تغییر فونت ویرایش‌گ...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

تغییر فونت ویرایش‌گر وردپرس فارسی ۳٫۳

صفحه 1 / 2

ارسال‌: 524
شروع کننده موضوع
(@hamed)
Honorable Member
عضو شده: 10 سال قبل

حتما بعد از بروزرسانی وردپرس‌تون به نسخه ۳٫۳ یه‌کم از فونت Georgiaی که توی قسمت نوشته تازه استفاده شده بود ناراحت شدین و به خودتون گفتین آخه چرا این‌ها به تاهوما که یه فونت رایج بین کاربرای فارسی زبان هستش تبدیل نشده! واسه منم عجیب بود تا همین امشب که قشنگ از دستش ناراحت شدم. تصمیم گرفتم تا کدهای سی‌اس‌اس رو نگاه کنم و فونت رو به Tahoma تغییرش بدم. بعد از بررسی کوچیکی که کردم دیدم ما باید توی ۳ قسمت تغییر فونت داشته باشیم. یکی quicktags-toolbar، دومی wp-editor-area و سومی هم مربوط به ویرایش‌گر دیداری میشه که باید body اون رو تغییر داد.
خواستم کار رو به‌صورت دستوری بنویسم تا با قراردادن توی فایل تابع پوسته این تغییرات اعمال بشه، بعد دیدم اگه قالب تغییر پیدا کنه همه تنظیمات میپره، واسه همین تصمیم گرفتم تا سورس رو تغییرش بدم.
وارد پوشه wp-includes بشین و از اونجا به css برین. فایل editor-buttons.css رو با یه ادیتور باز کنین و مقدار زیر رو بهش اضافه کنین:

.wp-editor-area, .quicktags-toolbar input{font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif !important;}

حالا اگه دقت کرده باشین ویرایش‌گر HTML ما درست شد، و سوئیچ‌ها هم فونت‌شون به تاهوما تبدیل شد. برای تغییر فونت ویرایش‌گر دیداری باید به آدرس زیر برین و از اونجا فایل content.css رو باز کنین.
wp-includesjstinymcethemesadvancedskinswp_theme

توی خط اول شاهد تگ بدنه یا همون body هستین، اولین پارامتر ما font هست که بعد از سایز به اسم فونت میرسیم. کافیه شما قبل از Georgia یه Tahoma به همراه ، اضافه کنین. به این صورت :


font: 13px/19px Tahoma, Georgia, "Times New Roman", "Bitstream Charter", Times, serif;

به همین راحتی. نکته‌ای که لازمه یادآوری بکنم اینه که فونت ادیتوری هم که برای «پاسخ سریع» در قسمت دیدگاه‌ها هستش هم درست میشه. حالا یه ویرایش‌گر با فونت محبوب Tahoma داریم. خوش باشین و موفق

5 پاسخ
ارسال‌: 135
(@keyvan65)
Estimable Member
عضو شده: 10 سال قبل

سلام
این تغییرات مشمول قسمت ارسال جدید هم میشود؟

پاسخ
ارسال‌: 3600
Admin
(@admin)
عضو
عضو شده: 10 سال قبل

100 درصد

پاسخ
ارسال‌: 135
(@keyvan65)
Estimable Member
عضو شده: 10 سال قبل

من تغییرات رو انجام دادم، اما در قسمت ارسال جدید، فونتTahoma موجود نبود

پاسخ
ارسال‌: 3600
Admin
(@admin)
عضو
عضو شده: 10 سال قبل

ببین کجای کار اشتباه کار کردی

پاسخ
صفحه 1 / 2
اشتراک: