گوگل برای سایت های ...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

گوگل برای سایت های دارنده لینک ورودی غیر طبیعی هشدار میدهد


(@hamed)
Honorable Member
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 524
شروع کننده موضوع  

گوگل در این چند ماه گذشته بارها و بارها به وبمسترها و وبلاگ نویسانی که برای افزایش رتبه سایت خود لینک ورودی از سایت های دیگر می خرند و یا با استفاده از ابزاری به صورت غیر طبیعی و مصنوعی برای سایت خود لینک ورودی و پیوند می سازند هشدار داده بود که گوگل سایت آن ها را جریمه خواهد کرد. حال گوگل شروع کرده است به مقابله با اینگونه سایت ها و حتی به وبمسترهایی که از ابزار گوگل وبمستر نیز استفاده می کنند و سایت آن ها افزایش لینک غیر طبیعی دارد نامه هشدار نیز ارسال می کند.

آشنایی با لینک ورودی غیر طبیعی و مصنوعی
بسیاری از وبمسترها و وبلاگ نویسان در هنگامی که از طریق “فرم تماس با ما” سایت تورتک درخواست بهینه سازی و سئو سایت خود را می دهند و بعد از جواب تیم سئو تورتک متوجه می شوند که سئو سایت آن ها سه ماه زمان می برد دلیل طولانی بودن این روند را می پرسند. دلیل اصلی این است که اگر تیم سئو تورتک همه لینک ورودی به سایت شما در مدت کوتاهی از صفحات با رتبه و پیج رنک بالا ایجاد کند گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر متوجه مصنوعی بودن و غیر طبیعی بودن روند رشد سایت شما و تعداد لینک های ورودی به سایت شما می شوند و این در بهترین حالت باعث می شود که لینک ورودی ساخته شده برای سایت شما در رتبه بندی سایت ها از طرف موتورهای جستجوگر به حساب نیایند و به همین خاطر مجبور هستیم لینک ورودی به سایت شما را طبق زمان بندی خاص و با توجه به متد روز این تکنیک ایجاد کنیم.

دلیل مقابله گوگل با سایت لینک ورودی بخر
همانطور که در Google guidelines نیز اشاره شده است گوگل برای نمایش بهترین نتایج و معرفی سایت های مفید به کاربران خود از تعداد لینک ورودی به سایت و صفحات سایت ها در کنار فاکتورهای دیگر برای رتبه یندی آن ها استفاده می کند. وبمسترهایی که دوست دارند رتبه سایت آن ها خیلی زود در موتورهای جستجوگر افزایش یابد قبل از این با خرید لینک ورودی از سایت های دیگر به سایت خود می توانستند گوگل را به نوعی دور بزنند و با اینکار تعداد زیادی بازدید کننده و مشتری از گوگل کسب کنند. البته قبل از این نیز گوگل الگوریتم هایی برای شناسایی اینگونه لینک ها داشته است اما هم اکنون جنگ واقعی گوگل با سایت های لینک وردی بخر شروع شده است و با دیدن مواردی که به گوگل ثابت کند که شما از تکنیک هایی مانند خرید لینک استفاده کرده اید و یا اینکه لینک های ورودی به سایت شما به صورت مصنوعی ساخته شده اند و روند رو به رشد غیر طبیعی دارند خیلی زود سایت شما را از نتایج جستجو به کل حذف می کند.

ارسال ایمیل هشدار از طرف گوگل به وبمسترها
همانطور که در بالا تر نیز اشاره کردیم به تازگی این موضوع را گوگل به وبمسترهایی که برای سایت خود لینک ورودی خریده اند و لینک های آن ها از طریق الگوریتم جدید گوگل شناسایی شده است ایمیلی با محتوای زیر می فرستد که در آن جریمه شدن سایت آن ها به دلیل غیر طبیعی بودن لینک ورودی و چکونگی رفع این مشکل برای سئو سایت گفته شده است.

Dear webmaster of ...
We’ve detected that some of your site’s pages may be using techniques that are outside Google’s Webmaster Guidelines.
Specifically, look for possibly artificial or unnatural links pointing to your site that could be intended to manipulate PageRank.
Examples of unnatural linking could include buying links to pass PageRank or participating in link schemes.
We encourage you to make changes to your site so that it meets our quality guidelines.
Once you’ve made these changes, please submit your site for reconsideration in Google’s search results.
If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request.
If you have any questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support.
Sincerely,
Google Search Quality Team
البته اگر می خواهید در صورت وجود همچین مشکلی برای سئو سایت خود از زطریق این پیام با خبر شوید جتماً باید در ابزار وبمستر گوگل ( Google Webmaster Tools ) سایت خود را ثبت کرده باشید تا گوگل به ایمیلی که با آن سایت در ابزار وبمستر ثبت شده است با شما مکاتبه و این نامه را ارسال کند.

چگونگی رفع این مشکل برای سئو سایت خود
اگر سایت یا وبلاگ شما به این مشکل برخورد کرد به هر دلیلی خیلی سخت می شود که دوباره به رتبه طبیعی و قبلی خود در موتور جستجوگر گوگل برگردد ولی نشدنی نیز نیست. شما باید ابتدا تمامی لینک های غیر طبیعی و خریده شده سایت خود را از سایت های دیگر حذف کنید و سپس با رفتن به قسمت Request reconsideration گوگل ، درخواست بدهید که دوباره سایت شما توسط ربات های جستجوی گوگل بررسی شوند و در صورت حل مشکل دوباره به نتایج این موتور جستجوگر محبوب برگردید. البته توجه داشته باشید برای موفقیت در این امر که با ارسال این درخواست صورت می گیرد باید سه مورد زیر را قبول کنید.

با قوانین موتور جستجوگر گوگل در مورد ساخت صفحات برای کاربران نه موتورهای جستجوگر و … ( Quality guidelines ) موافق هستید.
سایت شما هم اکنون با قوانین موتور جستجوگر گوگل سازگار شده است و شما لینک های مصنوعی را پاک کرده اید.
در آینده نیز از این قوانین تبعیت می کنید و عملی انجام نمی دهید که باعث شکسته شدن این قوانین شود.
البته توجه داشته باشید برای ارسال این درخواست نیز شما باید سایت خود را در ابزار وبمستر گوگل ثبت کرده باشید.

آیا این اقدام گوگل باعث کاهش درآمد وبمستر‌‌ها می شود ؟
گوگل نه تنها با لینک فروشی در صفحات وب توسط وبمسترها مخالف نیست بلکه یکی از منابع درآمد بزرگ این کمپانی نیز همانطور که می دانید از سرویس Google Ads است که کاری شبیه به این انجام می دهد. تنها کافی است از سایت هایی که لینک ورودی می خرید درخواست کنید که rel=nofollow به لینک های مربوط به سایت شما اضافه کنند تا به هیچ عنوان سایت شما از طرف گوگل حریمه نشود. البته توجه داشته باشید در این حالت تمرکز اصلی ما دریافت ترافیک بازدید کننده از سایت لینک دهنده است و نه افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر به صورت غیر طبیعی …

همچنین توجه داشته باشید که هر لینکی باعث نمی شود که گوگل شما را به عنوان یک سایت لینک ورودی بخر بشناسد و تنها در صورتی سایت شما جریمه می شود که به صورت خیلی غیر طبیعی افزایش لینک ورودی داشته باشید.


نقل‌قول
اشتراک: