قالب مجزا برای صفحا...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

قالب مجزا برای صفحات ویژه وردپرس


(@pscoltd)
عضو مدیر انجمن
عضو شده: 10 سال قبل
ارسال‌: 93
شروع کننده موضوع  

مدتی می شود که دنبال یک صفحه اینترو ( درباره من ) برای سایتم می گشتم ، به همین خاطر زمان جستجو هایم با این مسئله مواجه شدم که خیلی از دوستان وردپرسی دوست دارند که قالب بعضی از صفحات وب سایت خود با قالب سایت یا وبلاگ وردپرسی خود متفاوت باشد. این کار به سادگی تمام قابل اجراست و در این مطلب با استفاده از ترفند ساخت پوسته برای صفحات ( Page Templates ) که یکی از امکانات پیش فرض وردپرس است آن را به صورت مرحله به مرحله انجام می دهیم.

فقط کافیست که از page.php در جایی که قالب سایتتون را نصب کردید ( معمولاً wp-content/themes/name-theme ) بگیرید و اسم آن را به اسم مورد نظر خود تغییر بدهید. برای مثال من میخواهم که قالبی به نام example برای بعضی از صفحاتم اختصاص بدهم پس از صفحه page.php خودم کپی میگیرم ( در همان شاخه پوسته ) و سپس آن را به example.php تغییر نام می دهم.

حالا کد زیر را باید به ابتدای فایل جدید مثلاً example.php اضافه کنیم تا وردپرس توانایی شناسایی این قالب صفحه را داشته باشد.

<?php

Template Name: Example

?>

در آخر جا دارد که یک نکته بسیار کاربردی را هم برای شما یاد آوری کنم ، شما به این وسیله میتوانید به راحتی سر وردپرس کلاه بزارید! بله،این قالب که شما اضافه می کنید می تواند که حلفه های وردپرس را شامل نشود یعنی به طور که آن قسمتی که the_title(); و the_content(); و حلقه وردپرس و دیگر توابع نمایش نوشته صفحات وردپرس را از آن حذف کنید. برای مثال شما یک صفحه میخواهید که خودتون طراحی کنید و هیچ چیزم نخوایید درون اون بنوسید (مثلا یک صفحه فرم تماس با ماکه تنها شامل فرم و یک بگ گراند باشه) به راحتی اون کدارا درون اون صفحه که از پیش تعیین کردید میزارید و دیگر نیازی به اضافه کردن هیچ گونه کد و حلقه وردپرس. و یا حتی هیچ تغییری نمی باشد

امیدوارم که از این آموزش استفاده لازم را ببرید و در صورتی که به مشکلی در هنگام این کار برخورد کردید در قسمت نظرات این نوشته آن را مطرح کنید تا با کمک دیگر خوانندگان آن را حل بکنیم. همچنین برای اطلاعات بشتر در مورد قالب صفحه ها در وردپرس می توانید از بخش Page Templates مستندات وردپرس استفاده کنید.


نقل‌قول
(@rezaei)
Honorable Member
عضو شده: 10 سال قبل
ارسال‌: 551
 

سلام .. ممنون از آموزشت !! اونوقت اگه بخواهیم فایل استایل اونو جداگانه تعریف کنیم باید چطور لینکش بدیم ؟؟


پاسخنقل‌قول
(@admin)
عضو Admin
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 3602
 

می ری توی برگه ها و برگه مورد نظر را جایی که نوشته برگه مادر انتخاب می کنی


پاسخنقل‌قول
(@admin)
عضو Admin
عضو شده: 11 سال قبل
ارسال‌: 3602
 

البته بهتر است از این کد استفاده نمایید کد بالا دارای مشکل باید باشدپاسخنقل‌قول
اشتراک: