افزودن شکلک‌های دلخ...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

افزودن شکلک‌های دلخواه به وردپرس


 ناشناس
(@ناشناس)
میهمان
عضو شده: 1 ثانیه قبل
ارسال‌: 0
 

گر در بین افزونه‌های وردپرس بگردید، افزونه‌های زیادی برای دستکاری و نمایش شکلک‌ها(اسمایلی‌ها) نوشته شده‌اند. اما هیچ کدام برای من جذاب نبودند. در واقع دنبال این بودم که شکلک‌های یاهو مسنجر رو در وبلاگم نمایش بدم. بعد از جستجو در نت راه‌حل اون رو پیدا کردم. البته کمی خونریزی داره و لازمه در فایلهای وردپرس دستکاری کنیم. البته در همین‌جا اعلام می‌کنم اگر بر اثر این دستکاری احیانا مشکلی برای وردپرس پیش بیاد هیچ مسئولیتی شامل وبلاگ ساری گلین نخواهد بود(معمولا هیچی نمیشه).

روش کار به صورت زیر است:

افزونه WP Grins را در وردپرس خود نصب کنید. با نصب این افزونه شکلک‌های پیش‌فرض وردپرس بالای فرم نظرات شما نمایش داده خواهند شد.
شکلک‌های زیر رو دانلود کنید و در پوشه‌ای که وردپرس در آنجا نصب شده از حالت فشرده دربیاورید.(جایی که پوشه wp-includes واقع می‌باشد) دانلود: شکلک‌های یاهو برای وردپرس (145)
فایل functions.php در پوشه wp-includes رو ویرایش کنید و دنبال تابع smilies_init بگردید و این تابع را با تابعی که در فایل زیر نوشته شده جایگزین کنید. دانلودفایل جایگزین تابع مربوط به شکلک‌ها (150)
*نکته: برای اینکه از خرابی احتمالی در مرحله ۳ جلوگیری کنید بهتر است از فایل functions.php یه کپی و بک‌آپ داشته باشید تا در صورت از کار افتادن وردپرس آن را جایگزین کرده و به حالت اول برگردانید.

تقریبا تمام شد. فقط دقت کنید که مرحله ۳ رو به‌درستی انجام دهید و در حین جایگزینی تابع، آکولادی چیزی جا نیاندازید.

نکته مهم: زمانی که شما وردپرس خود رو به‌روزرسانی می‌کنید. محتویات تابع smilies_init به حالت اولیه برمی‌گردد و لازم است مرحله ۳ را بعد از هر بار به‌روزرسانی تکرار کنید.


نقل‌قول
اشتراک: