تنظیمات کلی ذخیره خ...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

تنظیمات کلی ذخیره خودکار نوشته


(@hamed)
Honorable Member
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 524
شروع کننده موضوع  

در یکی از پست های قبلی همیار وردپرس طریقه‌ی غیر فعال کردن ذخیره خودکار نوشته با قرار دادن کدی در فایل فانکشن قالب قرار گرفته بود. اما با آموزش امروز شما میتوانید تنظیمات بیشتری روی ذخیره خودکار نوشته اعمال کنید. پس با ما همراه باشید.
برای اینکار شما ابتدا باید به فایل wp-config وردپرس که در روت سایت قرار دارد دسترسی داشته باشید که یکی از بهترین راه‌ها استفاده از FTP هست، با File Manager هاستتون هم میتونید به این فایل دسترسی پیدا کنید. (wp-config.php)
حال این فایل رو با ویرایشگری مناسب باز کنید و کد زیر رو به آخرین خطش اضافه کنید.
define('WP_POST_REVISIONS', 4);

define( 'AUTOSAVE_INTERVAL', 120);
نگران نباشید! خط اول به وردپرس میگه که از پستی که شما در حال ارسال اون هستید فقط ۴ بار ذخیره کنه یا به عبارت دیگه فقط ۴ بار تجدید نظر بشه.
خط دوم هم به وردپرس میگه که هر ۱۲۰ ثانیه یک بار این عمل (تجدید نظر) انجام بشه.فقط نکته خط دوم اینه که واحد عدد ۱۲۰ ثانیه هست.
تا این جای کار بسیار ساده بود و مرحله بعدی هم بسیار ساده است:
ذخیره خودکار نوشته حالت مفیدی هست و از نظر من نیازی به غیرفعال سازی اون نیست اما اگر خواستید این حالت به کل غیر فعال بشه کد زیر رو به فایل wp-config اضافه کنید:


define('WP_POST_REVISIONS', false);
این کد ذخیره خودکار نوشته رو در وردپرس شما غیرفعال میکنه!
در پایان اگر هم خواستید که از طریق FTP به فایل config دسترسی پیدا کنید من نرم افزار رایگان File zilla رو معرفی و پیشنهاد میکنم
دانلود


نقل‌قول
اشتراک: