۴۸ درصد از وبلاگ بر...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

۴۸ درصد از وبلاگ برتر از وردپرس استفاده می‌کنند


(@ahadzadeh)
عضو Admin
عضو شده: 10 سال قبل
ارسال‌: 59
شروع کننده موضوع  

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های راه اندازی وبلاگ و انتشار مطالب در سراسر دنیا است که با توجه به فعالیت تیم وردپرس فارسی در زمینه فارسی سازی این محصول و دیگر توسعه دهندگان این سیستم در ایران ، این روزها در میان وبلاگ نویسان و وبمستر‌های ایرانی نیز از محبوبیت خاصی برخوردار شده است.

آمار سال جدید سایت Technorati

طبق آخرین آمارهای ۱۰۰ وبلاگ برتر دنیا در سایت Technorati حدود ۴۸ درصد از وبلاگ این لیست از سیستم وردپرس برای راه اندازی و انتشار مطالب در وبلاگ خود استفاده می‌کنند. با توجه به استفاده گسترده از سرویس های Technorati می توان آمار بدست آمده در این سرویس را معتبر دانست و در بررسی مقدار استفاده از هر سیستم وبلاگ نویسی از آن استفاده کرد. البته قابل توجه است که از ۴۸ درصد استفاده کنندگان از این سیستم که وبلاگ آن ها در ۱۰۰ وبلاگ برتر انتخاب شده‌اند یک پنجم آن ها از سرویس کاملاً رایگان وردپرس.کام برای راه اندازی وبلاگ خود استفاده می‌کنند و هاست اختصاصی برای وبلاگ خود خریداری نکرده‌اند. در نمودار زیر به صورت دقیق می توانید مقدار استفاده از هر سیستم را در این ۱۰۰ وبلاگ مشاهده کنید.

درصد استفاده از وردپرس

همچنین درصد استفاده بالا از سرویس های شخصی طراحی شده توسط طراحان وب و وجود ۸ درصد وبلاگ که سیستم مدیریت محتوای آن ها مشخص نشده است نشان دهنده این موضوع است که وبلاگ نویسان زیادی نیز با صرف هزینه نوشته و محتوای خود را با استفاده از سیستم شخصی خود در سطح وب انتشار می‌دهند.

سیستم مووبل تایپ و دیگر سیستم ها در آمار جدید

جالب است بدانید سیستم قدرتمند مووبل تایپ ( Movable Type ) نسبت به سه سال گذشته که ۱۲ سایت از این ۱۰۰ سایت از این سیستم استفاده می کردند امسال تنها دارای ۷ استفاده کننده است. همچنین بلاگر سرویس ارائه وبلاگ کمپانی گوگل نیر تنها میزبان ۲ وبلاگ از این ۱۰۰ وبلاگ برتر است. در آمار انتشار یافته نیز برای دیگر سیستم ها همگی نسبت به سال گذشته کاهش استفاده کننده داشته اند البته در این لیست که اکثراً جای خود را به سایت وردپرسی دیگر داده‌اند.

به نظر شما می تواند دلیل موفقیت ۴۸ وبلاگ از ۱۰۰ بلاگ برتر Technorati را استفاده از سیستم وردپرس دانست ؟ در بخش نظرات خوشحال می شویم اگر شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید.

آمار سال جدید سایت Technorati


نقل‌قول
اشتراک: