نشان‌دادن محتوایی‌م...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

نشان‌دادن محتوایی‌مخصوص برای اعضا


 ناشناس
عضو شده: 53 سال قبل
ارسال‌: 0
شروع کننده موضوع  

ممکنه شما هم موقعی‌که در حال گشت‌وگذار توی اینترنت هستین با یه سری سایت‌ها روبرو بشین که بعضی از اون‌ها بصورت رایگان هستند و شما می‌تونید به‌راحتی از مطالب، عکس‌ها، فیلم‌ها و… اون‌ها استفاده کنین؛ در مقابل هم یه سری سایت‌ها رو می‌بینین که رایگان نیستند. رایگان‌نبودن به این معنی‌ نیستش که شما حتما باید واسه استفاده از مطالب اون‌ها هزینه‌ای رو پرداخت‌کنین. ممکنه رایگان‌نبودن رو بتونیم به این صورت تلقی‌کنیم که شما باید توی اون سایت ثبت‌نام کنین و عوض بشین. حالا اینجا ۲ حالت پیش‌میاد؛ ممکنه ثبت‌نام پولی تعریف شده‌باشه و یا اینکه کاملا رایگان‌باشه. امروز میخوایم ببینیم چجوری‌میتونیم ما هم این حالت رو فراهم‌کنیم. یعنی یه‌جورایی بیایم و پست‌سفارشی بدیم واسه کاربران عضو شده توی سایت :))
به سراغ فایل محبوب خودمون، یعنی functions.php موجود در پوشه‌قالبمون میریم و بازش‌میکنیم و کد زیر رو بهش اضافه‌میکنیم.


خب ما اومدیم و توی این کد تعریف‌کردیم که اگر یه کاربر توی پیشخوان سایت‌مون لاگین‌کرده، بیا و و اسش یه متن رو نشون‌بده و اومدیم واسه اون‌متنمون هم یه شرت‌کات ایجاد کردیم و حالا میخوایم ازش استفاده ببریم.
اگه دفت‌کنین اسم شرت‌کات‌ی که تعریف‌کردیم member هست. پس کافیه‌که توی قسمت “نوشته‌تازه” یا “ایجاد برگه” توی قسمت “ویرایش HTML” به استفاده از این شرت‌کات به طریق زیر بپردازین.

[member]
متن یا کد موردنظر
[/member]

به‌راحتی دیدیم که چجوری می‌تونیم یه‌سری چیزها رو بدون‌استفاده از پلاگین واسه‌ی ویزیتورهامون مخفی‌کنیم.
منبع


نقل‌قول
اشتراک: