تخصیص تصویری دلخواه...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

تخصیص تصویری دلخواه برای اشتراک‌گذاری در فیس‌بوک


(@hamed)
Honorable Member
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 524
شروع کننده موضوع  

اگه دقت‌کرده باشین حتما با این اتفاق روبرو شدین که پس از اینکه روی دکمه اشتراک/لایک فیس‌بوک یه سایت یا وبلاگ خودتون کلیک کردین به‌جای اینکه فیس‌بوک بهترین تصویر نوشته که همون اسکرین‌شات هست رو مورد استفاده خودش قرار بده میاد و مثلا عکس توییتر یا هر تصویر دیگه‌ای رو انتخاب میکنه. البته تقصیر از فیس‌بوک نیست؛ چون چیزی نمی‌فهمه میاد و یه عکس رو برای خودش انتخاب میکنه!


  
  
  
  
  
  

فیس‌بوک برای بخش اشتراک‌ش یه سری تگ رو میاد میخونه، اگه اونها محتوایی داشتن میاد و اون‌ها رو به کار میگیره و اگه چیزی پیدا نکرد با توجه به دستوراتی که بهش دادن میاد و یه سری خلاصه سازی و … رو انجام میده. همونطور که توی کد بالا می‌بینین برای هر بخش یه تگ وجود داره. از نام نوشته ما، تا توضیح و عکس و غیره. ینی ما می‌تونیم با استفاده از این تگ‌ها دیگه به‌راحتی مشکلات خودمون رو با دکمه اشتراک فیس‌بوک حل کنیم.

	post->ID;
if( has_post_thumbnail( $thePostID )){
  $thumb_id = get_post_thumbnail_id( $thePostID );
  $image = wp_get_attachment_image_src( $thumb_id );
  echo '';
} ?>

کدی که دارین مشاهده می‌کنین کارش اینه که ابتدا بیاد و چک کنه اگه تصویر شاخصی برای نوشته ما وحود داره، آدرس تصویر شاخص رو بگیره و اون رو محتوای تگ meta property="og:image" قرار بده. پس از این به بعد تصویر شاخص برای نوشته ما حکم تصویری رو داره که فیس‌بوک میخواد از اون برای اشتراک‌ش بهره بگیره. در این صورت با فشار دادن دکمه اشتراک، اگه شما توی برگه نوشته‌تون تصویری هم نداشته باشین، اما برای اون نوشته تصویر شاخص قرار داده باشین، تصویرِ لینکِ به اشتراک گذاشته شما توی فیس‌بوک همون تصویر شاخص خواهد بود 🙂 راستی کد بالا رو باید قبل از تابع wp_head توی فایل سربرگ پوسته‌تون، یعنی header.php اضافه کنین. موفق باشین و شاد.
پانوشت : برای اضافه‌کردن دکمه‌های اشتراک‌گذاری فیس‌بوک (لایک و شِر) می‌تونین از این (+) نوشته کمک بگیرین.


نقل‌قول
اشتراک: