش هستند. انتظار بیشتری برای آمدن داشته باشید! وقتی از هر یک از آن تم های جدید استفاده می کنید، دیگر نیازی به Customizer ندارید. در عوض، تمام قدرت رابط Styles را در ویرایشگر سایت دارید. همانطور که در Twenty Twenty-Two، شما ظاهر و احساس سایت خود را در آنجا می سازید، با ابزارهایی که برای کار نیاز دارید در یک رابط روان که عملاً در دستان شما زنده می شود.

وردپرس 5.8
بلوک ناوبری
بلوک ها به ناوبری سایت می آیند، قلب تجربه کاربر. بلوک ناوبری جدید به شما این قدرت را می دهد که انتخاب کنید: یک منوی پاسخگو همیشه روشن یا منویی که با اندازه صفحه نمایش کاربر شما سازگار است. هر چیزی که ایجاد می کنید، بدانید که برای استفاده مجدد در هر کجا که دوست دارید وجود دارد، چه در یک قالب کاملاً جدید یا پس از تغییر تم.

پیشرفت‌ها و به‌روز رسانی‌های بیشتر

آیا عاشق وبلاگ نویسی یا تولید محتوا هستید؟ ترفندهای جدید در جریان انتشار به شما کمک می کند بیشتر و سریعتر بگویید.


کنترل بهتر بلوک

وردپرس 5.9 دارای ابزارهای تایپوگرافی جدید، کنترل‌های چیدمان انعطاف‌پذیر، و کنترل دقیق‌تر بر روی جزئیاتی مانند فاصله، حاشیه‌ها و موارد دیگر است – که به شما کمک می‌کند نه تنها ظاهر، بلکه زیبایی که می‌گوید به جزئیات اهمیت می‌دهید نیز داشته باشید.

قدرت الگوها

دایرکتوری الگوهای وردپرس خانه طیف گسترده ای از الگوهای بلوک است که برای صرفه جویی در وقت شما و افزودن عملکرد اصلی سایت ساخته شده است. و شما می توانید آنها را به دلخواه ویرایش کنید. به چیزی متفاوت در سرصفحه یا پاورقی برای موضوع خود نیاز دارید؟ با چند کلیک آن را با یک مورد جدید تعویض کنید. با نمای تقریباً تمام صفحه که شما را به دیدن جزئیات دقیق می کشاند، کاوشگر الگو مقایسه الگوها و انتخاب مورد انتظار کاربران را آسان می کند.

یک نمایش فهرست اصلاح‌شده

در نسخه 5.9، نمای فهرست به شما امکان می دهد محتوای خود را دقیقاً در جایی که می خواهید بکشید و رها کنید. مدیریت اسناد پیچیده نیز آسان‌تر است: کنترل‌های ساده به شما این امکان را می‌دهند که بخش‌ها را در حین ساختن سایت خود گسترش داده و جمع کنید – و لنگرهای HTML را به بلوک‌های خود اضافه کنید تا به کاربران کمک کند در اطراف صفحه باشند. با نمای تقریباً تمام صفحه که شما را به دیدن جزئیات دقیق می کشاند، کاوشگر الگو مقایسه الگوها و انتخاب مورد انتظار کاربران را آسان می کند.

 

 

یک بلوک گالری بهتر

با هر تصویر در بلوک گالری به همان روشی رفتار کنید که در بلوک تصویر با آن رفتار می کنید. به هر تصویر موجود در گالری خود متفاوت از تصویر بعدی (مثلاً با برش‌های مختلف یا دوتونه) استایل بدهید یا همه آنها را یکسان کنید. و با کشیدن و رها کردن چیدمان را تغییر دهید.


وردپرس 5.9 برای توسعه‌دهندگان

معرفی تم های بلوکی

روشی جدید برای ساخت تم: تم های بلوکی از بلوک ها برای تعریف قالب هایی استفاده می کنند که کل سایت شما را ساختار می دهند. قالب ها و بخش های قالب جدید در HTML تعریف شده اند و از استایل سفارشی ارائه شده در theme.json استفاده می کنند. اطلاعات بیشتر در یادداشت توسعه تم بلوک موجود است.

چندین شیوه نامه برای یک بلوک

اکنون می توانید بیش از یک شیوه نامه در هر بلوک ثبت کنید. می‌توانید از این برای اشتراک‌گذاری سبک‌ها در میان بلوک‌هایی که می‌نویسید، یا برای بارگیری سبک‌ها برای بلوک‌های جداگانه استفاده کنید، بنابراین استایل‌های شما فقط زمانی بارگیری می‌شوند که بلوک مورد استفاده قرار گیرد. درباره استفاده از شیوه نامه های متعدد در یک بلوک بیشتر بیاموزید.

قفل در سطح بلوک

اکنون می‌توانید هر بلوکی (یا تعداد کمی از آنها) را در یک الگو قفل کنید، فقط با افزودن یک ویژگی lock به تنظیمات آن در block.json – باقی‌مانده الگو را برای ویرایش‌گران سایت آزاد بگذارید تا با محتوای خود سازگار شوند.

یک بلوک گالری بازسازی شده

تغییرات در بلوک گالری فهرست شده در بالا، نتیجه یک بازسازی تقریباً کامل است. آیا پلاگین یا تمی روی عملکرد بلوک گالری ساخته اید؟ یادداشت توسعه دهنده سازگاری بلوک گالری را حتما بخوانید.

 

 

 


دربارهٔ ویژگی‌های تازه در ۵.۹ بیشتر بدانید

 

آیا می خواهید به 5.9 شیرجه بزنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ برای گسترش منابع در مورد ویژگی های جدید در وردپرس 5.9، به Learn.wordpress.org مراجعه کنید.


بخش راهنما را برای توضیحات بیشتر بررسی نمایید.

Check out the latest version of the WordPress Field Guide. It highlights developer notes for each change you may want to be aware of. WordPress 5.9 Field Guide.


نقل‌قول
(@maryam9898)
New Member
عضو شده: 3 ماه قبل
ارسال‌: 1
 

ممنون عالی بود. دسستتون درد نکنه


پاسخنقل‌قول
اشتراک: