شناسایی مرورگر توسط...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

شناسایی مرورگر توسط وردپرس


 ناشناس
عضو شده: 53 سال قبل
ارسال‌: 0
شروع کننده موضوع  

عنوان یک طراح تایید می‌کنم یکی از بخش‌های سخت طراحی سایت سازگاری سایت طراحی شده با تمام مرورگرهای متداول بوده و خواهد بود. یکی از راه‌های سازگاری قالب با مرورگرها شناسایی مرورگری است که سایت را باز کرده. دلایل زیادی وجود دارد که بخواهیم مرورگر بازدیدکننده سایت را شناسایی کنیم که پرکاربردترین آن ایجاد استایل‌های ویژه برای هر مرورگر است. توابعی در php وجود دارد که مرورگر را شناسایی می‌کنند ولی وردپرس کار را ساده‌تر کرده و در هسته خود دستوراتی را برای این‌منظور تعیین کرده است.

کد زیر به اینصورت کار می‌کند که بعد از شناسایی مرورگر کلاسی را در تگ body با نام مرورگر اضافه می‌کند. بعد از اضافه نمودن کد در function.php کاری که شما باید انجام دهید ایجاد استایل برای هر مرورگر می‌باشد و یا هر تغییری که در نظر دارید انجام دهید.

add_filter('body_class','browser_body_class'); function browser_body_class($classes) { global $is_lynx, $is_gecko, $is_IE, $is_opera, $is_NS4, $is_safari, $is_chrome, $is_iphone; if($is_lynx) $classes[] = 'lynx'; elseif($is_gecko) $classes[] = 'gecko'; elseif($is_opera) $classes[] = 'opera'; elseif($is_NS4) $classes[] = 'ns4'; elseif($is_safari) $classes[] = 'safari'; elseif($is_chrome) $classes[] = 'chrome'; elseif($is_IE) $classes[] = 'ie'; else $classes[] = 'unknown'; if($is_iphone) $classes[] = 'iphone'; return $classes; }

بروزرسانی: برای نشستن کلاس در پوسته حتما باید فانکشن body_class که برای خود هسته وردپرس هست را در body صدا بزند٬ به زبان ساده body پوسته به شکل زیر باشد:

<body > 

برای اطلاعات بیشتر درباره body_class به مرجع فانکشن‌های وردپرس body_class مراجعه کنید.
منبع


نقل‌قول
اشتراک: